Nekvetou mi orchideje



host - 230.216 (?)
13.10.2010 18:44

Aleno,

ano, zalevat mene casto (ale hodne) je pravidlo; ale neb Phals nemaji 'pseudo-bulbs' a udrzuji vodu jenom v listech nechat je uplne vyschnout neni dobre. Listy maji byt tvrde. Kdyz jsou plandave jako sloni usi tak asi hnijou koreny. Zalevani orchidu je jedna z nejtezsich vecich se naucit a pravidla nejsou, neb kazdy ma doma jine prosredi.

Z toho praskleho listu si nic nedelejte, to mu neuskodi. Ale k teplu bych ho ted skutecne nedavala. Phals na podzim chteji nocni teploty 15C   3-4 tydny aby dobre vykvetly. Az vykvetou tak je jim jedno kde jsou.

Ta koupelna zni dobre neb tam asi v noci netopite?  Jo, tu mrizku sem koupila v obchode kde prodavaji svetla do stropu. Je stabilni a udrzi nekolik kvetinacu. Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 230.216 (?), 12.10.2010 15:47

Aleno,  

nekdo rika ze kdyz se Phal necha hodne vyschnout a pak najednou hodne zaleje a list nemuze tak rychle vodu vsaknout a proto praska . Druha theorie je, ze Phal nema dostatek vlhkosti.  Ja kdyz je mam doma, tak zvysuji vlhost tim, ze mam hlubsi tac s vodou a na nem tvrdou mrizku z plastiku. Phal a i ostatni rostliny sedi na mrizce.  To nepomuze prasklemu listu, ale nove listy by meli rust normalne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 12.10.2010 16:48

Já je mám v průhledných květináčích se zvýšenýn dnem zalévám tak asi každý 10. den je přímo na okně kde nesvítí moc slunce a vykvetly všechny a kvetou už čtvrtý měsíc

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Zvýšené dno květináče
Zvýšené dno květináče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.37 (?), 13.10.2010 17:31

Kozicko, děkuji za radu, u mě to bude asi opravdu tím, že měly málo vody, nějak jsem se držela názoru raději zalévat méně než více.  Když po zakoupení ty čtyři měsíce kvtely, byly v koupelně s dvěma okny a zdálo se mi, že mají vlhkosti dost. Asi ne. teď jsem je převezla do bytu, jsou nad teplo funícím přímotopem, tak nevím. To s tou mřížkou je výborý nápad,  nějak to zkusím. alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 13.10.2010 18:44

Aleno,

ano, zalevat mene casto (ale hodne) je pravidlo; ale neb Phals nemaji 'pseudo-bulbs' a udrzuji vodu jenom v listech nechat je uplne vyschnout neni dobre. Listy maji byt tvrde. Kdyz jsou plandave jako sloni usi tak asi hnijou koreny. Zalevani orchidu je jedna z nejtezsich vecich se naucit a pravidla nejsou, neb kazdy ma doma jine prosredi.

Z toho praskleho listu si nic nedelejte, to mu neuskodi. Ale k teplu bych ho ted skutecne nedavala. Phals na podzim chteji nocni teploty 15C   3-4 tydny aby dobre vykvetly. Az vykvetou tak je jim jedno kde jsou.

Ta koupelna zni dobre neb tam asi v noci netopite?  Jo, tu mrizku sem koupila v obchode kde prodavaji svetla do stropu. Je stabilni a udrzi nekolik kvetinacu. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.37 (?), 14.10.2010 12:01

Kozicko, moc děkuji za konkretní info. Koupelna je v dome, kde jsme jen přes léto. Teď musí být i phal v bytě. Tam jsou dvě možnosti: parapet v pokoji, kd je světlo ale i horko foukajicí přímotop nebo chladnější ložnice s málo světlem,  dál od okna /na okně by během denního větráni umrzly. Myslíte, že by mohly být v tom chladnu 15 stupňů, ale málo světla? alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 14.10.2010 15:58

Aleno,

sem odepsala, ale nejak to zmizelo. Nevim, jestli jsem dobre vysvetlila; dulezity je rozdil mezi denni a nocni teplotou. Kdyz je denni teplota je 25C a nocni 15-18C aspon na 2-3 tydny bude mu veselo. (pod 15C bych na Phal nesla). 

Kdyz bude denni teplota na podzim vyssi nez 25C muze se nekdy stat, ze misto kvetu vyhodi 'keiki' (Hawaisky 'dite'; 'detatko'). Pokud na nej bude foukat horky a suchy vzduch asi vyschne.

Je teplomer, ktery meri vlhkost ale i maximalni a minimalni teplotu za 24 hodin a je to prima pomucka i kdyz nema cenu to kupovat na jednu rostlinu.  Dalsi moznost je mu v loznici prisvitit specialni zarovkou na kytky ale s umelym osvetlenim ja nemam zkusenost Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.6 (?), 26.4.2011 6:57
chci se zeptat jak je možné, že nám vždy orchidea po nákupu v květinářství kvete cca měsíc a poté začnou květy postupně usychat?dále pak jen rostou nové listy z čehož usuzuji, že nestrádá, ale prostě ne a ne vykvést... hnojím a zalévám pravidelně jak se zde píše a jedná se o klasické Phal... může být důvodem nedostatek sluníčka?máme totiž natočený obyvák tak, že nám zde málokdy svítí přímé slunce?orchidee jsou umístěny na parapetu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 26.4.2011 16:03
Phaly nesnáší přímé slunce. Může to být víc faktorů. Nedostatek světla, vysoká teplota, přehnojení - takže narůstá zelená hmota, ale nekvete. Zkuste omezit zálivku, snížit přechodně teplotu, umístit na hodně světlé místo bez přímého slunce. Často opravdu pomáhá přisušení rostliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.6 (?), 3.5.2011 16:59
opravdu mi vše vychází na to omezení zálivky a hnojení... stačí 1x za 3týdny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 3.5.2011 20:34
Pokud omezíte zálivku, trochu snížíte teplotu, vynechejte hnojení. Já hnojím nárazově, jak si vzpomenu a kvetou nepřetržitě. Jedna rostlina kvete klidně půl roku, potom chvíli odpočívá a pokračuje znovu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika