Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka Luizet, 25.12.2017 Obsahuje fotku
Luizet (Královská),jedna z nejstarších evropských odrůd.Francouzský botanik a zahradník Gabriel Luizet si jí v roce 1838 dovezl do Francie z Maďarska.Plody jsou střední velikosti okolo 50-ti gramů.Dužina je měkká šťavnatá, sladkokyselá, výborná a... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 16.12.2017
Letos jsem měl v plánu vysít pecky mirabelky Nancyské, jenže na jaře všechny květy zmrzly.Místo ní jsem na zkoušku vysel 250 ks pecek mirabelky Miragrande.Před výsevem jsem pecky opral a namočil na 24 hodin do roztoku Sulky (někdy v půli října).Do... celý příspěvek >
Harbrite vs. Harbinger - odolnost?, 15.12.2017
"Nima problema"
Harbrite vs. Harbinger - odolnost?, 10.12.2017
Ono to s těmi zvonky je trochu složitější, rozhodující je v jaké fází jsou vystaveny mrazu.Růžové poupě vydrží krátkodobě mráz -5 výjmečně -6°C, rozvinutý květ -3 někdy -4°C, květ při opadu okvětních plátku už jen -2,5°C a malé plůdky jsou... celý příspěvek >
Harbrite vs. Harbinger - odolnost?, 10.12.2017
Broskvoně mají květy růžovité (někdy se uvádí miskovité) a zvonkovité.Růžovité asi proto že se řadí do čeledi Rosacea (růžovité).S tím hodnocením mrazuodolnosti podle typu květů taky nesouhlasím.Nemůžete hodnotit všechny broskvoně s růžovitým květem... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 7.12.2017 Obsahuje fotku
Souhlas, na obrázku příkládám názor doc. Suse.
Kolik ovoce denně sníte?, 2.12.2017
Nad chlastem se vyhrát nedá, ale Moraváci s ním dokážou někdy i remizovat.
Kolik ovoce denně sníte?, 2.12.2017
U nás zase říkají, že děcko které jí švestky, patří do polepšovny.No a u nás se zase říká "mlíko buděme piť, ež budu kravky trnky jesť!
Bigred, Sweetred, 25.11.2017
Možná by stálo za to zajet do Želešic pro Želešickou, pokud je ten údaj -7°C v květu pravdivý pak je to mistryně světa v mrazuodolnosti.
Bigred, Sweetred, 25.11.2017
Nedávno jsem někde četl, že se Escande zapojil do toho velkolepého a megalomanského tažení proti PPV s odrůdami Adriana, Betinka,Candela a Sophia!
Broskyne so zvonk. kvetmi, 25.11.2017
Ono nebude až takový rozdíl v typu květu, jako v pěstitelské oblasti a agrotechnických postupech.Na kvalitních a záhřevných černozemích v podunajské nížině(broskve, merunky,nektarinky) snáší mrazy daleko líp než na těžkých a studených... celý příspěvek >
Bigred, Sweetred, 25.11.2017
Ve Francii je spousta kvalitnějších odrůd než jsou ty od Escandeho.Já nedám dopustit na Bergeron a Milan dostal dostal dobré reference na Luizet.Takže je treba viacej skúšať, sadiť,polievať a hnojiť!
Manipulácia s kvasom, 24.11.2017
Nic nehrozí, dělám to taky tak.
Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity), 17.11.2017
Možná to ti maďaři voskují z opačného důvodu, snaží se tím omezit výpar (vysychání, náhrada za často dopručovanou navlhčenou jutovinu).
Koňský hnůj?, 16.11.2017
Každé hnojení organickýmí hnojivy okyseluje.Proto by se mělo na kyselých půdách jednou za 3-4 roky přivápnit.
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika