Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ošetření staré zanedbané révy, 26.8.2010
Zmladil jsem letos radikálně Kodrjanku a vyvedl ji ven ze skleníku (koupil jsem ji jako Vitru!).Také jsem měl obavy seříznout ji až nad zemí.Jinak zdravý keř je schopen nahradit původní listovou plochu za jednu sezonu. AB
Zkušenosti z časopisu bakker, 26.8.2010
Juraj, volba MM106 do zatravněného pozemku sedí.Stříkat ale budete.Přinejmenším proti obaleči nebo květopasu.Sirius se u mě pochlubil prvními plody a spadly červivé.Protože jsem je nestříkl. A tolik jsem se těšil na jeho chuť v lednu.  AB
Višeň - padá listí, 20.8.2010
Erdi Bötermö-višen ztrácí list, vedle ní mohutná třešeň Kordia je v pořádku.Morela stinná na jiném místě téhož pozemku má skvrnitost a také opadává. Tatáž Morela doma na zahradě je O.K. Asi záleži na místních podmínkách a výskytu skvrnitosti a pod.
Višeň, 20.8.2010
Roubování třešní/višní patří bezesporu mezi nejnáročnější.Pokud roubuji, používám angl.kopulaci na podnožový špičák a velmi brzy zjara.Roubovat do koruny ptáčnice je obtížnější.Možná má někdo lepší zkušenost.  AB
Teplo ve sklepě, 18.8.2010
Na porovnání je nutné měřit jedním ověřeným teploměrem a ve stejnou dobu.Jaké tam máte( a ti ostatní) větrání?  AB
Šarka švestek, 18.8.2010
Rouby, mšice,puklice, ptáci.Jde o virózu.Rouby ale nejspíše.Resistentní odrůdy na listech příznaky trpí, na ovoci ne.Jinak řečeno chorobu mají, ale jí odolávají.Spálíme všechno, i ty resistenty?  AB
Lis na ovoce - vyroba mostu/stavy, 17.8.2010
Ano, omlouvám se, příprava pálenky je obdobná jako u terkelice.Cukru ale není u sladkých odrůd jablek přidávat mnoho.Lisování jsem nijak nepřeháněl, na výtěžnosti po vypálení nebazíroval .Drť z kvalitního ovoce při větší úrodě je opravdu škoda... celý příspěvek >
Lis na ovoce - vyroba mostu/stavy, 17.8.2010
Ještě jedna rada : drť z kvalitních jablek nedávejte žížalám, ale naložte do sudu s přídavkem vody a nechte vykvasit.Pálenka je známá na Slovensku jako Terkelica.  A musím dodat, že není-li jiného ovoce na kvas, jde o docela přijatelný... celý příspěvek >
Šarka švestek, 17.8.2010
Ve Vašem případě bych se příliš neukvapoval, mozaika na listech napovídá, že jde o šarku.To však samo o sobě je jenom jakýsi průvodní a proměnný jev. Rozhodující je kvalita ovoce (bez jizev a deformací).Odstraněním roubů byste stejně šarku, která je... celý příspěvek >
Jakou sekačku na trávu, 13.8.2010
Jen bych dodal.že nízkou trávu pokosíte čímkoliv, pokud tráva nepřeroste(někdy není čas, nebo je mokro a pod.).Na vysokou trávu platí již jen bubnová nebo lištová, klasická s rotujícím nožem ne(zahltí se namotanou trávou).S bubnovou sekačkou... celý příspěvek >
Český výrobce motorů rotačních sekaček, 6.8.2010
Myslím si, že nikdo netouží po padesátileté životnosti, ale současně se neztotožňuji s názorem "Kup, použij,vyhoď!".Konkrétně u výroby motorů je pracnost a spotřeba energie stejná, použiji-li kvalitní nebo nekvalitní materiál.Životnost... celý příspěvek >
Špendlíky, 2.8.2010
Máte moje sympatie, špendlíky se dokáží dost velkou plodností také vyčerpat a odtud podle mého mínění pramení i větší náchylnost k šarce.Nezapomeňte na dobré spodní hnojení (močůvkou i hnojem ke kořenům).  Setkal jsem se i se... celý příspěvek >
Zavařování v mikrovlnce, 29.7.2010
Jsou různé typy mikrovlnek, sám používám plný výkon své trouby jen na popcorn.Pokud víte, jaký výkon v jakém režimu Vaše mikrovlnka dává, je možné řídit se pokyny, uvedenými výše.Jsou ale i trouby s předvolbou, kde bez měření výkonu zavařujete... celý příspěvek >
Předčasné modrání švestek a následný opad plodu, 28.7.2010
Letošní jarní mokro se snad podepsalo na všem.Vypadá to na suchou skvrnitost, na kterou by mohly zabrat jarní měďnaté postřiky nebo některý fungicid(při stříkání broskvoní proti kadeřavce).Letošní listí po opadu shrábněte a spalte.Stříbřitost... celý příspěvek >
Šarka švestek, 27.7.2010
Zkoušel jste hnojit ke kořenům pomocí vrtů po obvodu koruny?Zkuste to, mám s tím ověřené zkušenosti.Nejlepší je zasadit strom nad zbudovanou drenážní sítí s možností hnojit spodem Souhlasím s názorem, že šarku nelze zničit, ale jí odolat.
Další diskuze:  7172737475>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika