Zkušenosti z časopisu bakker



host - 178.235 (?)
26.8.2010 8:47

Juraj, volba MM106 do zatravněného pozemku sedí.Stříkat ale budete.Přinejmenším proti obaleči nebo květopasu.Sirius se u mě pochlubil prvními plody a spadly červivé.Protože jsem je nestříkl. A tolik jsem se těšil na jeho chuť v lednu.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.113 (?), 25.8.2010 15:12, zobrazeno: 5102x

Dobrý den, láká mne objednat si u Bakkera, ale nemám zkušenosti. Chtěla bych si obednat ty stromky duo a sloupovité stromky. U těch duo je napsaná výška 3m. Je to běžná výška rozvětvené úplně obyčejné jabloně? Mám totiž malou zahrádku, tak potřebuji něco menšího. Máte s těmito stromky někdo zkušenost? Moc děkuji a jsem s pozdravem Palušková

   
host - 25.138 (?), 25.8.2010 15:51
Nie som ziadny odbornik. Bakker nepoznam. Ale minuly rok som vyberal do zahrady jablone. Rozhodol som sa pre podpnik MM106 - nevadi mu trava pod stromom, mal by celkom dost zarodit (vraj az do 80kg jablk), nie je vysoky a nepotrebuje oporu pre rast.
Kupoval som priamo u pestovatela stromkov, mali dobry vyber a vyberal som si rezitentnejsie odrody - aby som to nemusel tolko striekat - vybral som Topaz, Rubinolu a Sirius z tych odolnejsich a Fuji - nie je rezistentna, ale velmi nam chuti.
Juraj
      
host - 255.14 (?), 25.8.2010 16:45
dobrý den, pani palušková, bakker a ostatné jemu podobné katalógy sú presne pre ludí ako ste vy... nič v zlom... pre neskúsených, skúšajú ošáliť ludí farbou (fotoshopom) a rôznými "akože" vychytávkami (blbosťami)...ani ja nie som odborník, ale prv ako som šla nakupovať, preštudovala som si čo naj... o tom čo som šla kupovať... toto fórum vám poskytne dosť info o čomkoľvek... stačí zadať do vyhľadaváča... pekný den
      
host - 178.235 (?), 26.8.2010 8:47

Juraj, volba MM106 do zatravněného pozemku sedí.Stříkat ale budete.Přinejmenším proti obaleči nebo květopasu.Sirius se u mě pochlubil prvními plody a spadly červivé.Protože jsem je nestříkl. A tolik jsem se těšil na jeho chuť v lednu.  AB

   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 25.8.2010 16:39

Zkusit to můžete, ale radši si zajděte někam do školky či místního zahradnictví. Ceny předražené (místy i dvojnásob), obrázky vymalované v PC, plody často nakopírované (neodpovídají realitě) - nejčastěji u borůvek, malin, jahod, sloupcovitých jabloní (najdete snadno identický motiv plodu opakující se na jedné rostlině). Nevěřím jím. Co se týče kvality, někteří od něj nakupují, vychvalují si rostliny, sousedka letos na jaře dostala pěkný zaschlý hnus (těžko říci, zda byla vina u prodejce či dovozce, každopádně reklamaci ji uznali).

Všechno "hrotí"  a oblbují lidi alá TV-noviny na jedné nejmenované komerční televizi - "super novinka", "tisíc vitamínů", "přímo ze Švýcarska" apod... Zrovna nedávno se mi dostal nějaký barevný katalog obdobného ražení do ruky... o podnožích ani zmínka, obrázky jak z pohádky, o výšce dodávaných stromků či tvaru ani zmínka, a cena dvojnásobná.

Nevím, zda-li je to česká firma, ale radši bych podpořil nějakou místní školku či zahradnictví.

Ty sloupovitá jabloně se hodí na malou zahrádku, v dnešní době se dají už docela slušně sehnat. Zkuste "vygooglovat".

S pozdravem M.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika