Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poraďte jak a kdy a na co roubovat švestky, 23.2.2012
Odkopky z bezvirózního stromu budou asi nejlepší.Ale dají se roubovat pláňata, semenáčky z výsevu pecek myrobalánu i broskví.Starší stromy mírně omlaďte a přeroubujte na mladé dřevo. AB
Pomologie starých odrůd, 22.2.2012
Tyto stránky otvírají i mnohé, dosud neznámé.Dík za odkaz.  AB
Vzdálenost stromů - opylovačů, 12.2.2012
Vnímavý člověk to ihned pochopí.Někomu to ale nevysvětlíte.Aby nemusel vzít sekačku a 2x do roku svou měřici pokosil tak raději sáhne na jaře do kapsy pro zápalky ,pak uteče (schová se).Na takovém pozemku nemají čmeláci šanci zimu... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 10.2.2012
Dejte všichni vědět, jak jste po mrazech na jaře dopadli.Cením si této internetové debaty.Není lepší možnosti, jak se bránit a vysvětlovat si různé radosti a strasti života.Chtěl jsem říci :"Bohudíky všem myslícím!". 
Ruská zima, 7.2.2012
Tak ten půlmetrový sníh vám můžeme snad i závidět.Hlavy vína máte jako v peřince...
Kdo mi zabíjí slepice?, 7.2.2012
Slepice zmizelá bez jediného pírka...Ani liška, ani výr.Člověk.A jak?Uvidí-li vaši zatoulanou slepici (a teď nechci být rádcem!)vypustí své hejno do neoplocené zahrady a... zažene je zpátky hned poté, kdy se k němu ta cizí zatoulaná přidruží.Soused... celý příspěvek >
Odrůda Burlat - máte zkušenosti?, 6.2.2012
S praskáním u Kordie nemám problémy, spíš jako úplně tmavá zčerviví.Ale to už je i na zavařování příliš měkká.Nesmí se s ní otálet a rychle ji sklidit.Zavařování v mikrotroubě jde rychle a teď jde nejvíc na odbyt. AB
Samosprašná třešeň nebo ne, 6.2.2012
To záleží také na okolním porostu.Mám sólo Kordii, vroubovaný opylovač VAN na ní uschnul a Kordie plodí dál.Vedle stojí višeň Erdi Bötermö,která kvete současně. Kordie si každý cení. AB
Roubování třešně, 4.2.2012
Píšete, že vedle starší třešně jste nasadil Burlat.Nešlo by ji přenést přikájením (ablaktací)? Ja jsou daleko od sebe a nedotýkají se jejich větve?
Roubování třešně, 4.2.2012
Ano, narouboval jsem tak více špičáků ze stromu na strom a úspěšně.To není ale váš případ.Něco takového lze poradit u nechtě zakousnuté třešně(višně) při řezu, ale ne do hotové korunky.Tam snad jedině takto všechny kosterní větve naráz přeroubovat.A... celý příspěvek >
Šarka švestek, 2.2.2012
Přeji Vám, Michale, hlavně štěstí.Na jižní Moravě máme snahu v oblastech, zamořených virózou šarky, spíš zjistit, co na šarku platí.Vykopávat to, co má stále snahu růst a plodit, se nám příčí.Hnojte a zavlažujte hnojivými spodními zálivkami i to, co... celý příspěvek >
Jak na šlechtění nových odrůd, 2.2.2012
Nic Vám nebrání vyhlédnuté semenáčky roubit (zkušebně, pokud mají afinitu ) na méněvzrůstné ponože, abyste urychlil dobu k výkvětu geneticky nové odrůdy.Život člověka je vůči vzniku nových generací ovocných druhů dost krátký.Je to víceméně možné... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Pár sazenic lze takto proti holomrazům ochránit.Nedovedu si představit, jak uchránit takto hektarový vinohrad.I tak děkuji za příspěvek, Buďte rádi, že máte sněhovou přikrývku.Holomrazy jižní Moravy jsou dost děsivé.   AB
Melrose a Gloster, 2.2.2012
Také jsem se na Glostera těšil a vkládal naději.Dnes bez postřiku proti strupovitosti nemám nic a na skládce je jedním zmála, kde zčerná skládkovou hnilobou.Nestal se mým favoritem a pátrám dále.  AB
Šarka švestek, 2.2.2012
Šarka je přenosná viróza.Stačí puklice, mšice, ptačí trus a kde ty Novohradské hory jsou...
Další diskuze:  4647484950>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika