Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lipnická švestka, 7.10.2013
Za 12 let bude mít někdo z Lipnické i slivovičku.Je tu někdo takový?   AB
Presenta, 5.10.2013
Letošní sklizeň modrého ovoce na JM neproběhla nějak nestandardně,"Domácí" už kvasí , na ovoci i listí stopy po šarce nebyly.Ovoce bylo míň,zato prvotřídní i na sušení.Durancie oproti loňsku vynechala.      Jste si... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 3.10.2013
S polopapírákem mám obdobné zkušenosti.Potomstvo je stejné, ne-li větších rozměrů.Nikdo mně zatím semenáč z mého (spíš už nežijícího souseda)zatím nereklamoval.Byl bych rád, kdyby ruku v ruce zase ubývalo jeho dědičné náchylnosti k antraknóze.... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 2.10.2013
Vinohradnický semenáč vypadá zpočátku slibně jak co do velikosti, tak co do přijatelné chuti.Když později nezbabčí, tak chytá strupovitost a podobné nectnosti.Je lepší sázet naočkované sazenice s kvalitními plody a věnovat jim náležitou péči.Jednu... celý příspěvek >
Cukry v hroznech, 2.10.2013
O tom už se zmiňuje Wimpi.I to bude určitým přínosem ke kvalitnější(aromatičtější) slivovici.Čistou vodu není dobré do kvasu přidávat ani ji zbytečně destilovat.Spíš naopak.Stejně jako u kvalitních vín.  AB
Cukry v hroznech, 2.10.2013
Pokud mohu maličko přispět do krámu : padané švestky nachávám záměrně den až dva pod stromem ležet.Slunce, které na ně dopadá (a přes listí na stromě předtím nedopadalo)padavku zahřeje.Natolik, že se voskově modrý povlak roztaví (zaleskne se).... celý příspěvek >
Durancie a šárka, 1.10.2013
Normální kvas z durancií a švestek jsem až dosud nikdy nezbavoval pecek.Letos to zkusím a porovnám výsledek s předchozím produktem(ty).Neočekávám výrazný rozdíl, i při vyluhování alkoholem během kvašení se nějaké hořčiny do výsledku dostaví.
Využití motoru ze sekačky, 30.9.2013
Nabídněte motor jako náhradní díl v inzertní službě tohoto portálu.
Réva - draslík x hořčík, 24.9.2013
Bude asi patrná i zvýšená fluktuace chorob, tedy nežádoucích kultur v rostlinné říši.S tím se bude muset počítat.O překvapení nebude nouze. AB
Kudy monilie?, 24.9.2013
Přikláním se k názoru o viróze.Puchrovité plody většinou záhy opadají.Ještě by bylo dobré vidět stav toho listí.  AB
Hrušeň Jana, 24.9.2013
Jana jako zimní odrůda by se měla sklízet v říjnu, tedy není to každý rok stejné.Pokud jsou hrušky nabodávány už teď, svědčí to o určité zralosti. Letošní přemíra havěti nás zřejmě donutí sklizeň urychlit.  AB
Nejlepší slivoně na sušení, 20.9.2013
"Zkusil jsem pokusně usušit pár třešňových myrobalánů..." Tak z této věty jsem trochu na rozpacích, zda šlo o třešně nebo o myrobalány.Ale : suším už mnoho let švestku Domácí a bez ohledu na šarku.Je bez konkurence a z nemoci obavy... celý příspěvek >
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
Vážení, žijeme spolu na jedné lodi a ta se jmenuje, chcete-li, plovoucí zeměkoule.Nikdo z nás ji nestvořil ani neví, kdy ji nějaký zbloudilý asteroid navštíví.Na čem si zakládáte?Na tom, že je něco nedotknutelným vlastnictvím?Vždyť je všechno... celý příspěvek >
Co je to za odrodu?, 19.9.2013
Jabko vypadá dost konzumně zralé a určitě nejde o trvanlivou odrůdu.Mám také tento typ, rouby jsem obdržel záměnou za jinou odrůdu.Je to vyvážená chuťovka už teď k jídlu.Pak záhy moučnatí.Je to tak?
Vzdálenost plotu od souseda, 17.9.2013
Živý plot vyžaduje údržbu ze dvou stran a ta je rozhodně náročnější, než u drátěného plotu.Z tohoto důvodu a také z důvodu opadu listí (nepořádek)bych sázel neopadavý živý plot tak, abych s ničím souseda neobtěžoval.Vždycky si v našich... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika