Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zvarovacie trafo JS90, 8.12.2013
Mám podobné německé svářecí trafo a provozuji ho většinou na 3x400V.Na 240V pouze vyjimečně (náročné na hodnotu jističe).
Vari - nádrž, 7.12.2013
Původní Terra -nádrž byla celoplechová s průchozím sacím kanálem ke vzduchovému filtru.Sání bylo vyvedeno nad nádrž, což je lepší, než boční sání u umělohmotné verze Vari.Filtr se tolik plevami nezanášel.  AB
Jikov 1447 DV VAPE, 7.12.2013
Pružina je zavěšena na druhém zářezu od konce hřebínku.Samozřejmě že jde o orientační nastavení, ale někdy je dobré chytit se výchozích továrně nastavených pozic.Po čase se stane, že únavou pružiny a zvětšených vůlí na regulačních prvcích (včetně... celý příspěvek >
Jikov 1447 DV VAPE, 4.12.2013
Rovněž si myslím, že dírky na páčce nejsou od oktanů, ale od nastavení rozsahu otáček.U nového stroje 1447 DV mám táhelko na třetím otvoru odshora.
Roubování meruněk, 2.12.2013
Pro uchování roubů jsem kdysi používal dokonce svisle zarytou keramickou 100mm rouru.Pro větší množství ale nestačila.Rouby dnes zapíchnu do vyhloubené jamky naplněné žlutým pískem na severní straně domu.  Půda je tam déle promrzlá. Stačí... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 29.11.2013
Přírodním zdrojem fosforu pro moji spotřebu zajišťují kalouskové na túji mého dvorku.Je jich deset.Přes zimu "parkují" a startují na lov přesně podle hodinek.Je to podívaná.Co vyvrhnou do listnaté podestýlky, je můj "zisk" fosforu a... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 29.11.2013
Solaris bude nadějnou odrůdou právě pro polohy od 600 mnm jak svým příspěvkem i jiskrným vínem dokazujete.Letos jsem sklízel  (JM) na tříletých sazenicích a kromě náletu ptactva jsem zjistil, že jde o dost vzrůstnou odrůdu a bude asi vyžadovat... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 26.11.2013
Bobule i na jednom střapci nemají stejnou cukernatost, což lehce zjistíte refraktometrem.Horní jsou sladší.Při pozdním sběru by rozdíl neměl být nějak markantní.  AB
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 25.11.2013
Dvojsečné nůžky jsou náročnější na broušení, považuji je ale za vhodnější s ohledem na deformaci pletiva.Očkovacím nožem se dá i roubovat, naopak ne.Prodávají se i nože s kombinací obou břitů. Někdo roubuje i nožem zalamovacím.A prý... celý příspěvek >
Podpníky M9, M26, 22.11.2013
Někdy ale ty závaly(chcete-li kalusy) na takových kombinacích nevyjdou moc vzhledně.Je potřeba uvážlivě volit kombinace co do vzrůstnosti.  AB
Moje zkušenosti s kadeřavostí, 20.11.2013
Dávám si tu práci, že po propadu listí (nejen u broskví)alespoň shrábnu a spálím.Proto, abych si výskyt těchto chorob v dalším roce nevyčítal. Těžko lze však čelit tomu, co ostaní do vzduchu a do vody vypouštějí.Jsme na jedné (ohrožené)planetě. ... celý příspěvek >
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 17.11.2013
Chutnal jsem různé RR, ze slovácké podoblasti se mi zdají být aromaticky nejpřijatelnější.Ale mnozí už přešli na červená vína jako je Cabernet Souvignon, Moravia a pod.Vodu z nádrží ještě nevypouštím, pořád je co sázet a zalévat.
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 16.11.2013
Koupil a vysadil jsem ještě višeň Debreceni Bótermó na podnoži Antypka.Měla by být o týden ranější než Erdi Bótermó.Jak je odolná proti úžeh.monílii, nevím.Ví to někdo?  AB
Povinnosti vlastníků pozemků, 5.11.2013
"...proto se obvykle na okapy dává sítko..." Sítko jsem kvůli blízkému ořešáku do okapu dal a "zaplakal jsem nad výdělkem".Do rána listí napadalo na střechu tolik, že se sítko proneslo a odtékající dešťovou vodu listí zdrželo natolik, až okap přetekl... celý příspěvek >
Povinnosti vlastníků pozemků, 5.11.2013
Je smutné, kam až případy tohoto druhu dojdou.Nic složitého na nich není, jen lidské sobectví a bezohlednost.Nedivme se, že jsou soudy zavaleny, většinou jde o problémy řešitelné v rámci dobré vůle a přátelsky podaných rukou.Člověk si někdy moc... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika