Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
jak sázet česnek, 24.9.2007
Brambory i cibuloviny prý mohou být ošetřeny proti klíčení. Většinou však nakonec vyklíčí, je možné, že jim to jde hůře. Konzumní brambory mi vyklíčily normálně.
Lze využít drtič větví i na ovoce?, 19.9.2007
Pokud máte jablečnou drť jen na pálení, tak to je jiná. Připomínám ještě, že vstupním otvorem drtiče větví vetší jablko neprojde.    Jednodušší pak vidím sehnat si starý šroťák nebo krouhačku na řepu a připojit k ní motor
Co je to částečná samosprašnost?, 19.9.2007
U ořešáků je obvykle částečná samosprašnost vnímána tak, že samčí a samičí květy nekvetou přesně ve stejnou dobu, ale jejich kvetení se částečně překrývá.   Obecně u částečně samosprašných odrůd vysazení opylovače zvýší úrodnost
Odolná švestka Chrudimská - bývalá Vaňkova, 19.9.2007
Tudy, doufám, cesta vede...
Slimáci, 19.9.2007
To naštěstí nemám. Slimák není hlemýžď, je asi blbější, neumí postavit ulitu
Kořeny hrušně, 19.9.2007
Jistěže, desetimetrová hrušeň může mít kořeny 170 cm hluboko. Přesto si nemyslím, že kanál ucpala zrovna ona.1. I když strom do té hloubky dosáhne, většinou roste tam, kde cítí živiny a vodu. Pokud roura neprosakovala, nic tam kořeny chemotakticky... celý příspěvek >
Slimáci, 19.9.2007
S hydroxidem vápenatým máte samozřejmě pravdu, nicméně - jako většina kysličníků aklalických kovů (a kovů alkalických zemin, abych se vyvaroval nepřesnosti) mají zásaditou povahu, která se ovšem může projevit až ve vodném roztoku, kdy... celý příspěvek >
vlašské ořechy, 18.9.2007
Som neni Peter, ale myslím si, že ze zelené slupky se ořechy vyloupnou samy dřív než spadnou - alespoň teda ty moje. Pokud na nich zelená slupka drží, tak jsou nejspíš nezralé. Jejím ponecháním by, dle mého, ořechy začly spíš hnít než... celý příspěvek >
Pěstování starých odrůd jabloní na nízkých tvarech, 18.9.2007
To bych taky podepsal.Na hektarovém pozemku stěží udržíte bez mechanizace a chemie černý úhor pod výsadbou intenzivních tvarů.  Proto bych poradil zatravněnou plochu a výsadbu čtvrtkmenů na bujných podnožích, kterým drn nebude konkurovat.... celý příspěvek >
Stříhání, 18.9.2007
Napsat mi můžete, ale v meruňkách se vyzná mnoho udejších diskutujících, lépe, v tom jsem spíš teoretik. Klima mé zahrady meruňkám nesvědčí, takže zkušenosti i výsledky mám nepřesvědčivé.
Stříhání, 18.9.2007
Na podzim je lépe jabloně neřezat. Na jaře můžete řezat poměrně brzy - až pomine riziko silných mrazů. Opakuji - ne zastřihávat. Silněji řežte jabloně, které málo rostou a hodně plodí. Bujně rostoucí řežte až v květu a méně, případně aplikujte... celý příspěvek >
Rybíz - přesazení, 17.9.2007
Pravděpodobně se ujme. Jinak, pokud přesadíte za vegetace jakoukoli prostokořenou listnatou dřevinu (nebude v kontejneru), patrně shodí listy. Je to její obrana před vyschnutím - neuchycené kořínky by nebyly schopny doplnit chybějící vodu.
Slivovice - kvas, 17.9.2007
Většinou přímým kvašením octovými bakteriemi za přístupu vzduchu, které mění oligosacharidy na kyselinu octovou. Část zápachu má na svědomí ester etylacetát, ten, myslím, nejspíš vzniká až při destilaci, ale jistý si nejsem.
vysoký strom, 17.9.2007
Rychle rostoucí dřeviny jsou obvykle vlhkomilné. Topol osika a vrba zejména. Ne každá lokalita jim svědčí.
Stříhání, 17.9.2007
Zastřihávat jabloně za 3 - 4. očkem má smysl u malých stromků po výsadbě, maximálně pak v dalším roce. Vzrostlé stromy raději nezastřihujte, spíš jejich koruny prosvětlete tak, že odstraníte celé větve. Souměrný, prosvětlený a nezahuštěný strom... celý příspěvek >
Další diskuze:  7677787980>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika