Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
vlašské ořechy, 14.11.2007
Na vině může být prostě vlhké počasí v době schnutí ořechů, nedostatečná cirkulace vzduchu pod přístřeškem nebo vyšší vrstva ořechů na lísce. Plíseň určitě nenapadla jádra při růstu na stromě.
popol z dreva, hnojenie?, 14.11.2007
Přidávám dřevěný popel taky do kompostu. Zlepšuje jeho strukturu i obsah živin. Ještě kvalitnější je popel z kostí, který obsahuje víc vápníku a hlavně fosfor.
kdo krade vejce, 14.11.2007
Pravil mi soused, že proti kunám se vyplatí kohout, který slípky ochrání, ale proti lišce nepomůže. Co je na tom pravdy, nevím.
Rada při výběru bubnové sekačky, 14.11.2007
Sekačku zn. VARI. Ale starší, s menšími širšími koly. Ty co se prodávají nyní vypadají trochu jinak.
kdo krade vejce, 13.11.2007
Nejsem nimrod ani odborník přes šelmy, ale neumím si dobře představit, jak kuna veliká jako středně velká kočka loví (a táhne)  dospělou slepici. Možné to jistě asi je, přesto si myslím, že o dost více slepic odnesených z kurníků... celý příspěvek >
Podzimní sázení meruněk, 13.11.2007
Pokud není půda zmrzlá, stromky lze teoreticky sázet, i když leží sníh, je to ale protivná práce v blátě a zimě. Lepší  asi bude založit stromky (třeba i několik ve svazku) naležato do hlíny tak, že z nich bude vyčnívat jen korunka.... celý příspěvek >
Ochrana vysazenych ovocnych stromku pred mrazem, 13.11.2007
V zahradnictví Vám to řekli správně. Stromek nesmí být zasazený tak hluboko, aby se očko dostalo pod zem. Pokud máte místo štěpování nad zemí a na zimu je nahrnete hlínou (kompostem, pilinama, aj) a na jaře zase odhrnete, je to v pořádku.
vlašské ořechy, 13.11.2007
Neumím na dálku jednoznačně říci, jestli je to plíseň. Pokud ano, zavařením se zneškodní, ale neodstarní. Dokonce ani pečlivým vypráním jader. Některé plísně mohou obsahovat kancerogenní aflatoxiny, jsou-li však jádra chuťově bez vady, asi bych se... celý příspěvek >
kdo krade vejce, 12.11.2007
Já bych tu inteligenci kun nepřeceňoval. Nacházím na půdě často sousedovic vejce, které tam někdo (kuna?) donesl a nesežral. Většinou slepičí, občas i sádrové.
Slivovice vs. calvados, 9.11.2007
Mátu jsem dával, chtěje vyrobit tehdy populární zelenou. Bez přislazení to chutnalo jinak, ale špatná nebyla. Akorát časem trochu změnila barvu na nepěkně hnědozelenou. Ze smradlavé slivovice to ale dobrý nápoj neudělá.
Ruční aerifikátor (ježek), 9.11.2007
Zkuste třeba tady http://www.sweb.cz/rz.hobby/
spartan, bohemia, 9.11.2007
To máte asi pravdu, je v tom i trocha marketingu a jakási obsedantní touha po novinkách, zejména malopěstitelů. I populární literatura raději otiskuje články (ne vždy objektivní) o nadějných odrůdách než  dobré zkušenosti se... celý příspěvek >
spartan, bohemia, 9.11.2007
To, že je Spartan odrůda překonaná, nikdo shůry nenařídil. Prostě zahrádkáři i velkopěstitlé začali preferovat jiné odrůdy. Pokud vím, stromky se stále prodávají a ze sortimentu snad vyškrtnutý taky nebyl. Prostě o něj přestal být  zájem. Kdyby... celý příspěvek >
jaká je to hrušeň, 9.11.2007
Ta hrušeň se skutečně jmenuje Solanka a je ještě stále dost rozšířená pro výbornou chuť. Jmenuje se údajně tak proto, že má mírně slanou chuť. Což mi ovšem nepřipadá. Na uskladnění není, ale hruškovice je z ní skvělá.
Podzimní sázení meruněk, 9.11.2007
Zmátlo mě to Meziboří.   Vzhledem k tomu, že v prodejnách bývají často prostokořenné stromy déle mimo zeminu nebo vlhké piliny, je dobré oschlé konečky kořenů zastřihnout a nechat kořeny ponořené přes noc ve vodě. Máte-li větší nádobu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6667686970>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika