Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké vápno do kompostu?, 7.12.2007
To je jasné. Stromy po něm rostou po čertech dobře!
destilační přístroj, 6.12.2007
I když nemusí být vše, co pamatuje Rakousko - Uhersko špatné (mnohdy ba naopak), v principu bych se též klonil k moderním potravinářským materiálům. Co se ovšem týče slovníku v použitém příspěvku - cituji:   "Mě osobně by se určitě chtělo... celý příspěvek >
rada, 6.12.2007
Název tématu není zvolen šťastně. Kdo listuje novými příspěvky a vybírá si témata se špatně orientuje.
rezistentní odrůdy, 6.12.2007
Taky si z nostalgie  ponechávám v posledních letech kousek větve starších přeroubovaných odrůd. Taky proto, že o ně sem tam někdo projeví zájem.  To ovšem neplatí pro Rubíny a Bohemie. Ty mají zatím své místo pevné i bez rezistence. Třeba... celý příspěvek >
Staré švestky - co s nimi, 3.12.2007
Pro vyšší tvary slivoní nebusí být 40 let žádný přehnaně dlouhý věk. Znám stromy v plné plodnosti, které mi připadaly již před 40 lety staré. Samozřejmě záleží na stanovišti, odrůdě podnoži a věnované péči.   Horší je informace, že... celý příspěvek >
Grilování - uzení, 2.12.2007
Nerozumím udírnám, podle mé zkušenosti je tím lepší výsledek, čím horší je tah. Po rozehřátí udírny (a masa) komín uzavírám tak dlouho, až začne kouř pronikat škvírami kolem dvířek. Nevím, jestli právě tohle způsobuje začernění masa na povrchu, asi... celý příspěvek >
Třešně - plíseň, 2.12.2007
Chtělo by to trochu upřesnit. Jedná se o plíseň nebo hnilobu? Jak tato plíseň vypadá? Je skutečně obalen strom plísní, jak píšete, nebo jsou  napadeny hnilobou pouze plody? Jsou třešně napadené "plísní" zralé?
Grilování - uzení, 28.11.2007
Neslyšl jsem, že by to nešlo. Akát je tvrdé listnaté dřevo.   Obecně mám dojem, že druh použitého dřeva má na výsledek mnohem menší vliv než konstrukce udírny, příprava masa, způsob, délka  a technologie uzení.
Kmitací pila, 27.11.2007
Přemýšlím o koupi kmitací  pily - elektrické ocasky, na práci v zahradě i v dílně. Ať už na 220 nebo aku. Máte s ní někdo zkušenosti?
Burlat, 27.11.2007
300 metrů není pro včely daleko, přesto bych asi přirouboval na jeden z bočních výhonů současně kvetoucího opylovače. Bude-li zrát v jinou dobu, výhodně se tím prodlouží i doba konzumace.
Vaše Top ten odrůdy hrušní , 26.11.2007
Přesně tak. Pokud pěstujete hrušky na jídlo a ne třeba na pálení, je  naroubování více odrůd na jeden strom optimálním řešením. Navíc rouby hrušní se dobře ujímají, i když dík tvrdšímu dřevu se s nimi o něco hůře pracuje.
Re: Jak se zbavit starých ořešáků, 26.11.2007
To jste nejspíš uhodil hřebíček na hlavičku...
Roubováni švestek, 26.11.2007
Nevím, poradím-li odborně, napíšu jen, jak to dělám sám. Důležité je, aby podnož byla dobře zakořeněná a alespoň rok rostla. Což ve Vašem případě je. Dále, roubovat peckoviny kopulací lze pouze na jednoletý výhon. Měl by být co nejsilnější, alespoň... celý příspěvek >
třešeň vysokokmen, 23.11.2007
Kupujete-li ve slušné prodejně, měl by být každý stromek opatřen cedulkou na níž je použitá podnož napsaná. U třešní ptáčnice, mahalebka, Colt, jinou jsem neviděl, možná jsou. Vysokokmen poznáte podle výšky kmene, ta už se po výsadbě stromku s... celý příspěvek >
Umírající fazole, 23.11.2007
Nevím o tom, že by u nás žili mravenci živící se fazolemi. Ty Vám nepochybně zlikvidovali jiní škudci. Taky bych se klonil k těm slimákům.
Další diskuze:  6162636465>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika