Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnož A2 - vzhled kořenů, 7.3.2008
Je to možné.    Jen mě napadlo, že má-li strom práci se zahojením ran, kam musí přednostně dodat živiny, učiní tak na úkor plodů. Ale možná to funguje jinak, byla to jen úvaha.
Podnož A2 - vzhled kořenů, 6.3.2008
Lhal bych, kdybych tvrdil, že zásahy, co radí pan Vítek jsem nikdy neprovedl. Ale bral bych to jen jako jednorázové nouzové řešení - např. přimět stromek, aby konečně začal plodit. Jako plánovaný způsob pěstování to nevidím.  Jednak by to... celý příspěvek >
Vhodná švestka?, 6.3.2008
Přesně tak. Prakticky všechny uvedené odrůdy jsou pološvestky nebo slívy (tedy Valor nevím, ten mi ještě nerodil a Gabrovská je udávaná jako švestka, i když... ). Gabrovská, Stanley - ty mi na ničem jiném než na myrobalánu nevyrostly. Ale chápu,... celý příspěvek >
Podnož A2 - vzhled kořenů, 6.3.2008
To je svatá pravda. Stále vídám v tuto dobu mnoho zahrad, v nichž jsou starší bujně rostoucí stromy oholeny až na 2 leté dřevo (protože moc rostou) a vedle nich mladé zasazené stromky zababčené ponechány v trávě bez řezu (protože nerostou). Jinak ale... celý příspěvek >
Vhodná švestka?, 6.3.2008
Já mám v podobných půdních podmínkách tyto odrůdy na myrobalánech a krom Valjevky nemohu říci, že by rostly nějak přehnaně silně. Žilienka je dobrá podnož, půdu bude ale třeba vylehčit a pohnojit.
odolná odrůda, 6.3.2008
V současnosti obyčejně vysadíte to, co dostanete koupit. V odrůdách nechybí klasické Velkopavlovická, Maďarská, Karola, podnož obvykle jen jedna - meruňkový semenáč.
Podnož A2 - vzhled kořenů, 6.3.2008
Míru potlační růstu asi nelze kvantifikovat, záleží na rozdílu vzrůstnosti kmenotvorné a pěstované odrůdy i na délce mezištěpu.     Založení matečnice je, myslím, dobrý nápad. Nabídka ovocné sadby  na bujnějších podnožích mi... celý příspěvek >
Nápady na levné fólie či materiály na jezírko, 5.3.2008
No, já nevím. Jestli někdo sestrojí jakoukoli sestavu a jednu její součást ošidí a výrazně poddimenzuje, tak já na tom nevidím nic kreativního. A to ani v případě, že mu náhodou vydrží i 10 let.    Myslím, že doba nápadů, jak vyrobit... celý příspěvek >
dá se česnek hnojit?, 5.3.2008
Místo draselné soli síran. Tuším, že Cererit je na rozdíl od NPK bezchlórový, ale přesně to nevím, dá se to přečíst na obale. Nebo hnojivo pro cibuloviny    Pokud se hnojí NPK na podzim, větší část chlóru se zimní vláhou vyplaví. Ovšem... celý příspěvek >
špinavá okna ve skleníku, 5.3.2008
Jenom vodou. Řasy se do skla nezažerou.
Kdy sklizet?, 5.3.2008
Když stojí, tak přece dovnitř, a ne ven!!    
dá se česnek hnojit?, 5.3.2008
Česnek nemá rád chlór a v NPK je draslík v chloridové formě. Sázíte-li na podzim, přihnojení  bych nechal na jaro a raději bezchlórovým hnojivem.
Podnož A2 - vzhled kořenů, 5.3.2008
Na podnože se používaly Hegloe Crab, Nothern Spy, Croncelské, aj, ale jak rostou, vážně nevím. Semenáče slabě rostoucích kulturních odrůd se nepoužívají. Osivo je nejednotné a oproti vegetativním podnožím nemá výhody. Trváte-li na semenné podnoži... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 5.3.2008
Samosprašné jsou prakticky všechny broskve. Generativně - pohlavně se dají množit bez ztráty vlastností tzv. čisté linie. Např. čistokrevná zvířata - tam to ani jinak nejde (bez klonování). Slechtěné ovocné dřeviny a zejména jejich výjimečné... celý příspěvek >
živý plot jako zástěna u bazénu, 4.3.2008
Myslím, že je to dobrá volba. Fazole je velmi rychle rostoucí, většina druhů ale dosahuje podstatně větších výšek než obvyklé ploty. Proto bych doporučil těsně před plotem natáhnout rám s tyčkami či provazy. Snadněji se taky budou rostliny na... celý příspěvek >
Další diskuze:  4647484950>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika