Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
jaký křovinořez, 7.7.2008
Ve fyzice nás učili: dvoutakt - čtyřtakt - diesel. Doleva při stejné hmotnosti vyšší výkon, doprava při stejném výkonu vyšší hmotnost, složitější konstrukce, vyšší cena, nižší spotřeba. Zřejmě budou i další charakteristiky (akcelerace,... celý příspěvek >
Co s cuketami? (výhody mrazáku), 7.7.2008
Já s Vámi dámy tak úplně nepolemizuji, mrazáky mám sám tři, z toho dva obsazené, jeden v rezervě - nyní čerstvě obsazený divočákem.    Chci jen říci, že oproti dřívějšku se filozofie konzervace potravin v závislosti na nabídce hodně... celý příspěvek >
Co s cuketami?, 6.7.2008
Je to pravda, byť mrazení přebytků je trochu již generační záležitost. Mrazák byl symbolem úspěšné komunistické domácnosti. Potraviny a energie byly laciné, zato obchody se zeleninou i masem poloprázdné. Co se v sezóně urodilo či sehnalo, v... celý příspěvek >
Závady při výrobě domácích uzenin?, 6.7.2008
Jistěže v tuto dobu vyrábět uzeniny lze. Ale v zimě to jde lépe. Zejména to platí pro ostatní vařené zabijačkové speciality náročné na rychlé zchlazení.    Pracovat s chladným dílem je důležité, jestli kvůli spojení nebo rychlejšímu... celý příspěvek >
Co s cuketami?, 6.7.2008
Nezoufejte. Dýňové pyré bouchalo, je to logické. V půdě žijí mikrobi - např. anaerobní clostridia, jejichž spory na vzduchu vydrží teplotu varu. Sterilujete-li varem zeleninu, která mohla přijít do kontaktu s půdou (což dýně i cuketa může), spory za... celý příspěvek >
Meruňka vypadá jak koště, 4.7.2008
Já nevím. Zakrácení letorostů nepovažuji za špatný krok - je to něco na způsob Šittova letního řezu. Na nově vzniklém obrostu by měly narůst květní pupeny později vykvétající, které prodlouží dobu kvetení a mohou uniknout mrazíkům. Možná by šlo nově... celý příspěvek >
Rybízová štáva - postup, 3.7.2008
Vypeckovávat višně má smysl dle mého jen tehdy, chcete-li vylisovanou dřeň použít na výrobu džemu či marmelídy - je z toho překvapivě dobrá zejména s přídavkem mandlí. Jinak lze šťávu z višní dostat i bez vypeckování - namátkou: v odšťavňovači... celý příspěvek >
Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu, 3.7.2008
Když jsem měl obavu z nasátí písku do Malyše, postupoval jsem následovně. Čerpadlo jsem upevnil dovnitř 5 litrové válcovité plastové nádoby, do jejichž stěn jsem vyvrtal mnoho cca 3 cm otvorů. Na celou nádobu jsem natáhnul starou dámskou... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 3.7.2008
Je třeba odlišovat obecný pojem slivoně a konkrétní odrůdu Domácí švestku (u Vás Bystrickou).     Lepšími podnožemi pravých Domácích než myrobalán jsou semenáče Durancie Wangheimovy,  Zelené renklódy, vegetativní St.... celý příspěvek >
Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu, 3.7.2008
Výše napsané je do puntíku pravda, přesto patřím k těm, kteří na Malyš nedají dopustit. Za 25 let mám teprve čtvrté.     Co na něm oceňuji?  1.Malý průtok, který "nevypije" ani malý potok, ideální k zalévání... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 3.7.2008
S tím zmenšováním plodů v dalších generacích odkopků to asi pravda nebude. Množení odkopky je typické vegetativní (nepohlavní) rozmnožování, tedy odkopek má stejnou genetickou výbavu jako mateřský strom. Ostatně každý pravokořený strom byl kdysi... celý příspěvek >
nemoc jabloně, možná rakovina, 3.7.2008
Myslím, že ano, lidově nektriová rakovina.    Pod pojmem rakovina jabloní si představuji širší skupinu projevů spojených s postupující nekrózou pletiv na jedné straně a reparačně - proliferačními pochody (často defektními)na druhé.
Meruňka vypadá jak koště, 3.7.2008
Možná by to chtělo připojit fotku a informaci, jakým způsobem jste se snažila o ten hezký tvar.    Pokud Vám to koště plodí dobré meruňky, zvažte, je-li nutné vzhled stromu výrazně upravovat.
Divné třešně, 3.7.2008
Prskavec (Brachinus crepitans) je dravý brouk, vylučující - obvykle jen při podráždění - smradlavou tekutinu na bázi kyseliny máselné podobně jako téměř všichni střevlíkovití. Jako jediný ovšem se zvukovým doprovodem. Páchnoucí a nechutné plody... celý příspěvek >
nemoc jabloně, možná rakovina, 2.7.2008
Z fotky je patrné, že strom, krom malých listů nevykazuje přírůstky - letorosty. To může mít víc příčin, porušená pletiva (třebas rakovinou)  nebo i okousané kořeny hryzcem (což je zase u 20 letého stromu málo pravděpodobné).
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika