Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký je to brouk?, 14.8.2008
Není to brouk, je to ploštice.  Žádné velké škody nedělá.
Ozdobné i jedlé, 14.8.2008
Třeba aronii. Daří se jí i v horách, na jaže bílé okolíky květů, v létě krásně černé mplody, na podzim červené listy. Plody lze využít na mnoho způsobů a ani štěpovaná na jeřabině nebývá větší než běžný zákrsek.
Šárka, 14.8.2008
To je normální. Většina odolných slivoní je pouze tolerantní, tedy onemocní, ale mají plody bez výraznějších známek choroby.
Kristalon, 13.8.2008
Můj problém je v tom, že jsem obětí zastaralých pověr, kterým stále nechci přestat věřit. Jako že základem výživy rostliny je ta kořenová, že základem hnojení je kompost, hnůj, zelené hnojení, dřevěný popel, kostní drť a slepičince, listová jen jako... celý příspěvek >
Willamsova - červená mutace, 12.8.2008
U nás ještě není zralá. O víkendu ji nafotím.
Sršně - jak na ně?, 12.8.2008
Na hnízdo 1m v průměru bych asi pozval televizi, pochybuji, že takové někdo viděl.
Kristalon, 12.8.2008
K čemu je ta čistota potřeba?  Jako podstatně levnější listová hnojiva lze použít v podstatě cokoli - i jednosložková rozpustná hnojiva - močovina (i ledky), síran draselný, fosforečnan amonný (Amofos).  Cena je řádově nižší než Kristalon... celý příspěvek >
Jak na neudržovanou jabloň?, 11.8.2008
Napřed bych si zjistil, zda jabloň není planá. Podle nasazování větví v pravém úhlu to tak vypadá. Poznáto to nejlépe podle chuti a kvality dozrálého jablka. Uřízne-li se stromek u země, obvykle vyrazí z podnože, nikoli z odrůdy.  Jeden kmínek... celý příspěvek >
můžu ještě zachránit staré jabloně?, 11.8.2008
Nejsem přesvědčen o tom, že napadení škůdci a nemocemi je následek prořezání, byť možná nesprávného.   Každopádně se řezem ukázalo, které stromy je možné zmladit. Napravit šetrným průklestem stromy, které po neadkvátním řezu narostly jak vrby... celý příspěvek >
Jinak nemocný ořešák, 11.8.2008
Nejspíš jde o antraknózu ořešáku. Způsobuje ji houba GNOMONIA LEPTOSTYLA    Postřiky se dělají v květnu, nyní je pozdě. Je taky třeba pravidelně hrabat staré listí a dbát na dostatek vápníku v půdě..
Zemní vruty pro kotvení plotů, 11.8.2008
Zkušenosti s vruty nemám. Na sloupky k plotu to může být dobrý nápad a úspora času. Pod sloupy pergoly bych ale raději věřil betonu.
Jak uchovat co nejdéle česnek, 11.8.2008
Vyzkoušel jsem sušení, sterilaci stroužků, naložení do oleje a zmrazení. Žádný způsob konzervace se ale nevyrovná čerstvému. Se solí míchám utřený česnek taky. Soli ale přidávám méně (asi 25%). Přidávám ale navíc kyselinu sorbovou v doporučené... celý příspěvek >
Jak na rez hrušnovou?, 8.8.2008
Plody byste asi neohrozila, nejspíš ale neohrozíte ani tu rez. Pokud se nyní objevila ve snesitelné míře, hruškám přáíliš neublíží.
Brambory klíčí už při sklizni, 8.8.2008
Mně teda loňské červené Rosary vydržely dlouho, možná déle než jiné,  ještě nyní se dají v pohodě jíst. Klíčky už samozřejmě mají dlouhé.   Někdy se mi stalo, že při sklizni se drobné klíčky objevily, ale zaschly a uskladnily se... celý příspěvek >
muchovník, 8.8.2008
Muchovník snese v podstatě jakoukoli půdu (nevyžaduje kyselou jako borůvky a brusinky), roste a plodí obvykle bez problémů. Chystám se jej naroubovat na jeřabinu. Má s tím někdo zkušenost?
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika