Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Starkinson, 27.8.2008
Pepíkova odrůda vypadá skutečně jako Starkrimson. Ale může to být i Red Spur, Starking, Richared Delicious a mnoho dalších mutací. I Gloster je hodně podobný. I když svým typickým tvarem a chutí je to - zejména pro nás starší - kultovní jablko,... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 27.8.2008
Množství cukru hodnoceno podle chuti je matoucí. Zkusíte-li změřit sladkost moštoměrem, překvapí Vás, že nejvíc % zvasitelných cukrů mají pozdní zimní odrůdy, na chuť kyselé, víc než "slaďáky" jako Matčino, James Grieve či L. Lambourne.... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 26.8.2008
Nesmíte pít tolik hruškovice...
Neznama odruda jablone, 26.8.2008
Pokud jabloň vyrostla z jadérka, nemůže mít jméno. Jiná taková na světě není.
Durancie, 25.8.2008
75 cm ornice je docela pěkně úrodná zem, tady by skutečně stála za zvážení podnož tvořící menší koruny. Pokud je ale problém na náhorní plošině s nedostatkem vody, pak je asi nejlepší ten myrobalán.    V řadách bych volil vzdálenost 5-6 m,... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 25.8.2008
Je pravda, že hruškovice z Wiliamsek patří mezi nejvýš ceněné destiláty vůbec. Údajně (nemám to ověřené) tato odrůda předá do pálenky nejvíc typicky hruškového aromatu. Kvůli tomu mnozí výrobci hruškového kvasu shánějí (i kupují!) Wiliamsovy... celý příspěvek >
Černání větví, 25.8.2008
Ztotožňuji se s p. Chalupářem. Vyřezávání ran, zatírání fungicidem a balzámem je technicky, časově i finančně náročné, v daném místě se rána zhojí a o kus dál vznikne jiná.     Viděl jsem náhodnou reakci stromku po pohnojení a... celý příspěvek >
Stříhání jednoduše - broskev, 25.8.2008
Klasický krátký řez broskvoní není špatný. Zejména pro zahrádkáře s několika stromky, který si může pohrát s každou větvičkou. Ve svém principu mají k sobě oba druhy řezu blíž, než na 1. pohled vypadá, oba nahrazují odplozené dřevo... celý příspěvek >
Jaký druh broskvoně?, 25.8.2008
Můžete ji nazvat jakýmkoli jménem, semenáče žádné názvy nemají. Geneticky je to originál, pokud jste z Vaší broskvoně nedal nikomu očka, žádná jiná totožná broskvoň jinde neroste.
zelenokvětá růže, 25.8.2008
Objednala jsem ji ve Starklu, jmenuje se Elfe nebo tak nějak, letos už měla 3 květy. V letošním katalogu ji mají taky.ejeg
Nakládání paprik, 15.8.2008
Rada je snadná. Naložte přerostlé nakladačky jako kvašáky - vyhazují se ve velkém a receptů je plno na netu a přihoďte k nim pár kozích rohů. Pak ochutnejte - jestli je to ono, vyhrála jste.
Chci si založit sad, 15.8.2008
Netroufám si radit. Neznám ani podrobně Vaši lokalitu, ani všechny nabízené slivoně. Prezenta mi ještě neplodí, vyhlášenou Toptaste nemám, Hanita se mi zdá dobrá. Na pálení bych vsadil na odrůdy s pozdní dobou zrání - bývají sladší, ptáci... celý příspěvek >
jako topol, 15.8.2008
Řez, myslím tím zimní, skutečně nepomáhá. Naopak díky řezu rostou slivoně jsko topol.   Vyvazovat je možné, ale nedělal jsem to. Někdy pomůže letní řez. Obvykle však vynechám řez úplně a strom se rozklesne a získá rozložitou korunu váhou... celý příspěvek >
čačanská lepotica, 14.8.2008
Na odstranění je vždycky času dost. Ránu bych začistilod hrubých třísek a čímkoli zatřel. I když s ránou neuděláte nic, prognózu stromu to ale výrazně neovlivní
Nouzový ořez ořešáku, 14.8.2008
Řez provést lze, otázkou je, co na to ořech. Obávám se, že nemáte jinou volbu. Termín řezu je pro tento ovocný druh poměrně příznivý, zdravý strom by měl takový zásah ustát..  20 cm rána se asi dlouho, možná vůbec, nezahojí, ale to nemusí stromu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika