Příspěvky uživatele - 133.163

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak sadit dýně, 23.8.2013
Paní Renato, to chce pořádnou lupu a prohlídnout zda tam není i sviluška, i když na tom pravém snímku, ty otřepené konce listů, nebyl tak někde nějaký selektivní herbicid?
Podnožová réva, 23.8.2013 Obsahuje fotku
Takhle jsem nechal vyřádit podnožovou révu, výhony mají několik metrů a já ám dotaz. Pokud chci vyrobit štěpované sazenice (zvažuji o koupi Omega kleští), tak z této révy nastříhám po zimě řízky, stejně tak ze stolních odrůd, uložím v chladnu, poté... celý příspěvek >
Choroba révy, 23.8.2013
Já zatím nestříkám protože se už konzumuje. Peronospora je hlavně na nových výhonech (odlamuji to), u slovenských bezsemenných a u Matilde i na střapcích (tam se problémy "táhnou" již déle), dnes ráno když bylo slunce ježtě nízko,  jsem u baráku... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 23.8.2013 Obsahuje fotku
Sklidil jsem Nero, průběžně obírám Kodrjanku, neznámá odrůda (asi to fakt bude Arkadia) u baráku je taky sklizena (sladká, vynikající), začínám sklízet Beloe Čudo, ďobám již i Evu, sklidil jsem první střapec bezsemenné Afrodity, zralý je i Vostorg... celý příspěvek >
Je to plesen?, 21.8.2013
Já už nestříkám ale asi bych použil Ortivu (OL 3 dny).
Podestýlání jahod proti plísni, 20.8.2013
Zůstanu u černé textilie nebo folie, navíc zvažuji u nových řádků nadělat růvky. U letní výsadby z letošního výsevu zkouším vyvýšený záhon asi 30 cm široký, ohraničený fošnami, nakrytý černou fólií. Na něm jahody již nyní sklízíme.
Je to plesen?, 20.8.2013
Je to foceno moc z dálky ale já osobně si myslím že to plíseň není. Sice špatně, ale u některých listů jsou viditelné žluté okraje okolo tmavých hnědých zaschlých skvrn, a to že poškozená místa usychají může znamenat že postřik zabral. Zrovna včera... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 20.8.2013 Obsahuje fotku
Zdá se mi že v současné době, kdy jsou rostliny již velké, zaštípnuté a spodní vijany odplozené, tak že jsou plody uniformější (menší, hustější) a více podobné deklarovaným originálům? Pozoruji to hlavně na odrůdách pěstovaných v květináčích, nejvíce... celý příspěvek >
Sklizeni hokaid: prubezne od leta nebo az pred mrazy?, 20.8.2013
Sucho by sklizeným plodům tykví nemělo vadit, ba dokonce by mělo být ku prospěchu. Slupka se "zatáhne" a dužina uvnitř zůstane chráněna, jen nesmí být plod poškozen, opatrně taky se stopkou, ta musí taky pěkně zaschnout a nesmí se kazit, odtud bývá... celý příspěvek >
Sklizeni hokaid: prubezne od leta nebo az pred mrazy?, 20.8.2013
V jedné lokalitě kde jsem se o ně nestaral plodí a sklízím, na zahradě kde jsem je opečovával má Hokkaido teprve první, ještě nezralý plod. Ostatní (keříčkové tykve) přestaly plodit a jsou napadeny již potřetí padlím, tentokrát totálně, povrch listů... celý příspěvek >
Sklizeni hokaid: prubezne od leta nebo az pred mrazy?, 20.8.2013
Letos je potřeba se mít na pozoru, protože sezona tykví byla velmi "rychlá" a díky horkům jsou porosty již nyní devastovány, rostliny živoří, takže já už sklízím
Plíseň na rajčatech, 19.8.2013
Tak to je zajímavý poznatek, na rajčatech jsem nikdy svilušky nehledal. Všelijaké breberušky jsem tam našel (Pidikřístek) ale nikdy jsem tomu nepřikládal zvláštní význam, škůdce na rajčatech (vyjma mandelinek) jsem nikdy neřešil, rád se poučím a... celý příspěvek >
Plíseň na rajčatech, 19.8.2013
Máte to jen na spodních listech nebo na všech? Nejspíše se jedná o poruchu ve výživě rostlin. Prolistujte si diskuze a někde tohle téma najdete.
Slimáci, 19.8.2013
To je známá věc ale kolik zahrádkářů to takhle může řešit?
Co vaše réva? (2013), 19.8.2013
Všiml jsem si té podobnosti, u zralých plodů na obrázcích i u střapců a listů na rostlinách.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika