Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva?, 8.9.2010
Nevím, odkud jste, ale pokud už teď konzumujete Jalovenskij Ustojčivyj, tak to s velmi vysokou pravděpodobností nebude J.U. VJK
Maliny neplodí, 25.8.2010
Heritage mám také, plodí dvakrát ročně - v červenci a na začátku srpna, podruhé od cca půlky-konce září do zámrazu. VJK
Slabá úroda a přesazení vinné révy, 25.8.2010
V úvahu připadají jen rané odrůdy, z bílých můžete zkusit např. Vostrog, z modrých Nero. Ne ovšem ve stínu toho javoru.  Poznámka na okraj - Diamant není pozdní odrůda, naopak poměrně raná, vyžaduje ovšem mnoho tepla a velmi dobrou polohu. VJK
Co trápí révu?, 22.8.2010
Je to nastříhaný závěs z Ikea, tuším LILL nebo tak nějak se jmenuje, stojí necelou stovku a jsou tam dva kusy 300x280cm, takže to vychází asi 6Kč/m2 Přichyceno kolíčkama na prádlo. Když hrozny dobře zabalíte, nedostanou se k nim ani vosy. VJK
Co vaše réva?, 19.8.2010 Obsahuje fotku
Já mám do zralosti prvních odrůd ještě daleko, 2-3 týdny. Z odrůd, které mám, letos musím zatím pochválit Opál, všechny hrozny vyrovnané velikosti, bez napadení houbovými chorobami (evropské odrůdy jsem stříkal jedenkrát Falconem). Dále Ametyst,... celý příspěvek >
Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce, 18.8.2010
Jmenuje se to kapesní mikroskop, např. Bresser, zvětšení 60x a 100x. VJK
Nerovnoměrný růst révy, 18.8.2010
Zkušenosti byly dobré, ale na podzim jsem dával vápnitý dolomit a kompost, tak musel kačírek pryč. A nějak se mi ho zatím nechtělo vracet zpátky. VJK
Nerovnoměrný růst révy, 17.8.2010
O tom kačírku pod révou už jsem tady psal, prohledejte diskuzi. VJK
Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce, 16.8.2010
Nevím, ale mě to připadá spíš jako reakce na nějaký postřik v okolí... VJK
Nerovnoměrný růst révy, 16.8.2010
Velká vzdálenost internodií je 30-40cm, tohle je krásný keř. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 9.8.2010
Podívejte se např. sem na cyklus choroby. Síran hořečnatý přímo peronosporu vyvolat nemohl, spíš si myslím, že šlo o souhru okolností. VJK
Rozhrabávání mulčovací kůry kosy, 9.8.2010
Pod mulčovací kůru dejte plastové pletivo. Má velikost "oka" asi 2cm a stojí cca 20,-Kč metr. VJK
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 8.8.2010
Perfektní článek, díky. Takže množství popela ze dřeva je skutečně menší než 1%, ovšem obsah Ca, K, Mg je v součtu opravdu kolem 50%.  Zajímavé je, že autoři uvádějí řádově nižší obsah živin (mimo Ca) v popelu z kůry, zatímco např. Ing. Jiří... celý příspěvek >
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 8.8.2010
Nikde jsem nenašel ověřitelný údaj o obsahu živin dřevěného popela. Pouze Výzkumný ústav rostlinné výroby v Metodice pro praxi z roku 2008 uvádí obsah živin v 1 t popele ze spalování řepkové slámy 2,7 kg N, 18,4 kg K2O, 11,8 kg P2O5 a 4,5 kg MgO.... celý příspěvek >
Nedostatek hořčíku a listová analýza, 8.8.2010
5% propela je strašně moc, to je tak pro nějaké tropické dřeviny s vysokým obsahem anorganických látek. Pro "místní" dřeviny je udáván obsah anorganických látek cca 0,5%, což je v podstatě i množství popela.  Ještě jedna věc - popel... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika