Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez mladé révy, 5.3.2011
Je v podstatě téměř úplně jedno, jakou tloušťku kmínek má. Pokud je dřevo zdravé a očka nevymrznutá, můžete samozřejmě již vyvázat krátký tažeň. S počtem ponechaných oček, a zejména pak případných hroznů na nich to ale nepřehánějte. VJK
Pravokorenné sadenice, 4.3.2011
Pomeranč (Pomerančové, Narancsizu) je ze stejného křížení jako známější Favorit (Chasselas Quen Victoria White X Královna vinohradu) Je málo odolný (respektive neodolný) vůči mrazu a houbovým chorobám, chuť je muškátová, s citrusovou příchutí. VJK
Kapková závlaha u révy, 2.3.2011
Spíš budou v době nepřítomnosti hrozit plísně a padlí, než sucho... VJK
Kapková závlaha u révy, 1.3.2011
Zkušenosti s kapkovou závlahou nemám, ale pokud si dobře pamatuju, tak např. ve Znovíně dávkují 7litrů vody k jedné hlavě za týden. To je pět konví denně na ten váš vinohrádek. Nevím jak vy, ale já bych to obešel, alespoň se podíváte, jak vám to... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 1.3.2011
Tu sodíkovku z deseti centimetrů jste opravdu zkoušel? A bylo ještě potom co otužovat? VJK
Co Vaše réva? (rok 2011), 1.3.2011
Vybral jste si buď citlivky (Favorit), nebo semena obalená slupkou (Prim, Krystal) Chybu neuděláte, pokud místo nich vysadíte ten Vostorg, dále Pleven ustojčivyj a  BV-47-1-6. VJK
Vinic do severnej oblasti, 22.2.2011
Zkusit můžete Vostorg, nic odolnějšího a zároveň rannějšího asi neseženete. V Čechách ho má např. pan Knížek, ale na Slovensku netuším... VJK
Odrůda Attika, 22.2.2011
Attika je čistá V.vinifera, takže s odolností je na tom stejně, jako béžné evropské odrůdy. Možná ještě hůř, vzhledem k původu z Řecka. VJK
Réva do jílu, 20.2.2011
Mícháte dvě odrůdy dohromady - Pleven muskatnyj (Strašenskij x Družba) a Pleven ustojčivyj (Pleven x Villard blanc), synonymum V25-20, Augustin. VJK
Pravokorenné sadenice, 24.12.2010
Po "ozdravné kůře" jsem v druhé polovině léta nepozoroval již žádné nové hálky. Révokaze jsem si přitáhl od prodejce na jedné roubované sazenici V-25-20. Bohužel jsem, díky pobytu v nemocnici, nestihl na začátku zimy keř vykopat, takže to... celý příspěvek >
Pěstování vína ve skleníku, 19.11.2010
Postřik je vhodnější než zálivka nebo přímý "posyp" půdy hořkou solí. Vliv na vadnutí má i velikost úrody, resp. přetěžování. VJK
Co vaše réva?, 16.10.2010
Tak kategoricky bych se to neodvážil tvrdit. Kupříkladu já jsem letos opět proti plísni vůbec nestříkal a keře byly naprosto bez napadení. A to i čisté V. vinifery a citlivky jako Cardinal, Panonia. Vždy záleží na konkrétních podmínkách daného... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 7.10.2010
Vostorg není totéž co Vostorg originalnyj. Vostorg originalnyj je kříženec odrůd Vostorg a Original.  Je znám také pod názvem Běloje čudo. VJK
Co vaše réva?, 5.10.2010
Listy mám také ve skvělé kondici, bez ohledu na kalendář. S vyzráváním dřeva je to u některých odrůd horší, Kodrjanka je ještě zcela "zelená". Kupodivu ale mám slušně zralé hrozny u pozdnějších odrůd, např. Ametyst je nejlepší za celou... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 4.10.2010
Já zakořeňuji ve vodě, zatím se 100%-ní úspěšností. Na zakořenění Vostorgu se chystám po zimním řezu, pokud ovšem v tomto globálně otepleném roce vůbec vyzraje nějaké dřevo :-(VJK
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika