Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Divné bodky na výhonkoch révy, 11.3.2011
Neblázněte, nepanikařte a trochu používejte hlavu. Kdyby to byla vajíčka roztočů, tak v takovéto velikosti by vám ti roztoči vycucli i tu vodu v láhvi... VJK
Pěstování révy v 19. století, 11.3.2011
Je tam možnost exportu do pdf. Sice jenom po 20 stránkách, ale jde to. VJK
Pěstování révy v 19. století, 11.3.2011
Dovoluji si ctěné pt publikum upozornit na tuto dle mého názoru naprosto úžasnou literaturu pojednávající o pěstování révy v předminulém století. VJK
Réva vinná, málo narostla, 10.3.2011
To Wimpi: Máte postřeh, to co píšete o výšce kmínku, má logiku. Vůbec jsem si to nedal do souvislosti s těmi sudy a mlčky předpokládal, že je výška "akorát".   VJK
Réva vinná, málo narostla, 10.3.2011
To nejdůležitější jsem ale zapomněl - pokud už budou na letorostech hrozny, nechal bych tak 1-2 (podle velikosti), nebo na každém letorostu jeden, ale zastřihnul je tak, aby celkově vydaly opět za ty 1-2 hrozny. VJK
Réva vinná, málo narostla, 10.3.2011
Já vám nebudu radit nic, ale řeknu vám, co bych udělal já: 1.Odstřihnul bych až na jedno očko ten zbytečný pahýlek dole a vyslepil všechna očka na kmínku až kousek pod ohyb 2. Zastřihnul vodorovnou část tak, aby poslední očko směřovalo k zemi.... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 10.3.2011
Naprosto s vámi souhlasím, mám jenom technickou poznámku - pokud ta umělohmotná trubka je svisle nebo mírně šikmo v zemi a nemá než otvor na konci, není to šťastné řešení. Na konci trubky pak dochází při časté zálivce k intenzivnímu vymývání a... celý příspěvek >
Réva vinná, málo narostla, 10.3.2011
Nezapomeňte, že i ten (holý) kmínek roste, respektive sílí, v místech vyslepených oček se tvoří spící očka a pravděpodobně málo vyvinuté kořínky musí tlačit vodu do dvojnásobné výšky. To všechno stojí spoustu síly, které nemá takovéto nedochůdče... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 10.3.2011
Docela jste to trefil.   Já sklízím cca 4-7kg z hlavy, rozestup 1m, na těch 8 m to za dobrých podmínek může 40-50kg za rok klidně být, takže tuna za dvacet let je reálné číslo. VJK
Réva vinná, málo narostla, 10.3.2011
Máte pravdu, je tu ale jeden detail - pro silně neduživé rostlinky je přeci jenom dost velký rozdíl, jestli musí vyživovat 30cm (což je cca vzdálnost od kořenů k prvnímu očku) nebo 60cm -70cm starého dřeva. I proto já u takovéto sazenice odstraňuji... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 9.3.2011
Na BV 47-1-6 jsem úplně zapomněl, přestože ji mám :-) Rozhodně doporučuji. Bezsemenná, velmi raná. Augustovskij je také velmi raný, má ale na semennou odrůdu ne zrovna velké bobule. Místa má tazatel docela dost, může zkoušet dle libosti..  Pozor... celý příspěvek >
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 9.3.2011
Venku můžete zkusit některou z raných a odolných odrůd, s oblibou doporučuji Vostorg. Často doporučované jsou také Krystal, Nero a Prim, nemají ale tak velké bobule. Ve skleníku máte výběr větší, doporučuji prostudovat tento článek a jeho dvě... celý příspěvek >
Réva vinná, málo narostla, 9.3.2011
Sice jsem neradil sestříhnout na dvě očka, ale pokusím se vám odpovědět. Pominu-li hledisko estetické, tak napojovaný kmínek snižuje průchodnost stařiny a v místě napojení se vytváří větší tlak (toho se právě využívá u vertika, které se naopak má... celý příspěvek >
Réva vinná, málo narostla, 9.3.2011
Takovéhle slepování kmínku z několika kusů je, s prominutím, nahouby.  Pokud nebude výsledný tvar vertiko, tak nechat vyrašit co možná nejspodnější dobré očko. Pokud by to mělo být vertiko, tak naopak nechat vyrašit horní-poslední očko. Pokud... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 7.3.2011
I na pergolách a kordonech lze použít řez na tažeň, aniž by docházelo k prodlužování starého dřeva. Např. místo 6-ti dvouočkových čípků se na kordonovém rameni nechají dva 6-ti očkové tažně. Jediný pěstitelský tvar, kde nelze použít dlouhý řez je... celý příspěvek >
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika