Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Listy ořešáku do kompostu?, 26.11.2011
Listí ořešáku se hůře rozkládá, patrně proto vznikla pověra, že se nemá přidávat do kompostu. Já všechno listí nejprve předdrtím sekačkou a není s ním v kompostu žádný problém. VJK
Jaké vápno do kompostu?, 26.11.2011
Jenom technická poznámka - dolomitický vápenec sehnatelný v Čechách moc hořčíku neobsahuje, lepší je vápnitý dolomit (2-4x větší obsah hořčíku), velmi jemně mletý.
Popel z papíru do kompostu?, 26.11.2011
Popel do kompostu nepřidávám vůbec, dávám ho přímo na záhon a na trávník (stačí pak použít jen levná hnojiva s dusíkem). Namáčení popela do vody se uvádí z toho důvodu, že po vyschnutí poněkud zhrudkovatí a o něco lépe se s ním pracuje (nepráší).... celý příspěvek >
Síra SK 520, 26.11.2011
Více informací nemám, ale pokud "výrobce" tyto údaje neuvádí, ani nezveřejní bezpečnostní či technický list, je to pro mě postačující důvod k tomu, abych hnojivo nepoužíval. Navíc, pokud vím, není hnojivo registrováno. VJK
Zakoreňovanie, 3.11.2011
Bílá Isabela není, to bude nejspíš zlidovělý název pro některý bílý hybrid. Souhlasím s vámi, že v tomto případě se o Isabelu nejedná, listy jsou jiné. Isabelu jsem několik let měl, a nedalo se to jíst. I když třeba mému strýci velice chutnala a... celý příspěvek >
Jak daleko sázet živý plot z habru od drátěného plotu?, 31.10.2011
Záleží na tom, jestli chcete, aby živý plot prorostl přes drátěný a tak ho schoval, nebo jestli chcete mít mezi drátěnkou a živým plotem mezeru pro ošetřování a údržbu obého.  Já jsem bukový sázel cca 30cm od pletiva s tím, že ho nechám prorůst... celý příspěvek >
Čí to je hovínko?, 29.10.2011
Ježčí vypadá jinak, kocoura zahrabávat exkrementy jsem už asi 10let neviděl. VJK
Narašený česnek, 26.10.2011
Pro Pala: Pokud se podíváte na výše uvedené Multimediální učební texty, tak tam je uvedená tabulka s ekvivalenty kyselosti (zásaditosti) pro některá hnojiva, i vzorec, podle kterého lze výsledný ekvivalent určit. VJK
Narašený česnek, 26.10.2011
"Fyziologická reakce hnojiva je způsobena vlivem rostliny v závislosti na selektivním příjmu aniontu nebo kationtu kořeny rostlin. Jsou-li přednostně z hnojiva přijímány kationty a půdy mají malý obsah vápníku, jsou hnojiva fyziologicky kyselá... celý příspěvek >
Black Magic, 24.10.2011
Proč tolik toužíte sehnat sazenici od firmy, která má evidentně zákazníka "na háku"? První mýtus o rezistenci Black Magic již padl, jak zde potvrdili někteří pěstitelé, a myslím, že příští rok padne i mýtus o velkých, bezsemenných bobulích.... celý příspěvek >
Tůje Smaragd zasychání, 7.10.2011
Větší množství šištic je způsobeno zpravidla některým ze tří faktorů, nebo vzájemnou kombinací: 1. odrůdová vlastnost, 2. nedostatek dusíku, 3. nedostatek vláhy. VJK
Jak zabránit prorůstání kořenů maliníku k sousedovi?, 26.9.2011
Stačilo, mám jí také. VJK
Ako Vám dozrievajú strapce?, 26.9.2011
To, že ve vašich podmínkách Rhea vytváří pouze měkká semena neznamená, že tomu v jiných podmínkách nemůže být trochu jinak. Rheu znám z vlastního pěstování i v nejbližším okolí ve více exemplářích, tudíž vím o ní své. VJK
Změklé plody, 20.9.2011
Přiložte foto keře, nejčastěji je to způsobeno poruchami ve výživě, resp. nedostatkem některého prvku, zpravidla hořčíku či poměru K: Mg. Některé odrůdy jsou na to citlivější. Projevuje se to nejdříve právě na koncích hroznů. VJK
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 20.9.2011
Prozradím vám jedno tajemství: součinitel tepelné vodivosti (lambda, což je základní parametr každého izolačního materiálu) je u obou materiálů naprosto stejný, 0,038-0,04 W/m/K. Jiné jsou pouze mechanické a teplotní vlastnosti. S otázkou ochrany... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika