Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šterbinový filtr, 27.9.2010
Ano, já bych to spáchal takhle.  První štěrbinový filtr, a pak další filtrační komory, bez vortexu. Co se materiálu do komory týče, máte na výběr spoustu klasických, i nových "moderních"  filtračních hmot, těžko říci, která bude... celý příspěvek >
Šterbinový filtr, 26.9.2010
Aha, takhle mi nenapadlo nad tím uvažovat.  Spíš si myslím, že tak, jak to píšete, by to fungovalo lépe obráceně, nejdřív síto, a pak vortex. Skrze síto Vám toho ještě docela dost projde, a tady by pak sedimentace na vortexu na drobný kal mohla... celý příspěvek >
Šterbinový filtr, 26.9.2010
Není mi úplně jasné, proč chcete využít štěrbinový filtr s mikrotahokovem a zároveň vortex. Nebylo by jednodušší požít ten štěrbinový, a místo jednotky s vortexem využít prostor na komoru s nějakým jiným mediem (filtrační pěny, matala, atd...).... celý příspěvek >
Zakrytí okrajů jezírka, 23.9.2010
Myslím, že ten vnější svah máte moc příkrý, a než Vám to stihnou rostliny zpevnit, tak bude pozdě. Drenáž bych na Vašem místě neřešil, nevidí k tomu žádný rozumný důvod. Asi bych se pokusil trochu rozbít tu bazénovou  "obdélníkovost"... celý příspěvek >
Hnědá voda, 22.9.2010
Postup s měděným drátem znamená pouze to, že měď, kterou do nádrže budete chtít dostat, nadávkujete naprosto náhodně. Parametrů, které nakonec ovlivní její rozpuštěné množství, bude spousta - délka drátu, jeho průměr (plocha), rychlost obtékané... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 16.9.2010
Aniž bych chtěl hodnotit, zda je pro hnojení lepší hnůj, rašelina, kompost, nebo masokostní moučka, rád bych pro běžného čtenáře této bezpochyby zajímavé diskuze udělal takové menší shrnutí. Na první pohled by se mohlo z příspěvků výše zdát, že to... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 15.9.2010
Jediná rostlina, o které s jistotou vím, že dokáže prorazit svými kořeny folii, je orobinec. Nebude to tak asi vždy. Na jedné nádrži jsem viděl kořen orobince prorostlý svárem folie, těžko říci, zda by si poradil i s celistvou, svárem nedělenou... celý příspěvek >
Anoxická filtrácia, najčudnejsí koncept filtrácie vody, 1.9.2010
Fosforečnany ve vodě měříme průběžně, bohužel nedochází k žádnému výraznějšímu úbytku. Proto zkoušíme souběžně měřit i množství fosforu, které zachytí sorbenty. Měříme to v běžném koupacím jezírku, a je to tedy relativně otevřený systém, kde nejsme... celý příspěvek >
Anoxická filtrácia, najčudnejsí koncept filtrácie vody, 31.8.2010 Obsahuje fotku
Díky za upřesnění - s tím vzdušným dusíkem si to asi budu muset párkrát po sobě přečíst, abych to pochopil... :) Co se fosforu týče, z výsledku sorpčních testů jsem tak trochu zklamaný. Na žádném z použitých sorbentů jsme zdaleka nedosáhli hodnot,... celý příspěvek >
Anoxická filtrácia, najčudnejsí koncept filtrácie vody, 31.8.2010
Mě tam trochu mate to využití bentonitu a lateritu. Z hlediska hydrauliky čištěné vody a následného čištění toho materiálu je to myslím krajně nevýhodné medium, které se po mém soudu nedá vyčisit.  Jak jsem zběžně koukal na ty stránky, v... celý příspěvek >
Anoxická filtrácia, najčudnejsí koncept filtrácie vody, 30.8.2010
Přidejte nějaký odkaz, kde to hledat
Přídavný filtr, 30.8.2010
Tenký povlak na folii budete mít vždycky, nemá smysl se s tím nějak zvlášť zabývat
Hnědozelená voda - usazování řas + úhyn koi kaprů během zimy, 23.8.2010
Pokud Vám uhynulé ryby zůstali několik týdnů (možná měsíců) pod ledem, není se čemu divit, že Vám voda zapáchá. Zdali to je hlavní důvod, proč jste byli nuceni na jaře vyčerpat nádrž, težko říci. Určitě to ale bude jeden z nich. Současný stav... celý příspěvek >
Prietok cez gulu, 21.8.2010 Obsahuje fotku
Použijte tlakový typ filtru - na uvedený objem bude bohatě stačit, a nebudete mít problém s jeho umístěním, prakticky kdekoli kolem nádrže, nezávisle na hladině. Na tlakový filtr pak můžete pořídit umělý krycí kámen, a jeho víko tak... celý příspěvek >
Prietok cez gulu, 20.8.2010
Na plastové jezírko o objemu 1000 litrů mi přijde spodní výpusť Oase Proficlear zcela zbytečně velké zařízení.  Na 1000 litrové jezírko mi přijde jakákoli gule velká.  Myslím, že věc moc komplikujete, řešil bych to čerpadélkem přímo v... celý příspěvek >
Další diskuze:  5152535455>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika