Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nečistoty, 18.7.2011
Pro Josefa Kaštánka >  To, co popisujete, je celkem bežný jev, který souvisí respirací řas.  Být Vámi, nechápu tento stav jako problém, ale jako příležitost, jak velmi efektivním způsobem z jezírka odstranit celkem velké množství... celý příspěvek >
Nelze udržet ph vody v jezírku, 18.7.2011
Váš dotaz by asi spíš měl směřovat do sekce zahradní bazeny, nežli sem. Ačkoli se jedná i jezírko, je problém spíše blízký bazénové chemii. Popis poklesu a nárůstu pH je s velkou pravděpodobností způsoben materiály (beton, kámen), které v nádrži... celý příspěvek >
Okysličení, 16.7.2011
Až budete test provádět, zkuste měřit brzy po ránu (dokud nevyjde slunce) a pak někdy pozdě odpoledne. Nejlépe za slunečného dne.
Okysličení, 15.7.2011
Pokud chcete zjistit, do jaké míry je okysličení vaším čerpadlem a peřejemi efektivní, kupte si v nejbližším zverimexu sadu na měření hodnoty kyslíku ve vodě. Tímhle jednoduchým testem zjistíte hladinu kyslíku ve vodě, a můžete podle toho reagovat.... celý příspěvek >
Domácí výroba filtrace - návod (plánek), 13.7.2011
Výdrž bioakvacitu je výrazně delší, než uvádíte.  Pokud jste nechal v houbách zmrznout vodu, je to ale možné - materiálu nevadí mráz, ale nevydrží tlak ledu
Lze nejak reudkovat plovouci , 7.7.2011
Jakýkoli pohyb vody je vždy plus, když už nic, tak právě kvůli funkci skimmerů. Na uvedenou plochu nemá smysl autonomní skimmer  (myšleno s vlastním motorem) pořizovat (vím pouze o jednom typu, který by výkonově stačil, ale to je dost... celý příspěvek >
Lze nejak reudkovat plovouci "kal"?, 7.7.2011
Pokud je nádrž velká, skimmer je podle mě dlouhodobě nejlevnější řešení. Pokus o regulaci a omezení "plovoucího kalu" pomocí přidávání biologických přípravků je možný, ale s nejistými výsledky - pokud se tedy bude jednat opravdu o bakterie,... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 4.7.2011
Odpověď vlastně dostala -  dozvěděla se, že UV lampu opravdu může nechat bez obav zapnutou...
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 1.7.2011
Mohu Vás ujistit, že se o síran hlinitý nejedná (alespoň tak soudím podle vzorku, z kterého mám udělaný rozbor) Hliníku je v něm stopové množství (to už i kadmia tam naměřili téměř 2x více než hliníku )  Opravdu se jedná o oxid zinečnatý - tzv.... celý příspěvek >
Jezírkový vysavač - prosím poradte, 30.6.2011
Pokud máte koupací část s hladkou folií bez kačírku, a nádrž je rozlehlá, není vůbec špatné sáhnout k bazénářům pro nějaký (polo)automatický robotický vysavač. Jako hlavní výhodu vidím v tom, že pracuje bez Vašeho přičinění, a efektivně. Nevýhodou je... celý příspěvek >
Jezírkový vysavač - prosím poradte, 29.6.2011 Obsahuje fotku
Potřebujete na začátek sací hadice napojit štěrbinovou koncovku, která zabrání nasávání kačírku (i když tady záleží na frakci, kterou v jezírku máte) do komory vysavače- viz obrázek
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 29.6.2011
RE > ... Oxid zinocnaty neobsahuje 99 percent zinku. Iba nejaka zliatina zinku resp takmer cisty kovovy zinok obsahuje 99 percent zinku. Nepsal jsem, že oxid zinečnatý obsahuje 99% zinku, ale o jeho zastoupení ve zkoumaných prvcích.  Údaj se... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 27.6.2011
Tou desinfekcí jezírka se myslím zabývat nemusíte, přijde mi to jako zbytečná záležitost. Kačírek je vždycky neznámeho původu :) a nevím o nikom, kdo by jej desinfikoval. Myšlenka, že začnete jakoby "z čistého stolu" pomocí nějaké vybrané sady... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 27.6.2011
Ano, mluvilo se tady o zinkové bělobě - ve spojení a Algae away. Pro uživatele Jery :...Pokud máte nižší PH a u malého jezírka to bývá téměř pravidlem (dešťová voda)... Mám přesně opačné zkušenosti, pH je u malých nádrží vyšší, nebo silně kolísá (... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 24.6.2011
Ten přípravek je relativně starý - já ho registruju od roku 2008 - a na nanomateriál bych nespoléhal. Použil bych tady pravidlo Occamovi břitvy :) A navíc to má s enzymy a bakteriemi velmi málo společného... Pro exn > ...podle mě je to už teď... celý příspěvek >
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika