Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Problém s PH, leze furt nahoru, 25.10.2013
K nějakému v praxi použitelnému řešení - píšete, že po testu jen ve sklenici Vám voda na štěrku nezávisle vyšplhala k hodnotě 8 - z toho vyvozuju, že zmíněný problém bude ve "vodě samotné". Asi nejsnazší řešení, které mě napadá (a podle mého bude i... celý příspěvek >
Problém s PH, leze furt nahoru, 25.10.2013
První, co mi napadá, je chyba měření.  Zkuste změřit svým měřákem třeba pH destliované vody - mělo by Vám vyjít 7. Pokud Vám tam takhle rychle stoupá (a nebo v jiné nádrži padá) hodnota pH, zkusil bych se zaměřit na hodnoty alkality - pokud... celý příspěvek >
Usazování listí v jezírkách, 4.10.2013
Prodávají se sice jezírkové sítě proti listí, ale hlavně u plošně větších nádrží nefungují příliš dobře - váha listí dopadlého na síť jí často prolomí do vody, a vytáhne z úchytů na břehu. Funkční a dostatečně velký skimmer je jistě lepší řešení.... celý příspěvek >
Nasátí ryb čerpadlem skrz gulu, 26.9.2013
Ryby se někdy dokážou protáhnout neuvěřitelně malou dírou. Už několikrát mi lidé přinesli na opravu "rozbité" čerpadlo, z jehož útrob jsem při rozebrání vyndal docela velkou rybu.   Jste si jistý, že problém je v guli? Nemůže se jednat o... celý příspěvek >
Polystyrenove desky nebo stare okno proti zamrznuti jezirka?, 24.9.2013
Jakou máte zkušenost právě s tím odmetáním sněhu? A jak se chová nádrž v těch nezakrytých pobřežních částech?
Polystyrenove desky nebo stare okno proti zamrznuti jezirka?, 23.9.2013
Zakrývat jezírko jakýmkoli deskovým materiálem mi přijde hrozně nepraktické. Málokteré jezírko bude mít takový tvar, který to jednoduše umožní, a stavět nad jezírkem nějakou provizorní konstrukci mi nepřijde také zrovna šikovné. Pro ilzolaci se... celý příspěvek >
Skimmer Oase AquaSkim 40, 19.8.2013
Snažte se použít vždy maximální přípojný průměr hadic a koncovek, které Vám skimmer dovolí. V případě Aquaskimu 40 je to opravdu 40mm - chcete-li hadice 1 1/2". Nezapomeňte odříznout hadičníky podle průměru hadice jak na skimmeru, tak na čerpadle. Se... celý příspěvek >
Skimmer Oase AquaSkim 40, 17.8.2013
To takhle nejde říct. Třeba potlačíte do velké výšky, a i ta 12000 bude slabá. Skimmer bude tak výkonný, jak výkonné je čerpadlo. A k tomu, jak výkonné bude, musíte znát víc parametrů než jeho nominální výkon - minimálně byste měl zvažovat ztráty... celý příspěvek >
Skimmer Oase AquaSkim 40, 16.8.2013
Záleží od výtlačné výšky nad hladinou, ale abyste mohl použít sání jak na dně, tak na hladině, nebude výkon úplně malý.  Kdybych to vztáhl na Aquamax (to je model s duálním sáním), tak volte cokoli od verze Aquamax 10.000 výše
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.8.2013 Obsahuje fotku
Tu váhu bubnu bych nepodceňoval, přeci jen ta voda něco vážit bude, na druhou stranu to Vaše řešení otáčení bubnu to asi nijak výrazně nelimituje.  Přikládám pro inspiraci fotky síta - tam je jeho možné protržení nebo jiné deformace řešeno... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.8.2013
To je zajímavě řešené. Právě to uložení hřídele bylo potíží i u prvních protypů toho bubnového filtru od Oase. Je tam trochu jinak vyřešen ten pohon toho bubnu, přes převodovku a velká ozubení.  Když filtr nějakou dobu běžel, a byl velký rozdíl... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.8.2013
Tak tohle je už myslím skoro tovární výroba, než domáci kutilství :) Máte velmi zajímavě řešené to otáčení bubnu (a tím jste docela elegantně vyřešil ten pohon, u nás je tam o jeden motor a převodovku navíc) , jak máte uloženou tu hřídel... celý příspěvek >
Sterbinovy filtr, 1.8.2013
Na každou větev, tzn. na potrubí od skimmeru i od guly musíte zapojit regulační šoupě. Není to z důvodu "brždění průtoku", ale regulace poměru sání ze dna i hladiny jezírka. Jen prostý T-kus na potrubí by nemusel stačit,.
Okřehek neroste, 1.8.2013
Ten důvod budou patrně ty živiny - pokud berete okřehek z nějakého rybníku, přendaváte ho z dost úživné vody do vody na živiny o dsot chudší
UV lampa bez filtrace?, 1.8.2013
Ne v tomto případě. Růst těchto řas v potůčku Vám UV lampa výrazně neomezí
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika