Majusko
první kaktus je výrazně deformován nedostatkem světla a teplem při přezimování v zimě. Za takových podmínek se špatně určuje druh. Je to asi nějaký jihoamerický kaktus z rodu Rebutia nebo rodů příbuzných. Ono je to celkem jednou, až na malé vyjímky se o všechny kaktusy pečuje stejně. V létě co nejvíce světla, vodu jen po vyschnutí zeminy, v zimě zase světlo, chladno do 10 stupňů a úplné sucho. Rebucie kvetou na jaře velkými většinou červenými květy, pokud se dodrží výše uvedené pěstební podmínky, kvetou hojně již jako malé rostliny.
Druhý kaktus vypadá celkem k světu, asi je to tím, že jej máte jenom rok. To, že se začíná vytahovat do špičky je vždy u všech kaktusů známkou nedostatku světla nebo růstu v zimě. Při správném pěstování se žádný kaktus do špičky nevytahuje. Co se druhu týká, je to asi opět kaktus z jižní Ameriky, tipnul bych rod Notocactus či Eriocactus.
Třetí kytka je úplně něco jiného, je to také kaktus, ale tento roste na stromech nebo skalách jako takzvaný epifyt. Je to rod Epiphyllum, častěji zvaný dle starého názvu fylokaktus. Vyžaduje mnohem více vody v době růstu než předchozí kaktusy. Kvete koncem zimy a na jaře velkými, většinou červenými květy, Po odkvětu začíná růst, v té době zalévat, hnojit, po zmrzlých mužích je nejraději venku v polostínu, má rád pokles nočních teplot. Koncem září domů, na světlo do chladnější místnosti kolem 15 stupňů, občas mírně zalít, aby zem úplně nevyschla, na jaře rozkvete a tak stále dokola. Na podzim při stěhování domů vystříhejte z trsu všechny tenké větvičky, také staré zaschlé, kvete jen na širokých "listech" - ony to jsou vlastně stonky rozšířené do podoby listů.