nedozrálá rajčata - co teď?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
18.10.2008 19:47

Já jsem dnes také dosklidila poslední rajčátka a pověsila.  Na místo, kde rostla, jsem rozházela část kompostu a zaryla - vlastně zaryl manžel a nyní mu za to peču ořechové rohlíky. Musím si ho podplatit, zítra totiž budu chtít, aby vykopal brambory a zryl ten zbytek. Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 52.207 (?), 18.10.2008 14:17

Moc děkuji, takže zítra odstříhám co tam zůstalo a uvidíme-horší je že jsem v paneláku, vidím to bud na balkon ten máme zaskleněný, ale zase je tam světlo??no uvidím-a také už vytáhnu tyčky a pokud to půjde vytahám i ty rostliny.Doufám, že se to tak dělá:)) po-té už mám půdu nechat tak nebo ji ještě nějak zaoráváte na zimu?moc Vám Všem děkuji společně s dobrýma lidima jsem začala být 1rokem zahradníček:)) už se těším na únor nebo tak nějak kdy to Vše opět začne a také doufám, že se tady všichni zase ve zdraví sejdeme:)) joooo ještě vlastně musím vytahat celer co tam zůstal:))tak papa

                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.10.2008 19:47

Já jsem dnes také dosklidila poslední rajčátka a pověsila.  Na místo, kde rostla, jsem rozházela část kompostu a zaryla - vlastně zaryl manžel a nyní mu za to peču ořechové rohlíky. Musím si ho podplatit, zítra totiž budu chtít, aby vykopal brambory a zryl ten zbytek. Zdravím - Daniela.

                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 19.10.2008 11:50
no my zryjeme pudu na zimu, ona pak promrzne a na jaro je mnohem lehci stim prace,,,,ja take podplacim manzela sladkostmi... on ma rad vse co voni cukrem a hlavne vanocni cukrovi,.,,tak kdyz potrebuji neco poryt na zahradce nebo posekat travu, tak to vzdy kolac zpravi,,,,a kdyz chcu nove šaty, tak linecke zarucene,,,,. i uprostred leta... ale co se tyce stonku po rajcatech tak ty vyhazuji do popelnice,,,, nekompostuji... ale idealni mam ze pouzivam kravsky hnuj, ktery je uz starsi a premenil se v raselinu a tu zaryju na zimu...
                     
host - 191.35 (?), 26.10.2008 11:00

Ta pěkná dávám do normálního hrnce pod pokličku, do sklepa.

Ale už to stejně není ono i když dozrají. Jednou jsem vařil z takových dozrálých rajčat kečup. Není dobrý má takovou zemitou chuť, ale do omáčky dobrý!

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.10.2008 13:44

To víte, že normálně dozrálá rajčata mají lepší chuť. Ale když se podíváte do některých obchodů (např. Globus) a vidí ty ceny,  tak potom člověk ještě rád sáhne po těch rajčátkách, co dozrávají všemi možnými způsoby doma. Zdravím - Daniela.

                     
host - 40.188 (?), 18.11.2008 19:45

Dobrý večer, asi před měsícem jsem sebrala ty zelené rajčata(půl pytle:))) a dala do papírové vystlané krabice a každé tak, aby se vzájemně nedotkla a pořád jsem je kontrolovala.Výsledek:((všechny jsou vyhozené plíseň:(já jsem totiž sázela odrůdu Slávu a ještě pozdní no a hodně jich začalo aaaažžž pozdě červenat.(Bylo to úplně poprvé a rd jsem tomu rozuměla.Ale dala jsem na rady, že ty už skoro vyzrálá dojdou v krabici a mě došla ihned do plésně-nevíte proč?sic jsem už snima nepočítala, ale škoda půl pytle... děkuji.

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.11.2008 22:45

Podle mého názoru je opravdu nejlepší ustříhat celé větvičky i se zelenými rajčátky a pověsit je kamkoliv do místnosti.  Tím, že visí a navzájem se nedotýkají mají možnost větrat a ještě se mi nestalo, že by některé zplesnivělo. Už to takto dělám mnoho let.  Ostříhala jsem je koncem září a nyní mi stále dozrávají. Sbírám úrodu až do vánoc.  Domnívám se, že tu plíseň chytila vaše rajčátka už na sazenici.  Zdravím - Daniela.

                     
host - 40.188 (?), 20.11.2008 20:03

Ano ke konci jsem některé našla plesnivé, ale tyhle co jsem sebrala byla krásná i s větvičkama, takže to bude asi tím, že jsem je nepověsila-byly v krabici kousek od sebe.Takže zase další rok:)) škoda opravdu jich bylo půl pytle(do koše) tak Vám přeji Všem Krááásné Vánoce a Vše nejlepší do nového roku(velikou ourodu:))) papa

                     
SOS - (3) - 52.10 (?), 21.11.2008 10:11

Anebo se zelena rajcata taky nakladaji na kyselo (podobne jako zeli).  Kdybyste nevedeli co s tim, koupim 1 - 2 kg zdravych zelenich rajcat. Jsem z Prahy.

                     
host - 143.205 (?), 25.11.2008 14:43

Dobrý den, považuji za vhodné upozornit na skutečnost, že zelená rajčata obsahují velké množství solaninu, což je jed. Nakyselo naložená rajčata konzumovat jen sporadicky.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika