Měření kvasu



host - 248.32 (?)
24.8.2013 22:59

Tuhle "srandu" jsem si zkonstruoval sám, v podstatě jsem viděl jen fotografii tohoto stroje, takže z logiky věci jsem došel k závěru, jak by to mělo asi fungovat. Využil jsem technologie laserového pálení kterou disponuje většina firem, které se zabývají kovovýrobou.Cena se navyšuje jen proto, protože vše musí být včetně ložisek z nerezu. Ale pro úplnost odpovědi uvádím, že to vyšlo na cca 12000Kč (z toho nerezová část včetně svařování TIGem asi 6500Kč i s DPH.). Pochopitelně se v ším, co tam je(motor, elektroinstalace, kostra která nese onu nerezovou část). Je to sice dost velká částka, ale vzhledem k letošní úrodě se to bohatě vyplatilo. A to se natom dá odpeckovávat od třešní až po broskve včetně "neodpeckovatelných durancií" a nejen pro potřeby destilatérství ale i pro marmelády a vše, kde je dobrá tak zvaně ovocná "kaše".  S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 178.235 (?), 23.8.2013 21:47

Díky, pane doktore, nebude to moc fajnová práce, ale rozhodně oproti kupovaným povidlům by výsledek nemusel být špatný.Jak kvalitou, tak i cenově.Durancie musím ještě víc rozmnožit tam, kde se jim daří.Meruňky pěstuji v severně orientovaném svahu ,kde podle mínění starých ovocnářů neměly šanci jít.Asi se něco změnilo.Letos na jednom stromu zarodily bohatě dvě odrůdy, Velkopavlovická a  Goldrich.Větve VP byly plné drobných plodů, Goldrich měla nádherné plody standardní velikosti.Včely nelétaly, k opylení došlo i v deštivém počasí.Asi díky jinému hmyzu a větru.Meruňky vyžadují volný prostor kolem s dostatkem světla a sluníčka.   AB

                     
host - 248.32 (?), 23.8.2013 23:28

Omlouvám se, že můj příspěvek do diskuze sem nepatří, ale chci reagovat jen na to, že odpeckování a to z jakéhokoliv pohledu je fuška, Na vlákno Odpeckovač jsem dal fotografii stroje, který toto umí a bez námahy, nicméně jsem dostal negativní ohlasy, proč, to nevím. Ale jak se zdá, po přečtení pár příspěvků by se to pisatelům zhodilo. Připojuji i obrázek, na kterém je vidět v podstatě princip a věřím, že ti zručnější by si s tím lehce poradili.Tak zatím nashle a zdar! S.

odkostkovač
odkostkovač
                     
host - 215.47 (?), 24.8.2013 1:14
Co taková sranda (odpeckovávač) stojí, jak se jmenuje a kde se dá koupit? Já jsem něco odpeckoval ručně a pak jsem to vzdal. Když jsem byl letos nakupovat ve vinařských potřebách tak se jeden pán zrovna o odpeckovávače zajímal (vyšší cena by mu zřejmě nevadila). Prodavač říkal, že u nás to lidi ještě neznají a proto o to nikdo nestojí. Oni to neprodávají a sám prý nikoho kdo to prodává nezná.
                     
host - 248.32 (?), 24.8.2013 22:59

Tuhle "srandu" jsem si zkonstruoval sám, v podstatě jsem viděl jen fotografii tohoto stroje, takže z logiky věci jsem došel k závěru, jak by to mělo asi fungovat. Využil jsem technologie laserového pálení kterou disponuje většina firem, které se zabývají kovovýrobou.Cena se navyšuje jen proto, protože vše musí být včetně ložisek z nerezu. Ale pro úplnost odpovědi uvádím, že to vyšlo na cca 12000Kč (z toho nerezová část včetně svařování TIGem asi 6500Kč i s DPH.). Pochopitelně se v ším, co tam je(motor, elektroinstalace, kostra která nese onu nerezovou část). Je to sice dost velká částka, ale vzhledem k letošní úrodě se to bohatě vyplatilo. A to se natom dá odpeckovávat od třešní až po broskve včetně "neodpeckovatelných durancií" a nejen pro potřeby destilatérství ale i pro marmelády a vše, kde je dobrá tak zvaně ovocná "kaše".  S.

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 102.201 (?), 25.8.2013 15:22

Stroj je to pěkný, ale v úspěšné odpeckování durancií, myrobalánů a asijských slivoní upřímně nevěřím.
   Že vypeckuje plody pro marmeládu, to je možné.  Ovšem z kolika kilo ovoce vyrábíte marmeládu?

                     
host - 248.32 (?), 25.8.2013 22:22

Pohříchu, jsme asi ve špatném vlákně, ale abych neodběhl od otázky... Manželka si nechala odpeckovat asi 5litrový kyblík třešní a spokojenost obrovská.. pecky vypadávaly jako pěkné bílé perličky, prostě takovéjako když pecku "žmouláte" v puse ještě půl hodinky..  A neřekl bych, že zrovna třešen jde dobře od pecky. Letos se chystám odpeckovat ještě mimo jiné i mirabelky, ale po nahlédnutí do wikipedie(a to díky Vám :))  jsem na vážkách, jestli to nejsou myrobalány, jsou zralé červeně zbarvené a po vykvašení je to krásná rudá tekutina. Ale jistě dám foto jen co je budu peckovat. Ještě dodávám, že nezralá meruňka takynejde od pecky ale po projití strojem byla pecka pěkně omletá. Prricip je totiž v tom, že dužina je oproti pecce přece jen měkoučká a tudíž když se odstředivou silou otírá o síto rychlostí zhruba 7,5m/sec musí se "odřít" i kdyby nechtěla, protože lopatka která ji unáší ji nedovolí moc se kutálet. Věřte mi, že po sestrojení jsem měl "bobky" jestli to bude fungovat a byl jsem mile překvapen, že se to podařilo "napoprvé".  S.

                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.209 (?), 26.8.2013 5:44

Jen pro zajímavost: jaký je průměr válce, kolik "to" má otáček? Plnění a vyprazdňování je kontinuální, nebo se to vždy zastaví a pecky se vyberou ručně? Nestříká šťáva kolem?...

Josef.

                     
host - 199.211 (?), 26.8.2013 8:30

Připojím se také s otázkou. Jaký je výkon? Jak dlouho zabere odpeckovat např. 50kg třešní, 50kg meruňek, 50kg švestek?

Předem děkuji.

                     
host - 248.32 (?), 26.8.2013 16:12

Pokud je ovoce zralé, je to otázka 2-5 minut a je jedno o jaký druh ovoce jde. S.

                     
host - 248.32 (?), 26.8.2013 16:16

Ve vláknu Odpeckovač jsou i technicképarametry, válec má průměr 250mm. S.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika