Ježek



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
6.10.2008 0:40

Milí přátelé!  Doufám, že mi někdo z vás poradí.  Chytla jsem asi od našeho Pepči nějakou tu blešku.  Mám celé pokousané nohy. Dnes jsem všechno vyklepala a vyprala, také jsem vystříkala, co jsem mohla.  Znova jsem postříkala všechny naše kočky i oba psy. Také jsem vystříkala pelíšky a psí boudy.  Myslela jsem si, že teď už bude konečně pokoj, ale večer jsem přímo v obýváku na plovoucí podlaze chytla jednu potvoru. Stačila jsem jí zabít bačkorou.  Jsem z toho dost špatná, protože jsem si myslela, že už mám vyhráno a ony blechy stále vítězí. Je to vůbec možné? Nikdy v životě jsem nic takového neměla. Říkám si, to se mi ta péče o ježečky vyplatila...  Dokážete mi někdo poradit, co mám dělat?  Už jsem udělala aspoň to, že jsem misku s granulema strčila za plot, aby se pan Pepča a jeho kamarádi nabaštili za plotem a nechodili nám do garáže.  V pátek jsme tady viděli hned tři hodovníky. Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 16.9.2008 17:24

Náš pes jednoho takového objevil.Bohužel příliš pozdě.Byl už sníh a zrovna tálo, tak to asi chudinku ježečka vzbudilo.Byl moc malinký a nepodařilo se mi ho zachránit.Třetí den umřel.Ale už jsme vezli ježka i do stanice ohrožených druhů, která je od nás kousek.A že jich tam bylo.

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.10.2008 0:40

Milí přátelé!  Doufám, že mi někdo z vás poradí.  Chytla jsem asi od našeho Pepči nějakou tu blešku.  Mám celé pokousané nohy. Dnes jsem všechno vyklepala a vyprala, také jsem vystříkala, co jsem mohla.  Znova jsem postříkala všechny naše kočky i oba psy. Také jsem vystříkala pelíšky a psí boudy.  Myslela jsem si, že teď už bude konečně pokoj, ale večer jsem přímo v obýváku na plovoucí podlaze chytla jednu potvoru. Stačila jsem jí zabít bačkorou.  Jsem z toho dost špatná, protože jsem si myslela, že už mám vyhráno a ony blechy stále vítězí. Je to vůbec možné? Nikdy v životě jsem nic takového neměla. Říkám si, to se mi ta péče o ježečky vyplatila...  Dokážete mi někdo poradit, co mám dělat?  Už jsem udělala aspoň to, že jsem misku s granulema strčila za plot, aby se pan Pepča a jeho kamarádi nabaštili za plotem a nechodili nám do garáže.  V pátek jsme tady viděli hned tři hodovníky. Zdravím - Daniela.

                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 6.10.2008 10:07

buďte v klidu, blechy nějakou dobu přežijí, ale pokud máte kočičáky i pejska ošetřené třeba frontline, tak vychcípají. Použít můžete doma na postřik (hlavně v koutech) insekticidy proti lezoucímu hmyzu. Výborné jsou ty na bazi Permetrinu. Pozor - pokud byste chtěla stříkat kočičí pelíšky není to ideální,  dočetl jsem se nyní v jedné studii pro veterinární lékařství, že prmetrin je pro kočky toxický, poškozuje jim játra. Jednorázová aplikace do pelechu jim neublíží, ale opakované stříkání pelechů nebo dokonce kožichů ano.

                     
host - 29.162 (?), 6.10.2008 11:01

Nepropadejte desiluzi z toho, že přestože jste poctivě vystříkala pelech i ježka, za nějaký den se objevily blechy znovu. Právě opakovaná aplikace je podstatou úspěšnosti v boji také proti blechám (nechci zde zdržovat popisem životního cyklu blechy a jeho rozdílnostmi od životního cyklu např. vši). Takže základ účinné terapie je 1. neposlouchat nesmysly a blbosti tradované v populaci- nejhorší jsou lidoví léčitelé a rady v ženských časopisech   2.  účinný = předepsaný prostředek 3. účinné použití = dostatečně velká dávka (u ježka nemusíte řešit útěk vzbuzený strachem ze sykotu spreje), i když preparáty, které nejsou ve spreji jsou levnější.  4.  likvidovat blechy nejen na zvířeti, ale i v pelechu (pro zájemce viz význam střídání dne a noci v životním cyklu blech)  5.  opakovat (1. a 2. opakování v intervalu 3 dnů,  2. a 3. v intervalu 5 dnů, 3. a 4. v intervalu 7 dnů). Jestliže i po této době zvíře má blechy neznamená, že preparát je neúčinný, ale že existuje ložisko, které jste nenašla a nezlikvidovala (typické opomenutí je např. rohy podlahy pod pelechem)      

                     
Alice D. - (11) - 192.179 (?), 14.11.2008 8:34

Náš ježek měl spoustu parazitů, ne jen blechy. Ani nevím, co to všechno bylo, léčila ho veterinářka, ale nějaký svrab a podobně. Takže Frontline nestačil, bohužel, léčil se spoustou různých vodiček. Proto si myslím, že jestli někdo od ježka něco chytil, chtělo by to udělat testík, co to může být. Blechy nejsou problém, moc nevydrží, horší je svrab a jiné tyhle příšernosti.

                     
host - 93.85 (?), 1.8.2014 4:44

Dobrý den. My máme dlouhosrstého kokšpaněla a nemůžeme se blech vůbec zbavit. Z frontline má vyrážku a nepomáhá ani ten prášek na otravu krve proti blecham-pro blechy je jedovatý, když se zakousnou a sajou krev. Někdo nám řekl, že by to mohlo být od ježka, tzv. ježčí blechy, ale existuje jich vic druhů.Můžete nám prosím poradit? Už používáme i Biokil.

                     
host - 178.38 (?), 1.8.2014 10:20

Tak zkuste některý z obojků, je jich moře, lepší je investovat do dražšího, který stojí kolem 400Kč, ale účinnost je víc jak půl roku.

                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 2.8.2014 0:45

Něco jako ježčí blechy neexistuje stejně tak jako blechy psí apod.smiley. Jsou to prostě blechy a jdou po aktuálně nejlepším zdroji potravy. Tedy pes je pro ně kvůli hustější srsti zajímavý.

Protože ježky odchovávám pravidelně, blechy občas také řeším. Nejspokojenější jsem se zeleným Arpalitem Neo. Je dobrý jak na kožichy, tak i pelíšky apod.. Nestojí moc, má pumpičku, takže zvířata ho celkem dobře snášejí oproti spejům.

I když je to samozřejmé, přeci jen podotýkám... je bezpečný jak pro lidi tak i zvířata, ale nesmí se dostat do kontaktu se sliznicí. Tedy stříkat na tělo ne na srst tak, aby si jej zvíře nemohlo olízat. Působí dlouhodoběji na všechna stádia blech.

                     
host - 157.239 (?), 11.10.2017 14:30

Při psaní nákupního seznamu-což je nutnost pokud tento obsahuje více než tři položkycheeky, mi cosi našeptávalo-cihly, prkna, lino...-safra, vždyť už máme postavené, Kaufland to snáď ani nevedecool? A cestou mě to trklo-nebožtík na silnici-milej zlatej bodlinatej-placatejcrying...Tu trojku C+P+L použiju k vytvoření několika kutlochů pro dosud žijící na našich zahradách. Dovnitř cosi sena, navrch a po stranách listnaté ořezy z ořešáků- a nashle na jaře, Vy opravdoví potíračí slimákůlaugh! SPCH

                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 11.10.2017 16:13

A máte návod, na to dílo? U nás za chvíli proběhne poněkud rizikové drcení chrastí, pod kterým ježek bydlí každý rok. Máme toho za dva roky víc, než obecní skládka a tak nám to obec veme jejich průmyslovým drtičem. Tři roky zpátky je málem sejmuli, ač byli předem upozorňovaní, že tam ježek jistě bude. Nabírá to nakladačem(maniťákem) Byla tam ježková se čtyřma ježčatamasmiley Takže přemýšlím, když jim to rozeberem, kam na zimu s nima? Ona si je sice přestěhovala někam ven, za zahradu, ale já bych je měla jako pomocnou síluwink raděj doma.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika