Vanda ve sklenici? Poradite?



host - 230.216 (?)
10.11.2010 14:22

Ja skutecne nechci Vandu pestovat ve vode, i kdyz nekteri ji pestuji semi-hydroponicky. Ja chci jenom nalit do sklenice vodu na 1/2 hodiny az hodinu a porovnat s tradicnim pestovanim v kosicku. Ale, mam obavy z teplot ve sklenici. Asi jsem to spatne vysvetlila? Dekuji za stranky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.216 (?), 9.11.2010 20:05, zobrazeno: 25361x

S velikym zajmem jsem si precetla nekolik diskuzi o tom jak pestovat Vandu ve sklenici. Neb tuto metodu neznam, chtela bych ji vyzkouset, ale mam nekolik - zcela primitivnich-otazek. Byla bych vdecna za jakekoliv objasneni Ja pestuji Vandy/Asc. v plnem slunci a v kosickach drevenych nebo plastikovych. Ted zkousim korkovou kuru. Zalevam 2 x denne, v 10 rano a ve 3 odpoledne nebo az vecer. Dnes jsem dala malou Asc. do sklenice na zavarovani a zalila vodou. Pvni lekce byla, ze za pul hodiny byla voda neprijemne tepla a za hodinu by se jiste varila. Takze, ji musim dat do stinu. Ale nevim:

1. Jaka bude teplota ve sklenici bez vody v plnem slunci v 30C? Ma s tim nekdo problemy/zkusenosti?

2. Asc. se ve sklenici vykla. Jak ji upevnujete?

3. Co delate kdyz se nadoba naplni koreny? Rozbijete sklenici a date do jine?

4. Prosim vas co jsou ampulky s vodou? To se prodava? Jak to funguje? Zni to zajimave.

Dekuji Kozicka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.41 (?), 10.11.2010 8:33

Kořeny se jen namáčejí, není to vodní kytka, takže kořeny nemohou být trvale ponořené ve vodě, protože by uhnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.41 (?), 10.11.2010 8:36

Ty ampulky s vodou se dávají střídavě na kořeny (1-2 dny a změnit kořen), koupí se ve zdrav. potřebách, vandy nepěstuji, pouze co vím z diskuse na living.cz - vandy (stránky ale dočastně nejedou - probíhá údržba)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 10.11.2010 14:22

Ja skutecne nechci Vandu pestovat ve vode, i kdyz nekteri ji pestuji semi-hydroponicky. Ja chci jenom nalit do sklenice vodu na 1/2 hodiny az hodinu a porovnat s tradicnim pestovanim v kosicku. Ale, mam obavy z teplot ve sklenici. Asi jsem to spatne vysvetlila? Dekuji za stranky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.50 (?), 10.1.2011 2:28

ja jsem dostala anco orchidee ve veliké skleněné vaze s holími kořeny byla krásně bílá. nyní odkvetla, nemám zkušenosti, nevím jak se o ni starat, aby mi opět vykvetla.Múžete mi prosím poradit? DEKUJI Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 11.1.2011 18:21

Ahojky Ireno,
ja Vandy ve sklenici nepestuji, neb nevim jak, ale pestuji je v drevenych kosikach. Potrebuji hodne svetla a pokud mozno slunce aspon rano. A navic dost vysokou vlhkost. 'anco' neznam,
Ale cetla jsem na diskuzi jak pan jmenem Jiri Vilim je pestuje ve sklenici. Je to popsane pod Rhynchostylis + Cataseum 9.4. 2009 Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 8.7.2011 19:35

dostala jsem Vandu ve skenici a jsem spokojena, před vánocemi kvetla a vlednu už byla odkvetlá, ale nevím jak dlouho kvetla protože jsem ji dostala pod stromeček.Já ji jednou za týden zaliju destilovanou vodou asi tak na 3 hod.potom vodu sliji vytáhnu ji hadičkou, a ted jsem zjistila že mi pokvete už má 8 poupat.Kořeny zalívám až po krček jinak destilkou zalévám i ostatní orchidee Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika