Phalaenopsis - nerozkvetl



host - 230.216 (?)
5.1.2011 22:25

Pane Medvjed,

jsem trochu zmatena. Pisete ze jste odstranil stonek a rostly jenom listy. Co na tom vidite spatneho? To ze jste odstranil kvetni stvol a rostly Vam nove listy je dobra novinka pokud nove listy jsou aspon tak velike nebo i vetsi nez ty listy pod nima!

Kolik let je mate? Mozna ze ta zemina je uz moc kysela a plna soli?Take, jak to popisujete zda se mi ze jsou moc mokre a je mozne ze jim hnijou koreny. Tu teplotu 15-18C merite v noci primo u nich? Hnojeni zridka? Cim, kolik a jak casto?

Nobile, vetsinou ztrati vsechny listy a kde byly listy vypuknou popupata, ale nevim jaky mate druh--fotka by pomohla, nebo jmeno.

Ludiscia potrebuje vysokou vlhkost a na moc svetla neni narocna. Ale, kdyz Vam pokvete tak snad je ji dobre.  Zase fotka mi pomohla.

To je muj odhad, jiste prijuchaj i dalsi. Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 8.229 (?), 5.1.2011 21:51, zobrazeno: 5354x

Dobrý večer již několik let mám tři rostliny phalaenopsis na začátku kvetly, bohužel jsem po odkvětu odstranil stonek květu, takže jen rostly listy.V listopadu všechny nasadily lodyhy na jejichž konci bylo asi po pěti květech, pomalu se zvětšovaly nakonec byly bílé, pak splaskly a opadaly těsně před rozkvetením, zatím zůstal jen jeden květy se zvětšují a mají nádech do fialova ještě nerozkvetly snad neupadnou.Jsou v původním květináči, původní zemině-drcená kůra.Stojí na okně, teplota okolo 15-18C, občas rosím, zálivka častá, i stojí ve vodě, hnojení zřídka do vody.Proč květy opadaly???

Mám také nobile teď kvete už asi 3 týdny jsou to jen stonky s květy a vzd.kořeny, listy zežloutly a opadávají, starám se o ně jako o ty předešlé.

Taky mi pokvete ludisia, ale žene pořád nahoru i když je u okna.Proč?

Děkuji za rady Medvjed

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 5.1.2011 22:25

Pane Medvjed,

jsem trochu zmatena. Pisete ze jste odstranil stonek a rostly jenom listy. Co na tom vidite spatneho? To ze jste odstranil kvetni stvol a rostly Vam nove listy je dobra novinka pokud nove listy jsou aspon tak velike nebo i vetsi nez ty listy pod nima!

Kolik let je mate? Mozna ze ta zemina je uz moc kysela a plna soli?Take, jak to popisujete zda se mi ze jsou moc mokre a je mozne ze jim hnijou koreny. Tu teplotu 15-18C merite v noci primo u nich? Hnojeni zridka? Cim, kolik a jak casto?

Nobile, vetsinou ztrati vsechny listy a kde byly listy vypuknou popupata, ale nevim jaky mate druh--fotka by pomohla, nebo jmeno.

Ludiscia potrebuje vysokou vlhkost a na moc svetla neni narocna. Ale, kdyz Vam pokvete tak snad je ji dobre.  Zase fotka mi pomohla.

To je muj odhad, jiste prijuchaj i dalsi. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika