Oncidium



host - 230.216 (?)
26.12.2010 19:11

Anicko,

Oncidium nekvete 2x na tom samem kvetnim stvolu. Je ovsem vyjimka, jako napriklad Onc. papilo nebo Tolumnia. Neb nevime jmeno je tezko rici jaky Onc. mate, ale ja - pokud je to hybrid- bych stvol ustrihla uplne dole tak abych neporanila pahlizu, tedy par cm od ni.

I kdyz muzete stvol ustrihnout hned, u Onc. vetsinou pockam az uschne. Do duteho stvolu, nacpu skorici aby se dovnitr nic nedostalo. Kdyz Vam roste nova pahliza a je asi 5-6 cm -a pochoduje ven z kvetinace- muzete presadit. Jinak lepsi na jare. Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 187.102 (?), 12.8.2010 13:20, zobrazeno: 10183x

Dobrý den, před dvěma lety jsem dostala tuto orchidej, žlutou s drobnými kvítky. Vykvetla již nejméně 2x, ale má v květináči hodně starých pahlíz (takových scvrklých), i když jsou na nich zelené listy, novou má jen jednu a já teď nevím, zda ji těch starých zbavit a přesadit jen třeba několik s tou novou, nebo jak postupovat, nemáte někdo zkušenost?

Díky za odpovědi, Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 12.10.2010 1:55

Jano,

Oncidium jsou prekrasne,  ale nekdy se stava ze stare hlizy ztrati koreny a nemohou vsaknout vodu a prot jsou svrkle.

Pokud ale maji zdrave koreny nechte je jak jsou. Oncidium potrebuji hodne vody -- to znamena kdyz zalevat tak zalevat aspon pet minut nebo namocit do vody tak na 10 minut. Pak nechat dobre odkapat a skoro vyschnout a zase hodne dobre zalet. Oni maji jemne koreny a tudiz potrebuji jiny rezim nez treba Phals. Navic, Oncidiums chteji hodne-hodne svetla a dost chladno.  Kdyz ale chcete stare hlizy odriznout daji se zakorenit ale to je debata na dlouho. Hlavne je nedavejte do velikeho kvetinace. Fotka by bodla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.250 (?), 26.12.2010 17:09

Dobrý den.Také jsem si kopila tuto nádhernou orcidej ale nyní odkvetla a nevím co s ní dále.Na výšku má tak 140cm -někdo říká, že jí mám ostříhnout až dole, jiní zase, že né.Můžete mi tedy poradit? Moc děkuji za Vaši odpověď Šišková Anička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 26.12.2010 19:11

Anicko,

Oncidium nekvete 2x na tom samem kvetnim stvolu. Je ovsem vyjimka, jako napriklad Onc. papilo nebo Tolumnia. Neb nevime jmeno je tezko rici jaky Onc. mate, ale ja - pokud je to hybrid- bych stvol ustrihla uplne dole tak abych neporanila pahlizu, tedy par cm od ni.

I kdyz muzete stvol ustrihnout hned, u Onc. vetsinou pockam az uschne. Do duteho stvolu, nacpu skorici aby se dovnitr nic nedostalo. Kdyz Vam roste nova pahliza a je asi 5-6 cm -a pochoduje ven z kvetinace- muzete presadit. Jinak lepsi na jare. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika