Jak dovest ke kvetu Vanilku?



Kozicka - (34) - 230.216 (?)
18.12.2010 19:13

Julius, whoa!

Fantasticky Oncidium! Jak se rika, jeden obrazek nahradi 1000 slov. Mate 100% pravdu, vanila se trenuje horizontalne (nebo dolu) aby lepe kvetla a horizontalne zni vice logicky. Pry, nahoru prvnich 1.2-1.5 metru.

Farmari ji obtaceji okolo vetvi zivych stromu neb ona ma ke stromum symbolicky vztah a ziska pry tak vice sacharidu (carbohydrates) coz take pry pomaha k produkci kvetu. Ale, asi to neni zas tak dulezite kdyz pani Elene kvete i bez stromu. Rozhodne by stalo za to ji na neco upevnit, ja myslim. Ty male listy - nejsem si jista. Vite, jestli mate Vanila planifolia?

Kozicka dala jablko do krabice s pernikama.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 230.216 (?), 18.12.2010 0:26

Julius,

to je parada. Jste muz meho srdce. Vyrostla Vam dobre, ale je mlada na to aby kvetla. V jakem ji mate substratu? A jiste vite, ze az pokvete musite byt vzhuru celou noc a rychle ji opylovat nez zavre kvety.

Roseni vodou moc nepomaha je moje zkusenost. Ale hnojeni listu rosenim, ano. Zatim pres zimu ji snad dejte na nejaky tac s vodou (tedy nad hladinu vody) dost siroky. Cim sirsi tim lepcejsi. To skutecne pomaha udrzet vlhkost a nenici to steny. Vam sviti slunce do 11-20 hodin? Mohu se zeptat v jake oblasti bydlite? U nas sviti slunce od 8 rana a je uplna tma v 18 hodin. Muzete udelat fotku tak kazdych 6 mesicu a informovat nas? Ja myslim, ze tohle je velmi zajimavy experiment. Napsala jsem, ze neco lidi pouziva kuru v substratu. Ja osobne bych ji nepouzivala na vanilku, neb kura ma tendenci zkysnout a pak udrzovat neutralni pH je dost tezke. Budu se tesit na Vasi dalsi zpravu a, pokud je to mozne, fotku.

Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 18.12.2010 17:52
No to slunce platí v lete - mam vyzkoušene když jsem delal zatepleni fasaády tak kolem 11 se přehouplo slunce a na te stěne se už nedalo delat a dokud nezapadne - je slunce vždy videt - v zimě je to tak o 2-3 hodky kratší když svítí... další vec budu muset přesadit najaře ona sice krasne roste ale ma drobnější listky a asi to bude místem v kvetinači.. no dam aspon na rychlo spichnutou foto ;))
mladá vanilka
mladá vanilka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 18.12.2010 19:13

Julius, whoa!

Fantasticky Oncidium! Jak se rika, jeden obrazek nahradi 1000 slov. Mate 100% pravdu, vanila se trenuje horizontalne (nebo dolu) aby lepe kvetla a horizontalne zni vice logicky. Pry, nahoru prvnich 1.2-1.5 metru.

Farmari ji obtaceji okolo vetvi zivych stromu neb ona ma ke stromum symbolicky vztah a ziska pry tak vice sacharidu (carbohydrates) coz take pry pomaha k produkci kvetu. Ale, asi to neni zas tak dulezite kdyz pani Elene kvete i bez stromu. Rozhodne by stalo za to ji na neco upevnit, ja myslim. Ty male listy - nejsem si jista. Vite, jestli mate Vanila planifolia?

Kozicka dala jablko do krabice s pernikama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 18.12.2010 22:55

Tato web site docela sluzne ukazuje jak vanilku pestuji v tropech na stromech. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 18.12.2010 23:17

Díky za web, zajímavé. Je pravda, že naše vanilka kvetla ve vodorovné poloze stonku. Opylovat zkusím, ale moc šancí tomu nedávám, ale proč ne. Všude píší, že v přírodě opylují speciální mušky, pokusím se na ni zahrát, jestli ovšem ještě někdy pokvete. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 18.12.2010 23:18

A to Juliovo Oncidium je opravdu super. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 19.12.2010 0:10

Ano, Oncidium je super (ale poseptam Vam, ze Aloe Vera bych rychle vymenila za dalsi orchid a to jaksi Julius rikat nemuzu )

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 18.12.2010 23:59

Eleno, ne, ne, vanilka se pyluje rucne skoro vsude na svete, snad mimo Mexica pokud je to Vanila plantifolia, ktera se nejvice pouziva na produkci lusku.  Ona ta muska totiz nikde jinde neni a taky neni spolehliva. A take pylovani na farmach se kontroluje. Aspon tomu tak ja rozumim. Vy jste cetla, ze nevykvete doma, ale ja zase cetla,  ze sice vykvete ale - i kdyz se rucne opyluje - neudela lusky.  Moje kamoska co ji ma, rika ze ji kvete v noci a ani ji nenapadne,  aby ji pylovala. Ona ji totiz pestuje jenom na prodej. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 19.12.2010 10:33

Nám kvetla dopoledne, to by šlo. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.148 (?), 17.4.2011 18:36

Milena ahoj. Já pěstuji vanilku v hydroponii, mám ji už asi dvacet let, roste krásně, protože ji mám zavěšenu u jižního okna u stropu a pod ní mám velkou hydroponickou nádobu s ibiškem a voskovkou a ona má vzdušné kořeny v té hydroponické nádobě, ale bohužel mi také nekvete. Když jsem byla v Liberci v botanické zahradě, ptala jsem se, co s ní, aby kvetla a paní, která tam byla mi řekla, že jim také ještě nekvetla, ale kdesi v jiné botanické jim prý kvetla když jim prasklo topení a teplota spadla k nule asi na tři dny, ale já jsem si zatím netroufla ji takto zchladit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika