Jak dovest ke kvetu Vanilku?



host - 187.217 (?)
19.4.2013 8:35

dobrý den, taky mám vanilku, koupila jsem ji loni, měla 40 cm, dnes - po roce má 4 metry. Mám ji stabilně na jižním okně, není zastíňovaná, je už jednou přesazená, protože mi na ni nestačí ten malinký květináč, v kterém jsme ji dostala, Dnes ji přesazuji podruhé. Doted jsem měla květináček v PET lahvi, dělala jakoby skleníkový efekt -  bylo mi to pěstitel poraděno. Nerosím, jen mám v Pet láhvi stále vodu, jo a přesazuji do substrátu pro orchideje

Vanilka
Vanilka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 254.96 (?), 10.6.2011 11:40

Zdravím pěstitele vanilek.Rostinku jsem dostala před 5 lety do své "květinové nemocnice" jak říkají kamarádi, když mo přinesou něco, s čím si neví rady.V současně době má odhadem 8m.Vedu ji po dvoumetrových bambusových tyčích obalených mechem.Stojí u východního okna.Pravidelně rosím vzdušné kořeny, které do mechu snadno vrůstají.Loni měla 4 květy, které byly rozvité asi 4 hodiny.Ručně jsem je opylovala a byly z toho 2 lusky:)Na Vánoce jsme cukroví s domácím vanilkovým cukrem:)Jinak myslím, že se obecně přeceňují rady v odborné literatuře.Musíte to prostě zkusit.Hodně úspěchů s pěstováním.

                     
host - 187.217 (?), 19.4.2013 8:35

dobrý den, taky mám vanilku, koupila jsem ji loni, měla 40 cm, dnes - po roce má 4 metry. Mám ji stabilně na jižním okně, není zastíňovaná, je už jednou přesazená, protože mi na ni nestačí ten malinký květináč, v kterém jsme ji dostala, Dnes ji přesazuji podruhé. Doted jsem měla květináček v PET lahvi, dělala jakoby skleníkový efekt -  bylo mi to pěstitel poraděno. Nerosím, jen mám v Pet láhvi stále vodu, jo a přesazuji do substrátu pro orchideje

Vanilka
Vanilka
                     
host - 1.253 (?), 8.2.2015 14:33
Ahoj. Rad by som vedel v akom velkom kvetinaci mate poyadenu vanilku, ako sa starate o korene a co presadzanie? Moja vanilka ma cca 2rokky, dostal som ju ako odrezok a ma cca 1.5m. Rad by som este vedel ze ak ju rozmnozujete tak ake velke casti odstrihavate a a ako ju dalej osetrujete. Dakujem Filip
                     
host - 218.58 (?), 27.11.2015 11:20

Dobrý deň prosím Vás chcem sa spýtať ako presne a čím ste opeľovali vanilku? (presný postup) ďakujem veľmi pekne

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika