Beallara Peggy Ruth Carpenter "Morning Joy"



host - 230.216 (?)
19.12.2010 17:00

'Moje beallara už je téměř rozkvetlá, ještě se má otevřít jedno poupě. Dala jsem ji zpátky do kuchyně, říkala mi, že v ložnici se jí nelíbí. Ohledně těch listů, co se jakoby zavíraly - podle fotky jsem zjistila, že to bylo už při zakoupení. Teď se začínají zvětšovat nové odnože a těsně na povrchu substrátu jsem objevila nové bílé kořínky, tak se jí asi daří celkem dobře. Lida '

Lido, dovolila jsem si vykopirovat cast vasi zpravy a dat ji pod tuto diskuzi. Doufam, ze to nevadi. Kdyz si clovek uvedomi, ze Peggy Ruth putovala ze skleniku do kramu a potom na parapet tak se nesmi divit, ze trucuje, a treba krouti listy. Vam urcite poroste jako z vody. Bude zajimave ji porovnat s kvety za rok.

Nekdy, nove korinky u oncidium vyrazi dost vysoko nad substratem. V tom pripade ja je rosim -nez zarostou do substratu - neb maji tendenci vyschnout. Kozicka by rada vedela jak nazyvate 'species'. Cistokrevne druhy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 230.216 (?), 12.12.2010 0:02

Lido,

vidite, Vase Beallara ma rozum. Radsi zkrouti listy, nez aby schodila poupata/kvety. Drzim palce aby dlouho kvetla. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 11.12.2010 18:09

Podarilo se mi najit nejake informace na hnojivo Agro NPK 6-5-6 ale nepisou zdroj N a take % N je velmi nizke. Neni proto vyloucene, ze Beallara je trochu podvyzivena -zvlaste kdyz roste v kure- a proto asi ma tak kratke kvetni stvole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 19.12.2010 17:00

'Moje beallara už je téměř rozkvetlá, ještě se má otevřít jedno poupě. Dala jsem ji zpátky do kuchyně, říkala mi, že v ložnici se jí nelíbí. Ohledně těch listů, co se jakoby zavíraly - podle fotky jsem zjistila, že to bylo už při zakoupení. Teď se začínají zvětšovat nové odnože a těsně na povrchu substrátu jsem objevila nové bílé kořínky, tak se jí asi daří celkem dobře. Lida '

Lido, dovolila jsem si vykopirovat cast vasi zpravy a dat ji pod tuto diskuzi. Doufam, ze to nevadi. Kdyz si clovek uvedomi, ze Peggy Ruth putovala ze skleniku do kramu a potom na parapet tak se nesmi divit, ze trucuje, a treba krouti listy. Vam urcite poroste jako z vody. Bude zajimave ji porovnat s kvety za rok.

Nekdy, nove korinky u oncidium vyrazi dost vysoko nad substratem. V tom pripade ja je rosim -nez zarostou do substratu - neb maji tendenci vyschnout. Kozicka by rada vedela jak nazyvate 'species'. Cistokrevne druhy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 19.12.2010 23:39

Kozičko, species (sp. nebo spp.) =druh, subspecies (ssp. nebo subsp.) = poddruh. Ještě pak další je odrůda nebo varieta (var.).

Ty bílé kořínky vyrůstají hned dole, na povrchu substrátu - a orchidku také rosím, vždycky ráno a večer. Jinak z té misky s keramzitem pod ní se odpaří během dne docela dost vody, nečekala jsem, že ji budu tak často dolévat (jinak květináč stojí pochopitelně nad vodou).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 20.12.2010 21:02

Tak jsem dneska ráno vyfotila mou beallaru, ten spodní kvítek už dokvétal a pak odpoledne odpadnul. Ale poupata vykvetla všechna  :-)))       Lída




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 20.12.2010 23:35

Mne se nejak nelibi ty zlute pruhy uprostred listu. Vsimla jsem si toho jiz pri privni fotce ale mylela jem si ze je to svetlem. Mylim, ze tam jsou. Mozna ze by stalo za to se nekoho zeptat. Doufam, ze to neni nic vazneho.
Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 21.12.2010 20:36

Kozičko, ty pruhy jsou světlounce zelené. Jak ten lístek je bílý, uprostřed je silnější a tam ta bílá jde až do zelena. Na omak to je normální tuhý lístek. Choroba to určitě není. Ale až odkvete, budu ji muset postříkat proti mšicím, přelezly mi na ni ze strakatého ibišku. Na té fotce zblízka jsou vidět - ale nechtěla jsem stříkat "do květu".          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 22.12.2010 1:08

Lido, jak je videt Vas prvni orchid se moc nedari. Jestli ma Msice (aphids) nebo Trasnenky (thrips) ja nepoznam z me obrazovky. Ja jsem nikdy ale nikdy nemela tyhle problemu doma. Venku? Ano.
Rikate ze choroba na listech 'to urcite neni'. Mozna, ze mate pravdu, ale nevim jak jste k tomu nazoru tak rychle dospela, kdyz o orchidech a jejich nemocech vubec nic nevite.

Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.12.2010 12:10

Kozičko, ty potvory jsou na 100% mčice, měla jsem je na ibišku a asi některé přežily postřik a přestěhovaly se. Třásněnky vypadají jinak, znám je. Jinak host z 8.12. také píše, že měl bílé květy do zelena. Vím, že toho o orchidejích víte moc, ale přesto si myslím, že nemocnou kytku bych poznala, spíš předpokládám, že to je tím, že je to kopie kopie z kopie..., že je bílá až do zelena. Sice jsem orchidej nikdy neměla, ale různé jiné kytky doma a na zahradě pěstuji už půl století.  Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 22.12.2010 13:35

Oh, Lido, to je nedorozumeni, ja mluvim o listech, ne kvetech. K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika