Okrasná tráva - grazieva?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
4.10.2008 9:49

Zřejmě v zahradnictví nějak popletli název.  Podle mne se jedná o nějaký druh Ozdobnice čínské - Graziela.  Ozdobnice čínské jsou mazuvzdorné. Zkusila bych ji na zimu svázat, namulčovat kolem ní suché listí, nebo slámu a ostříhala bych jí až na jaře. Všechny ozdobné trávy se zazimovávají podobným způsobem, takže tím nic nepokazíte.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 175.176 (?), 4.10.2008 9:16, zobrazeno: 6384x

Koupili jsme letos okrasnou trávu a protože se zahradou teprve začínáme, tápeme  Na štítku trávy je napsáno "grazeiva", doufala jsem, že info k ní najdu na netu. Bohužel název asi není správný - nebo neumím hledat. Každopádně bych ráda věděla, jak se o ni starat.. Vzhledem nejvíce připomíná pampovou trávu, její chocholky jsou mírně načervenalé, dole zatím řídký trs.. Jedná se jednoduše o jeden z druhů pampové trávy?? Čili mám teď na zimu postupovat podle rad, které jsem si tu přečetla a zazimovat přikrytím..tím asi nic nezkazím. A na jaře sestřihnout kousek nad zem?

   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.10.2008 9:49

Zřejmě v zahradnictví nějak popletli název.  Podle mne se jedná o nějaký druh Ozdobnice čínské - Graziela.  Ozdobnice čínské jsou mazuvzdorné. Zkusila bych ji na zimu svázat, namulčovat kolem ní suché listí, nebo slámu a ostříhala bych jí až na jaře. Všechny ozdobné trávy se zazimovávají podobným způsobem, takže tím nic nepokazíte.  Zdravím - Daniela.

      
host - 175.176 (?), 4.10.2008 20:01

Děkuji!! Už jsem si to našla, je to skutečně tak, Ostřice čínská, Miscanthus sinensis, Graziella, našla jsem i pár rad k pěstování. Ještě jednou díky!

         
omorika - (5) - 147.2 (?), 28.1.2009 17:15

Pěstuji mnoho druhů Miscanthusů a taky GRAZIELLU. Patří k trávam mrazuvzdorným, vitálním, které kvetou každy rok,  je v základnímu sortimentu. Zvláštní je tím, že květní laty jsou poměrně vysoko nad listy. Protože mám různých miscanthusu hodně tak na zimu je nestačím svazovat. V lednu nebo v únoru když není sníh /je více času/, tak je seřezávám s většinou jiných druhů travin, prozatím mi nevyhnily. Jinač se stane, že část listů je na jaře v širokem okolí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika