Zahradnické nůžky Fiskars - nic moc



host - 207.92 (?)
29.2.2008 10:13

Mně osobně můžky od FISKARS nesedí. Ty s otočnou rukojetí už vůbec ne. Ale mám nůžky s otočnou rukojetí od BAHCO (dříve SANDVIK) a ty jsou super.

Jak již bylo psáno - fiskars-ruční nůžky nic moc; fiskars nůžky na tyči - houseník - ANO; fiskars sekery - ANO. Ruční nůžky jedině od BAHCO: bytelná práce, přesné stříhání.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 221.138 (?), 29.2.2008 10:10

Tak to se přiznám, že já to znám pouze u Sandviků, dnes je to tuším Bahco, nebo tak nějak. Ale asi to bude tím, že ty amatérské nijak nesleduji. Sám mám právě Sandviky, ale ne s otočnou rukojetí. Nedám na ně dopustit, což přeloženo znamená, že je zásadně nepůjčuji:-) V tuto dobu je doma kompletně rozdělám, vyčistím a přebrousím. Celý rok potom bez problémů. Proč ta otočná rukojeť není u dalších výrobků opravdu netuším. Napadá mě jen, že ti, co s nima pracují, nedělají asi  tolik stříhacích pohybů za den. Stanislaw:-)

                     
host - 207.92 (?), 29.2.2008 10:13

Mně osobně můžky od FISKARS nesedí. Ty s otočnou rukojetí už vůbec ne. Ale mám nůžky s otočnou rukojetí od BAHCO (dříve SANDVIK) a ty jsou super.

Jak již bylo psáno - fiskars-ruční nůžky nic moc; fiskars nůžky na tyči - houseník - ANO; fiskars sekery - ANO. Ruční nůžky jedině od BAHCO: bytelná práce, přesné stříhání.

Josef.

         
host - 44.124 (?), 21.1.2008 14:19

Rád bych upřesnil, že jsem ve svém příspěvku měl na mysli nůžky ruční převodníkové za cca 1000 kč. Krátké

Milan Boštička

            
host - 180.133 (?), 24.2.2008 2:57

Jestli to třeba nebude tím, že čep, okolo kterého se břity otáčí je plastový. Ocel z které jsou vyrobeny připomíná vlastnostmi slitinu hliníku.  Ještě že nůžky od firmy Bahco jsou od 500Kč. A za 700Kč se už dají sehnat špičkové.

Felka už jsou dražší, ale lepší koupit rovnou jedny Felka, čí Bahco než několik šmejdů od Fiskarsu.

               
host - 33.146 (?), 24.2.2008 7:45

Bahco jsou tuším stejné jako Sadvik (nejspíš je pro Sandvik dříve vyráběli). Jsou výborné, používám je. Mám vinohrad a sad, takže to můžu posoudit. Fiskars má dobré teleskopické nůžky, ale ty drahé převodové za 1000Kč jsou dost  chatrné, sousedovi se rozpadly, naštěstí v záruce. Po 30 letech zkušeností musím konstatovat, že plast na pořádné ruční nůžky nepatří.

            
host - 225.120 (?), 29.2.2008 8:31

Jsem také jeden ze zákazníků, který se nechal zlákat na značku firmy FISKARS a koupil si převodové nůžky typ 111570 jako dárek k vánocům.Při usazování vánočního stromku do stojanu bylo třeba odstřihnout jednu větvičku o průměru asi 12 mm a tak jsem chtěl nové nůžky vyzkoušet. Nůžky se rozletěly po celé mísnosti, rozlomil se plastový kloub. Reklamace neuznána, protože nezjištěna žádná výrobní ani technologické závada na které se záruka vztahuje. Oprava (náhradní díl 111574) stála 215,- Kč. Potvrzuji, že po opravě ve špičce u slábých větviček není střih čistý

               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 29.2.2008 8:36

To je jasné. Rozzlobil se Ježíšek. Dárky se mají rozbalovat, až je stromek usazen a nazdoben.

               
host - 14.151 (?), 29.2.2008 19:44

Soused, kterému se nůžky s otočnou rukojetí rozbily, je koupil u Mountfieldu a tam mu rozštíplý kloub bez řečí vyměnili v rámci záruky.  Podle mne jsou tyto nůžky dělány pro laiky na efekt, profik se jim zdaleka vyhne.

                  
host - 151.203 (?), 29.2.2008 21:34

Pokud se jedná o převodové nůžky s otočnou rukojetí, mám jiné zkušenosti. Používáme je na vystříhávání křovin, včetně trnek akáty a podobných tvrdých dřevin. Pracují s nimi i mladé ženy, které když nemohou dostřínout, s nůžkamu porůznu kroutí až křoví či větev odlomí. A kupodivu toto zacházení zatím přežívají. Nejstarší mám asi od roku 1999. Jenom je občas promažu a nabrousím.  Kupoval jsem je s velkými obavami, že mi je děvčata někde zapomenou, ale zase jsem chtěl nějaké nůžky, které by znásobily jejich sílu a po celodenním stříhání aby nebyly na ruce trop.

Mám i dlouhé nůžky od Fiskars (mechanismus něco jako pantograf). S nimi se mi stříhá hůř, používáme je víc tam kam ještě s nimi dosáhneme a nemusíme stavět žebřík. Pokud s nimi ale budete stříhat do 2 cm větvičky, je to celkem v pohodě.

                     
host - 130.20 (?), 13.11.2008 9:26

Díky všem. Chtěl jsem si udělat radost a koupit si nůžky hezké, od Fiskarse. Mám už housenice - na občasnou potřebu, žena na Vistarii. Dvouruční pákové - zatím bez problémů, jen veliké rozevření pák je v koruně stromu nepraktické, obdoba v menším provedení ženě rovněž vyhovuje na kytky, hortenzie apod.

Už jsem držel v ruce vkladní knížku od Mountfielda, ale díky Vaší diskusi mám objednané Bahco. Připravili jste firmu o kšeft a mne o zklamání. Vaše diskuse pomohla, děkuji. Z.E.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika