Ostřička řetězů KS 200 Matrix



host - 151.203 (?)
20.1.2008 22:52

Za necelých 500 Kč si kupte držák na pilník (rámový) a bruste řetěz pilníkem. Nastavíte si tam všechny potřebné úhly jako na elektrické brusce, řetěz brousíte přímo na liště a můžete si to vzít sebou i mimo elektriku. Bruskou řetez rychle ubývá, navíc je ještě další problém, že brycky řetěz brousí jiným profilem než předepsané pilníky.  Brusku profíci používají jen když řetěz hodně podbrousí a nebo ometou o kámen, železo apod. Ale praví profíci to stejně raději udělají dobrým pilníkem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 80.111 (?), 5.1.2008 5:39, zobrazeno: 12205x

Jaké máte zkušenosti a jaká je v porovnání např. s SKS 85E Royal Einhell? Která je lepší? Děkuji za odpověď.

   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 15.1.2008 22:16

Matrix 220 W 7500 ot/min. kovový držák. Einhell 85 W, 4500 ot/min, plastový držák. Sice jsem ani s jedním výrobkem nepracoval, ale je zřejmé, že tyto výrobky mají zcela odlišné parametry, takže si moc nekonkurují. Jinak matrix je pouze jiná prodejní řada einhellu, přičemž velká část jejich výrobků je, až na barevné provedení, stejná. Ale ani na jednu z těch věcí jste se neptal, já vím :-).

   
host - 151.203 (?), 20.1.2008 22:52

Za necelých 500 Kč si kupte držák na pilník (rámový) a bruste řetěz pilníkem. Nastavíte si tam všechny potřebné úhly jako na elektrické brusce, řetěz brousíte přímo na liště a můžete si to vzít sebou i mimo elektriku. Bruskou řetez rychle ubývá, navíc je ještě další problém, že brycky řetěz brousí jiným profilem než předepsané pilníky.  Brusku profíci používají jen když řetěz hodně podbrousí a nebo ometou o kámen, železo apod. Ale praví profíci to stejně raději udělají dobrým pilníkem.

      
host - 86.226 (?), 5.2.2008 20:12
Naprostý souhlas. Oháním se motorovou pilou už nějaký ten pátek, takže bych o tom měl něco ze zkušenosti vědět. Na řetěz jedině pilník, co s ostřičkou někde v lese? U pilníku je nutno dbát na typ pro daný druh řetězu a dodržovat úhel. A také řetez tak rychle neubývá, ostřičkou ho párkrát přebrousíte a jde do kytek. Ovšem zase záleží, jak často pilu používáte. Já nosím do lesa jeden záložní řetěz pro případ, že chytnu kámen a pod. jinak  ho přetáhnu dle potřeby přímo na liště a jede vesele dál :-)
         
host - 136.171 (?), 18.2.2008 0:27

Léta jsem používal pilník, ale pokud je řetěz tvrdší a otupený je to horší ho nabrousit, to je lepší bruska. Osobně teď používám Enheill 85W neb je sice slabší, což nevadí, ale má lepší doraz. Dá se s ní nabrousit řetěz jak jen lehce přiostřit tak i ubrousit po ztupení na hřebíku a pod. Před tím jsem používal malou ruční brusku s 30000otáčkami a do ní upnutou stopkovou brusku. Myslím si, že řetěz nabroušený bruskou je ostřejší než pilníkem. Jinak brusky Matrix nají doraz jen výčnělek na tělese z umělé hmoty a ten není přesný protože pruží.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika