Horkovzdušná pistole



host - 152.7 (?)
26.5.2008 22:04
když jsem kdysi opaloval kastláče tak jsem si tabulku zakryl lesklým plechem, který tepelné záření odrážel a částečně pohltil.Dále jsem používal nástavec, který měl jen na jedné straně široký plech a ten jsem opřel o prostor mezi dřevem a tabulkou.Opalování je hnusná smradlavá práce při které je vám blbě z výparů, smrdí celý barák ale... stojí to fakt za to. Je důležité dobře zvážit skutečný stav opalovaných věcí plísně hmiz, poškození mechanické atd. a pak se rozhodnout. Na ty místa kolem tmelu použijte chemický odstraňovač. Pokud je to možné tak opalujte co nejvíc věcí venku. A hodně štěstí stojí to za to Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 68.48 (?), 21.5.2008 23:22, zobrazeno: 11836x

Zdravím,

scháním nějakou horkovzdušnou pistoli a kamarád mi doporučil tuto: Horkovzdušná pistole KRESS 1600 HLG E Bohužel nemám s touto značkou žádné zkušenosti tak se chci zeptat, zda-li o ni nevíte něco víc.

Děkuji

Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.15 (?), 22.5.2008 6:36

Tuto znacku moc neznam, ale dle materialoveho provedeni /keramicke topne teleso/ se jedna zrejme o kvalitni vyrobek s regulaci teploty takze bude mozne ji pouzivat i poloprofesionalne s dobrym vysedkem.V podobne cenove relaci jsou i pistole steinel a ty jsou dle mehou soudeni lepsi jak bosch.spicka v tomto je leister. hezky den preje Z.M. pozn: u u pistoli je nutne pred vypnutim ji nechat bezet na nejnizzsi moznou teplotu a takto ochladit topne teleso ktere ma v sobe naakumulovano spoustu tepla a stava se ze se po case uplne zdeformuji plasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.46 (?), 23.5.2008 23:05

Máte naprostou pravdu - Leister je špice oboru... jinak Bosch není nic jiného než Steinel (jen v jiné krabici a o pár tisíc dražší). Bosch si nechává tento sortiment u Steinlu vyrábět - pouze plastový obal je jiný, po technické stránce ale téměř totožné... Rozhodně doporučuji Leister nebo Steinel (Bosch je to samé jen dražší)... zbytek jsou většinou jen hračky s nedostatečným průtokem vzduchu. J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
januska_2008 - (7) - 36.150 (?), 26.5.2008 14:52

Dobrý den,

já jsem si vybrala tuto Black&Decker KX2000K

potřebuji na chalupě opravit okna i dveře natírané balakrylem, předchozí majitel si v něm liboval :(
Myslíte, že B&D bude pro moji potřebu dostačovat?

Za odpovědi děkuji

JanaŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 26.5.2008 18:41

Hlavně ať vám nedojde trpělivost a nasazení. Přeju samé úspěchy. Já jsem se zrovna dala do něčeho podobného- staré kazetové dveře pod několika nánosy slonové kosti a hořčičné žluti. Rozhodně vyjde levněji koupit nové dveře než staré restaurovat (spotřeba elektřiny, cena barev, šmirglů, ředidla, štětců, vlastního času a sil...). Akorát ty staré jsou hezčí.

A mám taky otázku: jak nejlépe ochránit skleněnou výplň před prasknutím (horkovzdušná pistole) a jak odstranit nátěr z různých ozdobných detailů a ze starého sklenářského tmelu kolem té výplně. Znám louhování, delta a jiné brusky, lakostan, ředidla, případně pot, krev, slzy a nářek z podpalubí.

Kdo mě spasí? Dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.7 (?), 26.5.2008 22:04
když jsem kdysi opaloval kastláče tak jsem si tabulku zakryl lesklým plechem, který tepelné záření odrážel a částečně pohltil.Dále jsem používal nástavec, který měl jen na jedné straně široký plech a ten jsem opřel o prostor mezi dřevem a tabulkou.Opalování je hnusná smradlavá práce při které je vám blbě z výparů, smrdí celý barák ale... stojí to fakt za to. Je důležité dobře zvážit skutečný stav opalovaných věcí plísně hmiz, poškození mechanické atd. a pak se rozhodnout. Na ty místa kolem tmelu použijte chemický odstraňovač. Pokud je to možné tak opalujte co nejvíc věcí venku. A hodně štěstí stojí to za to Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 27.5.2008 8:33

Děkuju za povzbuzení, přesně to jsem potřebovala. Naštěstí pracuju na dvorku, tak akorát pak uklízím to svinstvo. A baví mě to. Na tmel dám lakostan (dík), sklo chráním kusem prkna, plech se mi dříve neosvědčil, sklo pod ním stejně popraskalo. Betonový dvorek-sen každého kutila.

Přeju všem, ať jim dnes dobře jest. H.

P.S. Pistolka je Meistercraft MHP 1500, made in Germany, abych nebyla aut of topik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 27.5.2008 13:09

Plech není dobrá ochrana, má velkou tepelnou vodivost. Daleko lepší je kus azbestu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika