Pomoc při výběru brusky na řetězy



host - 136.63 (?)
8.12.2013 10:38

Zdravím, pro 21.230, seřízení svorce tak aby ubíral levé a pravé zuby na stejou délku se neseřizuje jen u "laciných" brusek, ale měl by se seřizovat vždy při změně tloušťky vodícího článk (1,1/1,3/1,5/1,6). Z toho plyne, že toto platí i pro profi"drahé" brusky. Ještě k snižování omezovacích zubů, Nedovedu si představit stále měnit kotouče na jedné brusce, jen orovnání po výměně zabere spoustu času a také značný úběr kotouče. Tedy buď snižovat pilníkem, nebo dvě brusky. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 72.149 (?), 6.12.2013 21:59

Z výše uvedených pohledů doporučuji Hecht 9230, je kvalotněji zpracovaná než Guede 2500. Stačí jeden kvalitní kotouč 3,2 a jeden na omezováky. Tím 3,2 brousím i velké 3/8.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.230 (?), 7.12.2013 11:11

Tohle by bylo třeba lépe vysvětlit  "A doma si môžte reťaz priebežne nabrúsiť na veľkosť najkratšieho zuba aby ste si moc neobrúsil ostatné ako to niekedy robia v servise." Co myslíte že ten servis asi tak dělá? Brousí ostatní zuby podle nejkratšího laugh Takže i doma 4 - 5 krát a je po řetězu wink A co když bude jeden zub na celém novém řetězu "kopnutý " do půlky od hřebíku? Taky stáhnete ostatní na jeho délku?

No a rád bych našel na trhu brusku dle vašeho doporučení za 2500 Kč laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 7.12.2013 11:39

Já tomu rozumím tak, jak to dělám já. Pokud je jeden (nebo několik málo) zub "nakopnutý" tak samozřejmně nebrousím celý řetěz na jeho délku po nabroušení, ale řetěz brousím a používám až se postupně / autor příspěvku použil priebežně), t.j. po několika broušeních a používání řetězu, dostanu na délku poškozeného zubu. Ta zmíněná Hecht přibližně tolik stojí.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.131 (?), 7.12.2013 11:56
To je pravda ta Hechtka se dá koupit do 2 000 kč.A vypadá slušně. Ještě jedna věc jak si kontrolujete při broušeni omezováků kolik to vzit.Přes nějakou měrku (je vůbec k brusce) nebo posuvkou.A ten kotouč na omezováky je jiný než jsou dodané k brusce nebo ne a když tak jaký rozměr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.230 (?), 7.12.2013 12:47

FO, priebežne mi spíš odpovídá průběžně, ale nechám slovíčkaření. Tak jak to popisujete to valná část servisů nedělá a je to dáno ne jen tlakem prodat nové řetězy, ale i kvalitou znalostí různých zámečníků, instalatérů a dalších novodobých "servisáků". A nedělá to ani převážná část amaterů vlastnících ony "zaručeně" profi brusky za 2 000 Kč co se u nich musí po koupi upravit svěrka aby řetěz chodil v ose, uložení ramene motoru se po několika stovkách řetězů rozvolní tak, že úhel čela plave od 45° do 65°, ale pravda je že pro amatérské broušení pár desítek řetězů ročně jsou to aspoň brusky oproti hračkám za pár stovek. Problém ovšem nastává při kombinaci typu řetězu pro Čínské "profi" pily a nakopnutých "pár" zubech.  

Pro 33.131, měrka na omezováky je k dostání u každého slušného prodejce řetězů a není součástí vybavení těchto "profi" brusek. Brusky skutečně Profi mají většinou trochu jiný typ měrky, ale mají. Je to plech profilu U, kde je na konci snížen profil v místě kde má vycházet omezovák když je plocha před drážkou položena na břitu řezné části vodorovně. Pro každý typ rozdílu výšky (nejčastěji vyraženo na číslo na omezováku), je jiná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.12.2013 13:48

1. já jsem nepřekládal použité slovo, ale popsal jsem jak to dělám já a jak to asi myslel autor příspěvku. Co se týká té brusky Hecht, je to kopie brusky oregon. Problémy, které jsem řešil s bruskou Guede 2500 jsem podrobně popsal v jiném vlákně. Problém nakopnutých zubech je u řetězů Oregon, Stihl, nebo "čínských" je vždy stejný. Je to rozhodování, zda poškozené zuby vyměnit, nechat nebroušené, obrousit celý řetěz na délku poškozených zubů, nebo celý řetěz vyhodit.

Na omezováky je kotouč šířky 6mm, ale dají se obrousit i kotoučem 4,7mm, který bude k brusce pravděpodobně dodán, když bude použitelný co se "házení týká. Na omezováky používám měrku oregon a pilník. Pomocí ní snížím pilníkem jeden zub a podle něj seřídím brusku a obrousím zbytek zubů. Vystačím s jednou měrkou, protože všechny řetězy, které přicházejí v úvahu mají omezováky 0,65mm pod. Na to raději používám měrku oregon. Na kontrolu nabroušení kulatých zubů (VP, BP, nebo Stihl RM, PM) používám měrku Stihl. Jinak měrky co používám, je přesně taková jak popisujete, ani jinou neznám.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.158 (?), 7.12.2013 21:59

Neviem čo je nepochopiteľné na slove priebežne. Pre neznalého sa to pokúsim teda rozviesť tak aby to pochopil. Znamená to iba to že ak vidím že zuby sú po niekoľkých brúseniach pilníkom nerovnako veľké a to aj cítim pri pílení že som mimo osi, zarovnám ich brúskou na jednotnú veľkosť. Môžem pri tom použiť menší úber a tým šetrím dĺžku zuba a tým aj životnosť reťaze Keby som to nechal tak potom napr. neskoršie zaniesol do servisu servisák by musel použiť väčší úber aby reťaz zrovnal. A robil by to správne. Tak to má byť. Ak je reťaz neskoro brúsená a dĺžky jednotlivých zubov sú viac rozhodené inak to ani nejde. To je práve výhoda že ak mám brúsku doma spravím si to hneď ak zbadám že je to treba urobiť  - teda robím to priebežne.  Zatiaľ sa dúfam chápeme a rozumieme. Toto sa môže zopakovať tak max. 3x. Potom je už po reťazi pretože má za sebou tak 200m dreva aspoň teda moje reťaze tak cca mávajú. A na 4až 5násobné brúsenie brúskou zabudnite. Brúskou iba opravujem chyby pri ručnom brúsení ale nepoužívam ju na bežné brúsenie. Na to je pilník. Ak vylomím alebo nakopnem na novej alebo zánovnej reťazi jeden zo zubov vymením ho za new. Ak sa to stane na staršej - neriešim. Za posledné roky sa mi to ale ani raz pri stihl reťaziach ktoré považujem za špičku ako v reznom výkone tak v životnosti ani raz nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 8.12.2013 10:38

Zdravím, pro 21.230, seřízení svorce tak aby ubíral levé a pravé zuby na stejou délku se neseřizuje jen u "laciných" brusek, ale měl by se seřizovat vždy při změně tloušťky vodícího článk (1,1/1,3/1,5/1,6). Z toho plyne, že toto platí i pro profi"drahé" brusky. Ještě k snižování omezovacích zubů, Nedovedu si představit stále měnit kotouče na jedné brusce, jen orovnání po výměně zabere spoustu času a také značný úběr kotouče. Tedy buď snižovat pilníkem, nebo dvě brusky. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 8.12.2013 17:05

Solhlas se Standem, je to kravina, nejen, že musím přeštelovávat neustále úhly brusky, ale i přehazovat kotouč, to je rychlejší to vzít pilníkem, navíc je to i přesnější než na brusce. Plochej pilník, vodítko zásadně od Oregonu ty Stihlácký a Husqvarňácký stojí za prd a každej zub 3x líznout jedním směrem, taháním oběma to vrže a vyklá se to. Za minutu mám řetěz komplet shozenej na omezovákách a nemusím se otravovat s nějakým přehazováním kotouče a úhlů. Při broušení je dobré používat starou rozbitou lištu co si upnete do svěráku. V servise vám takovou dají, mají jich tam spousty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika