Nová pila



host - 238.17 (?)
12.7.2008 12:52
Pane host - xxx.xxx.130.208 (?), 12.7.2008 10:58, s druhým odstavcem vašeho příspěvku nesouhlasím. Za léta servisování a běhání kolem něho musím naznat, že poruchovost pil Stihl se zvýšila. To nepočítám zadřené písty – válce, protože to přisuzuji na vrub benzínu, který se aspoň u nás kvalitativně zhoršuje. Nevím zda to má přímou souvislost se zahájením výroby v Číně, ale téměř pokaždé na vyměňované součástce je vyraženo china. Zásobování ND je možná na Slovensku nejlepší, ale podle mě v Česku není lepší jako u HQ. Např. na naposledy objednávaný díl na FS 88 mi v centrálním skladě řekly, že už se 10 let nevyrábí a o náhradě dílů již neuvažují. Srovnávat křoviňáky Stihl s křoviňáky osazené Japonskými motry, nebo celé Japonské stroje snad ani nelze a to nemluvím o hlučnosti stojů která je u Stihlu snad nejvyšší. Tady trochu Stihl usnul na vavřínech. Toť moje zkušenost. Tím ovšem nechci říct, že Stihl pila nepatří mezi lepší stroje. S třetím odstavcem musím souhlasit. Původnímu tazateli bych jen doporučil, pokud se situace až bude venku zima nezhorší, nešahal bych na to. Počkat až se studený motor zahřeje tomu jenom prospěje. Samozřejmě musím souhlasit i s názorem, že ne všichni servisáci jsou zkušení a poctiví.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 176.113 (?), 11.7.2008 23:35

Nie je jedno či nastavíte HQ 372 na 13500 alebo 440 na 14000.Ak trochu do toho robíte tak viete že tieto otáčky sú podľa papierov správne ale jedna s nich to dlhodobo neznesie. Nechám Vás hádať ktorá.

dlhodobo to neznesie HQ, lebo servisak mi odmietol nastavit 13500 a on by ma neklamal :D a druhy argument, ze Jani zastupuje Stihl, teda by si nesral do vlastneho hniezda :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.112 (?), 12.7.2008 1:03

 Do určitej miery máš pravdu, som predajca Stihla, ale predáva sa aj Hq, Dolmar a spravil som chybu, predal som aj niekoľko Hechtov čo sa mi aj patrične vypomstilo.

 To čo som napísal pred tým som myslel len ako príklad t.j.-

Hrdý majiteľ 372 si prečíta v návode že strojček mu má točiť 13500 tak si prečíta postup na chate ako sa to robí, kúpi si otáčkomer za 1000Sk a pustí sa nastavovať svojho miláčika, po 30minútach laborovania s tryskami nastaví 13500 otáčok, je spokojný, píla ide ako šľak a po niekoľkých hodinách roboty sa mašina odoberie ku Manitouovi a ten hnusný a nenažratý, škaredý,zlodejský podnikateľ ktorý mu predal ten šunt prezlečený za pílu od neho chce cca 13000Sk za opravu lebo debil dovozca nechce uznať jeho oprávnenú reklamáciu.Keď si myslíte že fabulujem tak sa mýlite, stalo sa mi niečo podobné už niekoľkokrát.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.7.2008 9:28

V tomto máte pravdu - reklamace při poškození motoru, ale zatím to zde bylo u nových pil o tom, že se dusí při přidání plynu, špatně startuje, běží řetěz. Nepostřehl jsem nějakou snahu vytáčet  - resp. seřizovat pilu do max. otáček - nějaké dotazy na toto. Takové dotazy zde nejsou proto, že ti, kteří to dělají se zde neptají, protože si myslí, že tomu rozumí. Co se týká nastavení karburátorů pro profesionály, nebo přímo samotnými profesionály, tak kdo tomu rozuměl nastavoval - co nejvíce uzavřít L a k tomu otáčkově seřídit H, aby pila v maxim. otáčkách mírně 4 taktovala. Také bylo rozdílné nastavení slabá a silná hmota. Při porovnávání H 372 a MS 440 při snaze obou, o co nejvyšší počet zpracovaných tyčí vyhrála opakovaně MS 440. To byl takový hec, co je lepší, tak to několikrát zkusili. Svoji roli při vyšších otáčkách dělá válec, který má Stihl u svíčky s většími chladícími plochami - chlazení a mazání je základ a vzájemně se ovlivňují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.21 (?), 12.7.2008 9:55

host - xxx.xxx.248.112 (?), 12.7.2008 1:03

no aspon neklames a napises to narovinu s tym predajcom... ide o to, ze nastavovat karurator "svojpomocne a podla ucha" v zaruke je hlupost, v navode sa pise po zabehu jemne nastavenie karb. ale KVALIFIKOVANE, teda sa nemysli precitat si nieco na diskusii a potom nastavovat... mne predajca povedal, aby som dobehol pilu nastavit po zabehu, chcel som si to urobit sam, ale skrcil nosom s tym, aby som len dobehol... "tlacil" som ho na 13.500, ale uz odmietol, ze to nebude dobre :DD bunny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.208 (?), 12.7.2008 10:58

 Ešte raz opakujem-nie som predajca čisto Stihla predávam aj iné už menované, som aj majiteľ servisu a fungujem ako posledná inštancia pri nejednoznačných závadách mám niekoľkoročné skúsenosti zo servisom.

Osobne po mojich skúsenostiach si myslím že Stihl  akuálne monúka najlepší pomer cena a kvalita aj z ohľadom na zásobovanie ND.

 Po tom čo tu čítam za "odborné"názory tak mám strach zo svojpomocnej opravy príp.úpravy všetkých strojov.Problematika opráv malých motorov je niečo tak neuveriteľne zložité že oprava po chate alebo telefóne sa =istej totálnej škode.Ak si niekto myslí že to je brnkačka veď on opravuje osobné vozy prípadne je ing.strojár tak na to mám len - blahoslavený nič netušiaci, a 99% sa to rovná škode pri ktorej mne povie že sa to spravil Samo spolu zo Satom a on nerobil vôbec nič. Mohol by som tu hovoriť príkladov za niekoľko desiatok strán.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.21 (?), 12.7.2008 11:35

host - xxx.xxx.130.208 (?), 12.7.2008 10:58

a slavny Dolmar si kde nechal? :)) ved ten je niekde technicky a konstrukcne pred Stihl, Dolmar a HQ si nedovolim porovnat, kedze je to bmw a trabant podla toho co citam :) a tu sa 99% zavad riesi nastavovanim karburatora... co sa tyka toho nastavenia, tak ucho je fajn, ale pri vsetkej ucte, ked si niekto precita na diskusii co je L, H a neviem co este, tak zrejme to ucho nema ok, teda vie prd o tom ako to nastavit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.7.2008 12:23

I tyto reakce jsou lehce vysvětlitelné. Totiž je třeba se na to podívat i z druhé strany, že dost nespokojených majitelů pil se po " kvalifikovaných opravách" rozhodlo řešit závady po svém. Ne všichni dopadli tak, jak popisujete, že to pokazili, ale právě naopak dokázali to opravit. To je potom trnem v oku všem, kteří se tím živí. Oni totiž ti servisáci nejsou zas tak vzdělaní lidé, mají většinou zkušenosti s obsluhou a údržbou, potom již nebyla práce v lese, tak jim to bylo nejbližší, teprve potom se někteří zúčastnili školení a pod. no a praxe s opravami. Ale není to naštěstí použitelné na všechny. Toto fórum je m.j. o radách co s tím, když......, a neplatí to jen u nových přístrojů v záruce  opravovat- to je vyjímečné. Proto dotaz beru jako požadovanou informaci, kterou tazatel použije, případně se podle ní rozhodne správně řešit problém. Bunny, tak  pila je už seřízená, tak je zase nálada popichovat. To ale svědčí o něčem úplně jiném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.21 (?), 12.7.2008 12:51

J.S. - xxx.xxx.103.201 (1388), 12.7.2008 12:23

to by bolo, aby J.S. nemal na vsetko vlastny nazor... HQ a Stihl maju vlastnu predajnu siet, servisaci v podstate okrem benzinovych motorov nerobia nic... Dolmar sa predava v sieti Makita, teda servisaci maju skusenosti najma s el. motormi... zaujimave ako sa z odbornikov na el. naradie v podstate zo dna na den stali odbornici na benz. motory... to len tak na margo... ked nie som spokojny so servisom, tak idem do ineho... sam chodim asi 50km dalej do servisu s autom, lebo ten co mam pod nosom je zly... je naivne si mysliet, ze v kazdom servise je rovnaky odbornik a ked mam zlu skusenost s jednym, tak hned odkopnem celu znacku... strihat sa tiez chodite k tej svojej kadernicke a nie hocikde...

ja to vidim tak, ze ludia chcu za kazdu cenu usetrit a nejdu do servisu a radsej hladaju rady na diskusii, ktore su zadarmo... vacsinou ide o hobby pouzivatelov, ktori nemaju skusenosti s pilami a zda sa im, ze skutocne pila ide dobre, resp. po svojpomocnom nastaveni karburatora reze lepsie... vid.spokojneho uzivatela, ktoremu pilu dusilo a dostal radu ako nastavit karburator, nastavil volnobezne otacky a pila uz isla ako dabel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 12.7.2008 12:52
Pane host - xxx.xxx.130.208 (?), 12.7.2008 10:58, s druhým odstavcem vašeho příspěvku nesouhlasím. Za léta servisování a běhání kolem něho musím naznat, že poruchovost pil Stihl se zvýšila. To nepočítám zadřené písty – válce, protože to přisuzuji na vrub benzínu, který se aspoň u nás kvalitativně zhoršuje. Nevím zda to má přímou souvislost se zahájením výroby v Číně, ale téměř pokaždé na vyměňované součástce je vyraženo china. Zásobování ND je možná na Slovensku nejlepší, ale podle mě v Česku není lepší jako u HQ. Např. na naposledy objednávaný díl na FS 88 mi v centrálním skladě řekly, že už se 10 let nevyrábí a o náhradě dílů již neuvažují. Srovnávat křoviňáky Stihl s křoviňáky osazené Japonskými motry, nebo celé Japonské stroje snad ani nelze a to nemluvím o hlučnosti stojů která je u Stihlu snad nejvyšší. Tady trochu Stihl usnul na vavřínech. Toť moje zkušenost. Tím ovšem nechci říct, že Stihl pila nepatří mezi lepší stroje. S třetím odstavcem musím souhlasit. Původnímu tazateli bych jen doporučil, pokud se situace až bude venku zima nezhorší, nešahal bych na to. Počkat až se studený motor zahřeje tomu jenom prospěje. Samozřejmě musím souhlasit i s názorem, že ne všichni servisáci jsou zkušení a poctiví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.195 (?), 12.7.2008 19:16

   Neviem ako v čechách ale na slovensku pokiaľ objednám 100 druhov súčiastiek 98 mi príde iste, ovšem stanú sa aj výnimky keď najpotrebnejšia vec neni 2týždne ale tu sa dostávame ku Murphyho zákonom.

 Zrovnávať japonské motory zo Stihlom fakt nie je možné.Ak raz pôjdete po slovensku tak sa pozrite čím sa kosí popri cestách a v obciach.Neviem či mám šťastie alebo je to pravidlo ale väčšinou sú to sthilky 120,400,450 a občas neaké Hq.Tu v meste ide 6ks 400 asi 6rokov bez neakých väčších problémov.A na okraj posledné sezóny idú od marca do októbra nonstop 8 hodín každý deň.

 Na slovensko zatiaľ nedorazila vlna zlých benzínov, nemám rád slovnaft ale vďaka mu za to.

   Čo sa týka hlučnosti stihl má aj pre ľudí ktorým vadí hluk - 4MIX

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika