Jakou vybrat pilu?



host - 3.69 (?)
17.3.2009 10:15

Koupil jsem tu nejlevnější pilu jakou jsem sehnal. Na typu nezáleží 1,3kW - 37cm lišta, za dva roky jsem nařezal asi 30bm dřeva různé tvrdosti. Absolutní spokojenost, jenom při řezání dubu průměru 60cm moc "nespěchala", takže při ceně 2700Kč ji s klidným svědomím příští rok zahodím a koupím další než se vejdu do ceny jedné "značkové" - mám ještě tři pokusy.

Jednou jsem lehce pilníkem nabrousil řetěz a řeže stejně jako nová. (nejsem profík, takže porovnávám velikost pilin a rychlost řezu) Je lehká, v řezu ji zle "držet jednou rukou" bez další potřebné síly, jde "do řezu" sama.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 17.3.2009 8:58
Byly zde nadhozeny a popsány 3 pily. To je vám málo? Já myslel, že chcete jednu ;-). Do 10 000 toho moc nevyberete, navíc, pro vámi řečené účely stačí bohatě všechny 3. Vyberte jednu, pro kterou máte poblíž servis a kupte, nejlépe právě tam, i když bude o něco dražší než na eshopu. Nic těžkého ;).
                     
host - 68.203 (?), 17.3.2009 9:02

Andy, je mi to málo, jelikož to vypadalo, že ani jedna nebyla nijak zvlášť pochválena. Ptala jsem se hlavně proto, že Stihl má i jiné pily, které se do těch 10 vejdou, např MS 230.

                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 17.3.2009 9:39
Mayo. Tady není žádná pila zvlášť pochválena. Pokud nevěříte, zadejte si do vyhledávání typ pily, nebo jen napište motorová pila. Diskuse vždy končí motáním v kruhu, co je špatné, není, a proč. Tak se nedostanete nikam (viz zdejší diskuse o katalyzátoru). I MS 230 splní vaše požadavky. Na 7 metrů z probírky stačí opravdu leccos, a pokud se díváte po značkových, ne nejlevnějších pilách, což se díváte, tak jen tak vedle nesáhnete. Ale jestli chcete, můžu přidat ještě 2 typy: dolmar PS 460 a PS 500, které také lze koupit do 10 000 a řežou skvěle :-). Ale jsou o fous těžší než uvedené.
                     
host - 68.203 (?), 17.3.2009 9:52

Andy, díky. Je mi jasné, že jsou lepší pily, ale ty mohou být také zbytečně těžké. A myslím, že to bylo na tomto fóru, kde někdo psal, proč chodit s kulometem na zajíce a to dává smysl. Ve výsledku by mohla být práce s těžkou pilou jen zbytečná otrava, zatímco lehčí by to zvládla stejně dobře a s menší námahou. Za těchto podmínek si myslím, že těch 10 je tak akorát. A co pily od HQ - třeba 445e?

                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 17.3.2009 10:51
Ano, hmotnost je důležitá, nicméně se pavíme o rozdílech v řádu dekagramů, takže nebojte, pilu na sekvoje ve výběru nenajdete :-). HQ 445 e má, tuším, stále brzdový buben otočený ven, což jsou z mého pohledu body dolů. Další věcí je beznářaďové napínání řetězu, který tato pila má také. Nemám s ním moc dobrou zkušenost z jiných pil a subjektivně bych se ho pokusil vyvarovat na jakékoliv pile. Zatím, namísto zužování výběru, provádíte jeho rozšiřování, takhle se výsledku nedoberete :-).
                     
host - 68.203 (?), 17.3.2009 11:21

Andy, to je pravda :-). Já také neměla nějaké konkrétní favority ze kterých bych si chtěla jednoho vybrat a původně jsem měla tu škálu širší - uvedla jsem dvě značky. Přibyla další :-D.

                     
host - 3.69 (?), 17.3.2009 10:15

Koupil jsem tu nejlevnější pilu jakou jsem sehnal. Na typu nezáleží 1,3kW - 37cm lišta, za dva roky jsem nařezal asi 30bm dřeva různé tvrdosti. Absolutní spokojenost, jenom při řezání dubu průměru 60cm moc "nespěchala", takže při ceně 2700Kč ji s klidným svědomím příští rok zahodím a koupím další než se vejdu do ceny jedné "značkové" - mám ještě tři pokusy.

Jednou jsem lehce pilníkem nabrousil řetěz a řeže stejně jako nová. (nejsem profík, takže porovnávám velikost pilin a rychlost řezu) Je lehká, v řezu ji zle "držet jednou rukou" bez další potřebné síly, jde "do řezu" sama.

                     
host - 90.168 (?), 17.3.2009 11:06

Mayo, tady se opravdu zkritizuje všechno. Ty tři doporučené pilky jsou špičkové, a lepší by byly snad jen profi pily na slabé dřevo (ovšem cena je už jinde, cca 12000,- Kč). Dolmar PS 420C je skutečně výborná pila a nejsou s ní problémy, nevím ani o tom, že by u ní byly problémy s katalyzátorem. V Německu by si výrobce ani náhodou nemohl dovolit pustit na trh něco problémového - to by tam brzo skončil. O PS420 bylo na zahradě napsáno dost, včetně zkušeností v praxi - vyhledejte si to.   Stihl MS211 je taky výborná, ale při stejné ceně je výkonově slabší (ale do slabého dřeva je vhodnější - je lehčí) Solo 643 IP je výkonem podobná s 420, ale konstruhce je víc hobby - viz popis od J.S. PS420 je konstrukcí prakticky profi pila, karter (blok motoru), včetně olejové nádrže je komplet kovový - slitina hořčíku, s tím souvisí odolnost a dobrý odvod tepla.

Silnější (= sice výkonnější, ale taky těžší) pily na tenhle objem dřeva nejsou vhodné - kdo se s tím má tahat po lese. Výkonnější pilu bych hledal jedině pokud by těch 7 metrů bylo silnější dřevo a dělalo za jeden den ;-)

Moje rada je kupte nejlíp PS420C (jde sehnat za 7500,-), nebo další možnosti jsou Solo 643ip, Stihl MS211, případně i něco slabšího (lehčího) - Stihl ms 180, 181...   Gl.

                     
host - 68.203 (?), 17.3.2009 11:28

Gl, děkuji za radu. Nějak takto jsem si to představovala... je pravda, že ta pila asi docela vytížena bude, protože přítel nepracuje se dřevem průběžně, ale nárazově. Přijede valník a dřevo se řeže tak dlouho, dokud není hotovo. Je ale pravda, že si vždy musí pilu půjčit, takže je tlačen časem. Možná by to dělal průběžněji, pokud by měl pilu svou... Jak je to s prodejci Dolmaru a se servisem? Našla jsem nejbližšího prodejce v Plzni, ale z uvedených typů tam žádné nemají(Honda)? Děkuji.

                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.3.2009 11:40

Prodejce Dolmaru musíte hledat u prodejců Makity a v tom je ten háček. Ne vždy, ale dost často. Servis elektronářadí, nemusí mít zkušenosti s benzínovým zbožím a tak je nutné se zajímat i kde servisují!  Často se dozvíte, že je to jakési "zahradní centrum", kde se prodávají různé, navlas stejné, ale každá s jinou značkou, Čínské hrůzy za pár korun. V Plzni jsou určitě prodejci se servisem SOLO, STIHL. Určitě je tam i Makita a možná jim servisuje některý z výše uvedených. Zajištění ND je u Dolmaru perfektní.

P.S. Motorové přístroje s.r.o. (Honda) je prodejce Dolmaru !

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika