Jakou pilu na zahradu



host - 116.74 (?)
30.1.2015 19:14

Zdravím, také budu brzy z jara kupovat nějakou motorovou pilu na zahradu a kolem domu a myslel jsem že bych si pořídil nějakou Oleo-mac z Mountfildu, za prvé nevím jakou, za druhé je tu velká nevole k Mountfildu na těchto stránkách a tak nevím jestli mají nekvalitní Hobby výrobky a naseriozní servis a nebo je to na zacházení s pilami přímo zákazníky? A vlastně co je potřeba při koupi v mém případě první pily si dát pozor a kterou část nepodcenit, startování, záběh nebo mazání? Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 11.116 (?), 26.12.2014 12:43
Ptá se na zahradu když zbytečně pišete o pětkové řadě vznikaji nepochopeny reakce.
            
host - 37.3 (?), 26.12.2014 20:27

Dolmar PS 35,a máte vystarané.Kvalitná konštrukcia, použité materiály, žiadna elektronika, žiadne viacklapkové nasávanie.Pevné vedenie píly, katalizátor na prácu bez smradu.Možno filtrácia nasávaného vzduchu je trochu jednoduchšia ale pri profi nasadení čistím každý deň ako Stihl MS 211 takže to nepovažujem za nevýhodu.

         
host - 231.237 (?), 1.1.2015 20:29

pro 140.103: Dobrý večer, máte samozřejmě pravdu 543 sw nemá, jedná se o nedorozumění. myslel jsem nové pily řady 5 -  555, 562, jako reakci na obecné konstatování o pětkové řadě.

      
host - 25.2 (?), 2.1.2015 10:21

Ano s tím souhlasím! Zahrada a hobby použití na chatách není těžba. Proto je lépe volit lehkou snadno manipulovatelnou pilu i osobou jež pořez a prořez nemá jako hlavní pracovní činnost. Pokud máte na pozemku výsadbu na podnožích M9 nebo i M106 opravdu nepotřebujete profi nářadí ale stačí farmer nebo hobby. Ušetříte nejen peníze ale i námahu při práci, kdy nakonec řežete chvíli a nejste hodnoceni kubíky tak jako v těžbě. Souhlasím s tím, že ten kdo umí a má trochu praxi s prací s motorovkou tak si na zahradě a sadu poradí i s pilou o výkonu 1,1 kw a krátkou lištou. Nejedná se ani tolik o značku rozdíl mezi Husq+Stih+Riob+MTD je na zahradách a rekreačních pozemcích hlavně v ceně! Kvalita a zpracování se výrobcum daří vyrovnávat. Takže stejnou práci na zahradě dokážete udělat jak s pilou za 15 tisíc jako s tou za 10..

         
host - 25.2 (?), 2.1.2015 11:13

Mám Husqarnu 135,MTD 25-30T, a s oběma jsem spokojen a yhovují a stačí.  Vlastním 2 ha lesa a 4 ha sadu a polností. Nekácím jen provádím běžnou udržbu, Les je mladý takže zákaz těžby. Prcek udělá v mém případě srovnatelnou práci v případě probírky a udržby jako výkonější pily. A příprava palivového dřeva je bezproblémová a toi v případě energetických stromu, jež mám jako větrolam a ohradníky. Zkusil jsem si práci i s Husqarnou 337 T a velký rozdíl mezi Hu a MTD jsem nezjistil.Většinou je to opravdu v pracovníkovi nikoli ve vlastním stroji.

            
Libor70 - (4) - 116.74 (?), 18.1.2015 19:52

Dobrý den,

také uvažuji na zahradu koupit nějakou levnější motorovou pilu pouze na prořezání a občasné pokacení nějakého ovocného stromu. Tak jsem se chtěl zeptat na názor na pilu Oleo-Mac GS 350, jesli s ní máte někdo nějaké zkušenosti popř. jestli by jste ji podle doslechu doporučovali. Jen jsem chtěl zdůraznit, že se mi jedná pouze o pilu do zahrady, kde není elektřina. Také by mě zajímalo jakou jinou podobnou pilu by jste mi doporučili. Předem děkuji za každý zajimavý názor.  S pozdravem Libor

               
host - 140.103 (?), 19.1.2015 15:23

Libore Oleomac 350 je totální aušus, nekvalitní opracování, zastaralý přední napínák, velká váha na obsah, výfuk obyčejný plech, plastové zarážecí hroty = kulatina se při řezání bude protáčet. Pokud už musíte nakoupit v Mountfieldu rozhodně se dívejte spíše na modely GS370 a GS410 - boční napínák, kvalitní výfuk, kovové hroty a daleko lepší zpracování i když taky žádný zázrak oproti GS350 menší váha a větší výkon.

Jako alternativu k těmto Oleomacům bych uvažoval o velkoobjemových čínách, konkrétně: šedesátce Fuxtec 162 nebo padesátišesti kubíkové GTM GTC 56 (totéž co Hecht 956 za lepší cenu), které budou díky obsahu lépe řezat. 

                  
host - 140.103 (?), 20.1.2015 1:55

Jinak další celkem kvalitní čínské pily jsou s nápisem AMA, oproti Hechtu a GTM mají všechny i menší řady kvalitní karburátor, lištu a řetěz. Jelikož ale píšete, že to bude pila výhradně na zahradu, možná by stálo za úvahu vzít malou jednoručku, ta vám službu udělá také nějakou např. AMA NTH nebo horší ale lacinější GTM, Hecht. Další možnost je se na benzínovku vykašlat a koupit si akumulátorovou pilku, (např. Greenworks 4040) sice vás vyjde na 8500Kč, ale nezteří vám hadičky a neztvrdnou gufera, nemusíte míchat směs, nezadřete starou směsí. Když si koupíte napřed sekačku ke které je nabíječka a baterie v ceně, samotná pilka už vás vyjde jen na 4000Kč. 

                     
host - 140.103 (?), 20.1.2015 3:11

Jak je vidět na videu, když hodíte na 60ccm čínu k výkonu 2,3KW daleko vhodnější 1,3mm řetěz, řeže to velmi pěkně. Samotná pilka má ale lehce přes pět kilo + náplně a lišta a jste na 6,5Kg což na nějaké prořezávky v koruně rozhodně není ideální, takže záleží jakou činnost s pilou budete vykonávat, podle toho musíte vybírat. Na prořez v koruně jednoznačně jednoručku nebo pilku tyčovou, dnes už se obojí nabízí i na akumulátorový pohon, proto jsem to zmínil jako možnost. Jinak Heureka, seřadit pily podle parametrů a můžete vybírat. Ještě se vrátím k Mounfieldu, pokud bych tam musel koupit pilu ze současné nabídky, tak by to byla GS 440.


                     
host - 116.74 (?), 30.1.2015 19:14

Zdravím, také budu brzy z jara kupovat nějakou motorovou pilu na zahradu a kolem domu a myslel jsem že bych si pořídil nějakou Oleo-mac z Mountfildu, za prvé nevím jakou, za druhé je tu velká nevole k Mountfildu na těchto stránkách a tak nevím jestli mají nekvalitní Hobby výrobky a naseriozní servis a nebo je to na zacházení s pilami přímo zákazníky? A vlastně co je potřeba při koupi v mém případě první pily si dát pozor a kterou část nepodcenit, startování, záběh nebo mazání? Díky.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika