Husqvarna 40



host - 136.63 (?)
4.12.2013 8:17

Zdravím, stále platí zásada, pokud chci něco opravit, tak musím stoprocentně znát funkci daného zařízení. U karburátorů to platí dvojnásob. Z vašeho příspěvku je patrné, že vůbec nevíte co děláte a navíc ještě radíte. Tlakem vzduchu z kompresoru nebo pumpičky lze snadno karburátor poškodit a pokud servis nesežene danou krytku, tak nevratně. Už jsem to zde uváděl ale opakování je matka moudrosti. Pružinka dávkovacího ventilu je svojí charakteristikou přesně vyrobená pro daný karburátor, jaká koliv úprava (roztažení, stlačení, výměna za jinou) vede k nefunkčnosti daného karburátoru. Pokud toto někdo v dobré víře porušil, tak opsat typ karburátoru a v servise objednat novou. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 60.72 (?), 29.10.2013 21:04

Dobrý večer-dík za odpověď, sítko v karbecu je vyčistěné, ale vůbec nevím, že je tam nějaký gumový přechod a těsnící gumička na impulzy.šrouby karburátoru jsem dotáhl s citem, ale mám dojem, že na nich žádné těsnění nebylo-určirě ne! Je tam na válci nějaké silnější papírové? těsnění, potom karbec a za ním plast ve kterém je zespodu lanko plynu a shora filtr vzduchu-nic mi nikde nevypadlo, ale o gumovém přechodu a těsnící gumičce na impulzy nic nevím, nebo jsem si nevšiml? Zdraví Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.104 (?), 29.10.2013 21:35
Zdravím, těsnění papírové nasadit na šrouby pod karburátor. Těsnění dosedá na plastovou mezistěnu ze strany od karburátoru, dál k válci je za mezistěnou gumový přechod nasazený na válec a osazení sání v mezistěně, nebo přepážce. Současně s nasazením na válec se nasune do válce impulsní trubička, která těsní na válci gumovou krátkou trubičkou, dříve s osazením k válci. Toto vše uvidíte po demontáži přepážky, kterou prochází sání motoru. Potom nezapomeňte pod přepážku vsunout páčku sytiče, a vše sestavit na šrouby před dotažením. Zatím to vypadá na problém dopravy paliva, nebo přípravy směsi z karburátoru. Můžete předtím zkusit stabilizátor paliva, pomůže vyčistit karburátor, čerpací membrána pod velkým šroubem čerpá palivo na základě impulsů. Někdy se povede jen několikrát směs pod svíčku, nebo opatrně do sání, po tak dlouhé době.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.72 (?), 30.10.2013 10:04

Díky moc, podívám se na to teda ještě jednou a kdyby to ani tak nevyšlo, tak se ještě ozvu. Podle mě je to jen o dopravě paliva, pod svíčku jsem to zkoušel vícekrát, motor chytil bez probémů a zase po vyhoření zhasnul, ale to už jsem psal.Ještě jednou díky a přeji vše OK Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.34 (?), 30.10.2013 11:15
Ještě zkontrolujte čerpací membránu pod velkým šroubem karburátoru, může být přilepená, nebo na výměnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.72 (?), 2.12.2013 16:47

Dobrý večer, teprve teď za posl.tři dny jsem si na tu HQ 40 udělal čas, znovu jsem ji rozdělal, našel jsem tu pulsní hadičku a gumový přechod -je to naprosto v pořádku a znovu opakuji 2krát jsem rozdělal karbec, vyčistil ho, vyměnil membránu i těsnění se sítkem, složil a všechno nastavil, tak jak má být a je to pořád stejné -nejde nastartovat! Pokud stříknu benzin pod svíčku naskočí bez problému! Díky za rady, ale mám pech už nevím co. S pozdravem Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.27 (?), 2.12.2013 17:54
Když protočíte motor bez svíčky, slyšíte sykot impulzů, nejlépe je to slyšet při sundaném karburátoru? Profoukl jste po sundání jehly, po vyšroubování trysek, až tak, že vidíte mlhu v difuzoru příp vidíte prostříknutí čističe do difuzoru?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.72 (?), 3.12.2013 21:10

Nevím to jsem nezkoušel (ten sykot) a ty trysky jsem měl venku, profoukl jsem je pusou nic víc, myslím,že jsou čisté a nastavil jsem je na 1 otáčku,1 a čtvrt otáčky,1 a půl otáčky a 2 otáčky-zkoušel jsem všechno možný!! S pozdravem Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.72 (?), 3.12.2013 21:18

Ještě mám jeden dotaz, ale jen se ptám jestli to nevíte. Dá se z HQ40 udělat HQ45,jen výměnou válce a pístu? M ám dojem, že mají obě pily stejný zdvih a myslím, že nebude rozdíl v klice ani v ojnici, ale nevím, jen mě to tak napadlo po přečtení náhradních dílů. Vypadá to, že tam bude jen jiné vrtání -nic víc?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.136 (?), 3.12.2013 21:46
Pusou nestačí, alespoň pumpičkou s nasazenou hadičkou. Jde, mám přestavěnou podle označení H 40 na H49, válec s pístem je z Partnera 510, nebo Jonseredu 2050. To stejné platí pro H 45. Řeže pěkně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 4.12.2013 8:17

Zdravím, stále platí zásada, pokud chci něco opravit, tak musím stoprocentně znát funkci daného zařízení. U karburátorů to platí dvojnásob. Z vašeho příspěvku je patrné, že vůbec nevíte co děláte a navíc ještě radíte. Tlakem vzduchu z kompresoru nebo pumpičky lze snadno karburátor poškodit a pokud servis nesežene danou krytku, tak nevratně. Už jsem to zde uváděl ale opakování je matka moudrosti. Pružinka dávkovacího ventilu je svojí charakteristikou přesně vyrobená pro daný karburátor, jaká koliv úprava (roztažení, stlačení, výměna za jinou) vede k nefunkčnosti daného karburátoru. Pokud toto někdo v dobré víře porušil, tak opsat typ karburátoru a v servise objednat novou. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika