Husqvarna 372 XPG X-Torq



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 140.103 (?) 
9.2.2014 11:43

Dolmar nemá předvýplach, ten má trapnou síťku nacpanou do výfuku a od Stihl a Zenoah se liší X-torg zásadně, jsou to daleko živější motory.

372X-torg je novinka a není ještě odladěná, jsou tam problémy s karburátorama a ložiskama, tu koupit až tak za 2 roky, zatím bych vzal starou bez nového motoru. Od té doby co koupil Stihl výrobce karbeců Zamu, tak mě to tak připadne, že snad dodávají konkurenci schválně vadný kusy a ještě za dvojnásobnou cenu co stojí karbec na Stihl, kdyby se to na Stihlkách taky nepodělávalo, skoro by se tomu dalo věřit. Němci jsou výrobně precizní, ale na japonce nemají, kluci šikmoocí jsou jasný jedničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 40.87 (?), 9.2.2014 12:16
Toto může napsat jen trapný zastánce hq a dalšího zboží, které prodává. Jsem zastáncem německé i japonské techniky a byl jsem do 3 řady i hq, zejména nejpovedenějších modelů. Dnes to není o nejpovedenějším snížení emisí, ale o spolehlivosti zejména u profesionálů. Hi tech elektronické modely jsou podle reklamních materiálů super pily, v praxi si místo nich skalní husqvarňáci kupují 3 řadu. Nedovedu si představit stejnou situaci u jiných značek, že by si místo současných modelů koupil profesionál doprodej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 9.2.2014 16:56

To 40.87:

Neprodávám husqvarnu ani žádnou jinou techniku. 372 nemá elektroniku jste mimo a skalní husqvarńáci mi jsou ukradení, vše si vyzkouším sám v praxi a mám vlastní zkušennost. Dolmar 7910, 5105 jsou defakto pily z doprodeje do 7900 a 5105 přidali síťku nazývanou katalyzátorem odstranili počáteční závady a vydávají to za novinky, PS6100 beru, to je novinka. U všech značek je velké procento počátečních závad na novinkách, stačí si přečíst vlákno "Stihl MS 290" přesně stejnou závadu, kde kuličky prakticky detonovaly uvnitř 044 jsem nezávisle na Romanovi četl na zahraničních fórech když vyběhla 261. Jinak by jste si v tom měl udělat jasno nebo se najíst, 372X-torg je trojková řada a kdybych byl zastánce Husqvarny, proč bych ji pomlouval???  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.132 (?), 9.2.2014 17:41
Normální domkař 200 táců v pilách nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 9.2.2014 19:26
De facto jen podle Vás. Dnes u hq doporučují 3 řadu a tzv stále žádanou resp nabízenou 55. Proti těmto pilám jsoucelé řady 7900, 5000 novinka o dalších inovacích nemluvě a hlavně ty inovace řežou, jak se od profi očekává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 9.2.2014 19:40
Ještě k dotazu k domu budete mít tuto pilu zbytečně výkonnou a těžkou, záleží, co tím k domu myslíte. Když si necháte dovézt 30 kubíků klád, tak je to správná volba, na zahradu a slabší dřevo jen pro radost a výkon. V praxi může být taková pila nebezpečná na drobné řezání, kde potřebujete jemný řetěz, který budete mít více pod kontrolou. Často vidím řezat na koze, jeden podává, druhý řeže. Já si na takové řezání beru pilu max 50 ccm a 0.325 řetěz 1.3 mm. Záleží na Vás, k domu od hq na vše např 346, 359 max když už chcete profi. Nebo z nové řady 550 a opravy budou řešit kluci :-)(?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 9.2.2014 21:41

No, tak žádná univerzální pila neexistuje. 372 je pila na pořádný dřevo, záleží jestli má dotyčný přístup k takovému dřevu, buďto jako samovýrobu nebo si třeba koupí dub, atd. Jestli je v oblasti, kde takové dřevo není, tak je to zbytečnost. Tato pila není rozhodně na zahradu, když člověk chodí dělat do lesa, protože topí dřevem, atd. potřebuje pily dvě, jednu silnou a jednu lehkou na prořezávky, atd. Já mám taky 372, ale v jonseredu ekvivalent starší 372 a je to velká kvalita váha 6,1 kg, tato nová 372 a ještě v G váží cca 6,6 kg a to je už podle mě moc, vešchno co je nad 6 kg je podle mě na palivo vopruz. Já osobně bych sehnal ještě nějakou skladovou obyčejnou 372 nebo 365 bez motoru x-torg, tokové pily vás skutečně doslova přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 9.2.2014 12:35

slůvko ASI je zcela na místě.

Jen nevím nakolik suchý vzduch maže a jestli to nebude příliš často přidřené. Jak jsem rád, že mám starou HQ bez předvýplachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.144 (?), 9.2.2014 12:48
Buďte rád názor profesionála, který rozhodně hq nepotřebuje pomlouvat. I jeho další příspěvky jsou naprosto výstižné sqvarna 555, 562 XP host - xxx.xxx.1.46 (?) 21.12.2012 14:51 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Panove, byl jsem mezi prvnimi majiteli 562. Taky jsem tady pilu postupne popisoval a chvalil. Po roce a pul pouzivani musim rict, ze lituju dne kdy jsem tu pilu koupil. Porad jsem to bral s humorem kdyz mi na zaruku vymenili asi vsechno co jde. Ted mi zase po pul hodine prace prestane davat benzin. Pila je v servisu vic nez v lese.Jeste ze mam starou 372. Jinak patrim k lidem, kteri cisti pilu mozna az moc. Ze zacatku jsem byl z pily nadsenej a rok jsem ji tady chvalil a vsem kteri dali na muj nazor se omlouvam. Nejsem tady v Nemecku jedinej. Jeded mistni s ni uz taky slehnul a sel si koupit 372. Servisak mi rekl ze ve Svedsku uz maj z te pily hlavu v pejru. Nepise se mi to lehce protoze delam s Hq 23let, ale tohle je zklamani. Vim ze je to jen stroj, ale kdyz delate v ukole a pila se porad sere, vsak to znate
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 252.104 (?), 9.2.2014 13:10

Ono od vášho posledného brain-washingu v husqvarne sa situácia trochu zmenila.Dolmar 6100 má predvýplach.Nie som si s tým celkom istý, ale na 99,9 percenta mám pravdu.Z vonka to vypadá na predvýplach, sú tam dve vedenia vzduchu - rozobraté som to nevidel a ani nemám part list Nazývajú to systém SAS.

  A čo sa týka x-torq podľa môjho názoru môže byť ostrejší a lepší ako 2-mix, sas a strato ale nie preto že je to lepšia technika. Bude to asi tým že už len ten názov - započúvajte sa - iks / dlhšia prestávka/ torkue znie božsky.

Ináč si tio neviem vysvetliť - technicky je to to isté.Akurát nikto iný sa netvári že objavil ameriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika