Elektrická pila Dolmar verzus Stihl



host - 227.2 (?)
7.6.2013 9:52

Roky jsem uzival, jeste ji i pouzivam Husqvarnu, ted mam Dolmar k tomu a jsem rad.Kvalitni znackova technika za dobrou cenu.Tim nechci rici, ze Husqvarna je spatna.Pokud jde o Stihl, myslim,ze ta cena je hodne zbytecne vysoko.Nehodlam platit, az nehorazne penize za znacku.A drevorubci pracuji se Stihl, asi nejvice, ale i s Husqvarnou ci Johnsered, nebo i Dolmarem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 35.34 (?), 23.4.2009 18:26

Zdravím... pánové, jak tady můžete někdo rozpoutat diskuzi na takové téma... už jste viděli nějakého dřevorubce s Dolmarkou???Ten kdo tvrdí, že je Dolmarka lepší než Stihl, tak Stihlku nikdy nedržel v ruce... Dolmaraka se nedá s Jonsereetem, Husqvarnou ani Stihlkou VŮBEC srovnávat. Vývojová základna Stihl, dlouholetá výroba, servis... uvažujte logicky, jen z pohledu srovnání Dolmar a Stihl je vidět na první pohled co je "pila". Srovnávejte Dolmarku S Oleo-Mackem, MC kulokem.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 23.4.2009 19:19
Je vidět, že jste asi nikdy nedržel v ruce elektrickou pilu dolmar a stihl. nebo spíše nečtete, o čem je řeč. Už jste viděl dřevorubce kácet elektrickou pilou? Paušalizovat značky, tj. stihl je dle vás lepší = má všechny výrobky lepší je hloupaté. Pokud máte něco konkrétního než hospodské řeči, tak sem s tím. MMCh, Oleo-Mack a MC kukok pobavili, díky :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.4.2009 20:33

Srovnal jste někdy něco z toho, co jste uvedl jinak, než na první pohled. Myslím si, že pokud to píšete upřímně tak, ne. Jestli to uvádíte, jako pokus o něco..., tak mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 23.4.2009 22:07

Zdravím Lukáši. Než začnete pomlouvat, tak si vemte do ruky Dolmar 21xx a zjistěte si co to vlastně je zač. Ta Dolmarka je totiž špička na trhu el. pil ;-) To samé ta vaše vývojová základna, dlouholetá výroba a servis - Dolmar totiž tradici má dost velkou :-) PS: Dřevorubců s Dolmarkou jsem viděl dost, hlavně v Německu - tam má dokonce i značkový prodejce Stihlu na krámě pár Dolmarek, aby nebyl za lempla ;-)    Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.213 (?), 5.6.2013 20:23

musim se připojit k Lukášovi, s dolmarkou sem dřevorubce nepotkal.

a když vezmu v potaz elekrické, které se používají na manipuláku tak sem za svou kariéru a i mého otce neviděl takovéto podředné značky jako MTD, Oleo... atd. Většinou to byli pily Stihl a nebo modrá Bosch. Ten kdo tvrdí že Dolmar je lepší než Stihl je asi nejakej divnej. A nebo nikdy s pilou pořádně nedělal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 23.4.2009 22:51

Taktiež si myslím, že Lukáš trochu strieľa. História motorových píl je prístupná z viacerých zdrojov a taký skrátený vývoj som spracoval tiež tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 25.4.2009 8:32

Lukáši, je vidět, že nemáš absulutně přehled a zkušenosti. To, že za komunistů byly u nás protěžovány pouze HQ a Stihl neznamená, že značka Dolmar je něco méněcenného. V Německu je cenově na úrovni Stihlu a myslím, že ve farmářkách je lepší než Stihl - v poměru cena/ užitné vlastnosti. A vůbec, víš, že Dolmar vyrábí pily déle než Stihl? Tuším od r. 1927, Stihl začal min. o rok později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 7.6.2013 7:53

Tušit znamená h... vědět. Stihl začal vyrábět pily v roce 1926 a to nejdříve elektrické! Kdyby Makita nekoupila Dolmar, kde by mu dnes byl konec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 7.6.2013 9:52

Roky jsem uzival, jeste ji i pouzivam Husqvarnu, ted mam Dolmar k tomu a jsem rad.Kvalitni znackova technika za dobrou cenu.Tim nechci rici, ze Husqvarna je spatna.Pokud jde o Stihl, myslim,ze ta cena je hodne zbytecne vysoko.Nehodlam platit, az nehorazne penize za znacku.A drevorubci pracuji se Stihl, asi nejvice, ale i s Husqvarnou ci Johnsered, nebo i Dolmarem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Landa789 - (3) - 196.20 (?), 11.6.2013 21:51

Já bych bral dolmarku. Mám motorovku Dolmar a je skvělá. Elektriku mám taky, ale Narexku. Měl jsem na pár dní půjčenou i elektrickou Dolmarku a byla radost s ní pracovat. Nakonec i test (jakkoliv jejich výsledky beru s velkou rezervou) vyhrála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika