Elektrická řetězovka pro ženu



host - 227.2 (?)
13.9.2012 16:14

Ano, jsou zeny, ktere opravi auto, narezou drevo.Znam muze, ktery hackuje, ale prece jen rezani pilou, az na vyjimky by melo byti muzskou zalezitosti, z pochopitelnych duvodu.Pokud jde o ten uraz, presne tak, jak pisete, jeden rezal a dalsi prisel o prsty, tak to nejspise bylo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 156.239 (?), 12.7.2012 15:47

No máti má 70 let a taky jsem ji nechal řezat, měla z toho strach, tak jsem ji   zaškolil a teď už se nebojí a pod dozorem si i ráda se Stihl MSA 160 řízne. Jak se říká, zkusit se má v životě všechno, každopádně práce s pilou je nebezpečná a určitě dejte pozor wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.80 (?), 12.7.2012 16:05
Z pohledu ceny Narex vs profi Makita/Dolmar je lepší volba ES 21XX, proto se každý zmiňuje o profi řadě. Hobby je také dobrá a spolehlivá, ale proč kupovat hobby, nebo hobby srovnávat s EPR, když je v cca stejné ceně profi 21XX. Při vší úctě k Narexu, který dávno není jen český, tak nemá takové motory, jako Makita, kovovou převodovou skříň, lehce opravitelný a hlavně levně hlavní převod. Narexka je více hlučná díky přímému soukolí, napínání je nic moc, vyváženost pily není jen o komfortu u práce, ale o bezpečnosti. V testu zvítězila Gardena, těsně před Dolmarem, ale nikdo netestuje životnost, zde by bylo pořadí jiné. Přesto je to každého rozhodnutí a měl by vědět, jak moc chce el pilu využívat. Obecně je vždy lepší volba vyšší model, zejména, pokud cenový rozdíl není velký. Nevím co to má společné s výdrží. Tyto obrázky měl popsat ten, kdo něco udělal špatně, odhaduji to na jeden řezal a druhý podával... Pořezat se dá životu nebezpečně žiletkou při holení, nebo srpem při sečení trávy. Nejhorší je strach a přehnané obavy. Cirkulárka je daleko nebezpečnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.215 (?), 12.7.2012 16:53

Asi si nerozumíme, finskou kozou (varax) myslím toto.

Jinak nevidím důvod, proč by žena neměla používat motorovku. Za dob praxe (na lesárně) jsem musela s pilou i do lesa: o)))) Po 10 letech řezání můžu říct, že zatím bez úrazu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 12.7.2012 17:20

Ten obrázek byla reakce na uživatele xxx.xxx.227.2 a z jeho reakce jsem se domníval, že mluví o bezpečnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.141 (?), 12.7.2012 17:39

Já nevěděl, že je to vaše ruka, potom bych na tu vaši zkušenost nereagoval. Výdrž u el pil také není rýpnutí, nejsou to akupily. Jiná výdrž mě nenapadá, snad u obsluhy a ta bude delší u ES21XX. Jinak nechápu, co jste chtěl tím obr naznačit, p 227 napsal, že pila ženě asi do ruky nepatří, a vy jste mu oponoval obr úrazu.?? Tak potom s ním souhlasíte! Já to vidím tak, že v návodu není uvedeno, kdo s pilou může pracovat, zda výhradně muži. Pokud vezmu na pomoc praxi, tak jsou muži, co bez úrazu nezatlučou hřebík, takže bych to nechal na tazatelce, určitě to není žádný nepraktický zajíc a je to na jejím posouzení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 12.7.2012 19:28

Ta ruka je ženská, takže to není moje ruka, ale nešikovné podavačky. Výdrž el. pily je stejně jako u pily motorové nebo akumulátorové daná, rozšiřte si obzory. Pokud vezmu v potaz akumulátorovou, tam je to dané. Benzínová profi nebo hoby mají taktéž danou výdrž, kdy pokud s hoby budete řezat celý den, pochybuji, že na konci dne pila ještě pojede, no a konečně elektrická no name hoby nebo profi je na tom obdobně, některé pily mají i tepelnou ochranu a při nadměrném přehřátí nebo přetížení se nespustí. To vše se dá chápat a i já jsem to tak myslel jako výdrž. Obrázkem jsem chtěl naznačit, že pila může být nebezpečná a, že je potřeba dát si pozor, nicméně v psaném projevu jsem se zmínil, že nesouhlasím s tvrzením, že nepatří do ženských rukou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.160 (?), 12.7.2012 19:42
Zjistěte si, co je u el pily výdrž, možná někde najdete na 1 nádržku oleje, ale pro nějaké srovnání... je to nesmysl, doplním a řežu dál. Výdrž pily je dezinformace. Centrum blbosti nebo co neznám, ale větší blbost jsem už dlouho neviděl dát do takové diskuze takový obrázek, potom do tématu o Fiskarsu dejte useknuté prsty a tak můžete pokračovat. Řezal jste vůbec s některou z popisovaných el pil, nebo se jí alespoň chvíli držel, to není dotaz, mě to stačí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 13.9.2012 16:14

Ano, jsou zeny, ktere opravi auto, narezou drevo.Znam muze, ktery hackuje, ale prece jen rezani pilou, az na vyjimky by melo byti muzskou zalezitosti, z pochopitelnych duvodu.Pokud jde o ten uraz, presne tak, jak pisete, jeden rezal a dalsi prisel o prsty, tak to nejspise bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.92 (?), 21.9.2012 21:24

Neviem ako to je s NAREXOM ale úplne rovnakú pílu vyrába firma IKRA, tá je ale o cca 30 EUR lacnejšia. To znamená že sú vyrábané v jednej fabrike, podla mňa v Číne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Landa789 - (3) - 196.20 (?), 12.9.2012 18:08

Já jako majitel Narexu bych pro ženu doporučil Dolmarku, s motorem v ose. Mě osobně je to celkem jedno, něco vydržím, navíc už z podstaty preferuju českou (prověřenou) značku. Měl jsem možnost pracovat i elektrickou Dolmarkou a myslím, že žena to lepší vyvážení ocení. Radím jen nenakupovat noname pily někde v "hypošu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika