Jakou meruňku?



                     
host - 46.80 (?) 
26.3.2009 21:16

Tato odrůda, u které je uváděno, že kvete dlouho, kvete skutečně celý měsíc. To Velkopavlovická nedokáže. A proto tam je šance, že ty poslední květy prostě vydrží a stanou se z nich plody. Byť třeba výnos je značně omezen zmrznutím těch prvních květů. Takže se nestane, že třeba plodí "maximálně jednou za deset let". Možná i proto jsou ty plody větší, že je tam jakási přirozená probírka. Předjarní a jarní mrazy jsou ovšem věc nevyzpitatelná a ještě samozřejmě mohou přijít "ledoví muži" a pod. Také u starších a vzrostlých stromů může dojít jen k pomrznutí květů do určité výšky koruny a to i na volném, rovném prostranství, jak jsem se přesvědčil v Lednici. Horní větve byly třeba pod tíhou plodů ohnuté. A nebylo to posunutou plodností ke konci výhonů. To byly ale všemožné odrůdy v genofondu. Pincot jsem tenkrát ještě neznal.

Plod je velmi velký, když toto říkám, tak je to o něco menší broskev, celooranžově zbarvený. Na pálení to asi nebude, ale jako stolní ovoce na talíř určitě. Jedl jsem ji. Dužnina je velmi šťavnatá, voňavá. Sladká.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 26.3.2009 21:32

Děkuji za odpověď, našel jsem na internetu, že se dá snad koupit v Uherském Hradišti. To je pro mne ještě přijatelná vzdálenost. Kdyby někdo z diskutujících věděl, kde se dá okolo Ostravy pořídit Pinkcot, dejte prosím vědět. Děkuji
Martin

                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 27.3.2009 0:41

Pane Kafko, nepsal jsem přece že znám jen Pavlovickou a Maďarskou, v jiných tématech jsem uvedl, že mám cca 16 odrůd, některé staré neznámé a nejlepší odrůdy, klasiku a některé 5ti-až 15ti leté novinky, samozřejmě ne všechny, ale mnohé z nich mě nenadchly, některé odešly a z tohoto důvodu znovu dosazuji klasiku, tedy Pavlovickou, Maďarku, Sabinovskou, Paviot, odrůdy maďarského typu a roubuji staré odrůdy dokud to jde, prostě jsou pro mě i rodinu nejchutnější. Jinak proti novinkám vůbec nic nemám, byla to u mě tehdy taková sběratelská euforie novinek na zkoušku. Ještě chci dodat, k jiným příspěvkům se naprosto přesně vyjádřil pan Vysloužil-viz jeho příspěvek z 15.11. 2007.                             Zdravím

                     
host - 46.80 (?), 27.3.2009 1:21

Ale dobře, já jen, že z toho výběru pro jižní Moravu je víc odrůd. A nejsou to zrovna novinky ty Lednické.

Zaujaly mě ty staré odrůdy, které roubujete. To je záslužná činnost. Objevil jste nějakou chuťovku?

Juraj Kafka

                     
host - 46.80 (?), 27.3.2009 1:27

K tomu si dovolím připojit ještě jednu neochvějnou pravdu. Víte, která meruňka je nejlepší? Prodaná.

Juraj Kafka

                     
host - 151.38 (?), 27.3.2009 11:28

Dobrý den.Chci se zeptat zdejších odborníků, jestli někdo nezná odrudu Bhárt.Objednal jsem si ji na podnoži Rubira a tak bych rád věděl jak mi bude prospívat ve 450 m. n. m.,a jeji dobu dozrávání-píší že je ranná.

rostislav

                     
host - 150.228 (?), 27.3.2009 21:18

Bhart je známější pod jménem Orangered. Praktické zkušenosti bohužel nemám, není tady jetě dlouho.

                     
host - 223.98 (?), 27.3.2009 17:54

Da se objednat postou od jedne firmy z Nepomuku (distribuji stromky z Fytosu)

                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 27.3.2009 23:59

Pane Kafko, ty chuťovky jsou právě ony 70- 100 let staré stromy bez názvu odrůd. Pokoušel jsem se dopídit jejich původ což se mi podařilo jen částečně. Některé jsou koupené za 1. republiky ve šlectitelské stanici Victoria v Želešicích a ostatní jsou od různých malošlechtitelů a zahradníků od Židlochovic přes Velké Pavlovice až po Lednici a také dovezené tehdy z Uher. Já si Vám dovolím oponovat o nejlepší meruňce, není to ta prodaná, ale zkapalněná a také ta, která mi nejvíc chutná.
Zdravím

                     
host - 47.62 (?), 29.3.2009 22:35

Prosím zná někdo meruňku NEW JERSEY - byl o ní malý článeček v Receptáři

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika