Zkušenost s motorovými sekačkami Toro



         
host - 137.113 (?) 
23.3.2011 21:52

Prosím o sdělení Vašich úprav na pojezdu, mám tentýž recykler a co 2 sezony nová převodovka, uložení futer a ozubená kola, každá výměna cca 5 tisíc, sekám 10 arů každý týden, rád bych provedl úpravy na nezničitelný pojezd. Děkuji, Slávek

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
PetrT30 - (11) - 126.70 (?), 15.2.2013 18:34

Připojuji se také k prosbě o info jak jste pojezd předělal. Po dvou letech a jednom měsíci (po záruce) =...ozuby na kolech strhaný (2x500kč... pastorky strhaný (2x170kč)... hřídel obroušená (?kč)

Chci si to udělat na pouzdra s ložiskami. Jaký materiál použít na hřídel? resp. tvrdost?

Jinak až na ucpávání koše, když je z třetiny zaplněný je to dobrá sekačka. Teď mě tak vyplynulo z výše napsanýho, že je dobrý akorát tak motor smiley

Z MNTFLD už nic!!

               
host - 127.231 (?), 16.2.2013 21:42

ja osobňe vlastnim tuto sekačku od roku 2004 a za tu dobu jsem měnil jen ozubena kola na hridelkach duvod  špatně seřizeny bovden pojezdu apak klińak to jsem si měnil sam viměna klińaku byla dost složita musel jsem rozhazet cely spodek sekačky hřidelky na kolech bez ložisek jsou naprosto nejjednodušim a nejlevnějšim co muže byt ložiska se časem rosipou a nejsou nejlevnějši  jinak stouto sekačkou naprosta spokojenost    richlost pojezdu to je zatim nepřekonatelna mam nameřeno 12 km rychlost klidně i vice kdiš  jsem sekačku dceři na novy barak posekat travnik 150 metru čtverečnich za 7minut nebylo co dělat sousedi nevěrily jaky sekečka ma vykon a n euvěritelnou rychlost když tu samou vyměrusekali20minut i vice tahali koše travy u mě vše do mulče   bez jakekolif dřiny s košema   škoda že už se dnes u nas neprodava s pozdravem    VAŠEK

                  
PetrT30 - (11) - 126.70 (?), 22.2.2013 18:51

Jelikož jsou všechny ozuby na kaši rozhodl jsem se pro předělání na ložiska.

Postupně budu doplňovat fotky: foto 1, foto 2, foto 3, foto 4.

edit 1.3.2013: dodány další fotky

Pokud bude mít někdo nějaký nápad tak sem s ním, než to svařím smiley

edit 8.3.2013: doplněny fotky kompletace








kompletace
kompletace
maznička
maznička
nové díly
nové díly
                     
host - 215.62 (?), 3.9.2014 20:26

dobry den

vedeli by ste my poradit kde ste to nove sukolie do prevodovky kupily? dakujem za odpoved

         
host - 52.1 (?), 5.8.2011 22:18

Dobrý den, Mám Toro 55 s el. startérem také šestým rokem. Je to první sekačka (dříve jsme trávu sušili) tak nemám s čím porovnávat, ale hned ze začátku jsem byla velice rozčarovaná - za ty peníze jsem myslela, že to bude perfektní stroj. U recykleru,  kvůli kterému jsem sekačku kupovala -máme dost veliké zahrady, posečená tráva místo aby se rozmělněná zapravovala do země ,  mám ji pořád nalepenou na spodní straně sekačky, odkud ji musím stále pracně ručně vyškrabovat. Nejhorší je to na jaře, kdy je tráva šťavnatá. Nejvíce bych ocenila boční výhoz, když neřeším, že tráva zůstává ležet na povrchu trávníku. Minulý rok upadly dvě kolečka, letos třetí(praskly šrouby). Nyní se mi také zničilo ozubení v převodovce a tak bych prosila o sdělení Vašich úprav. Děkuji

            
host - 63.173 (?), 4.3.2013 1:03

K otázce koupit či nekoupit rotační sekačku Toro pouze doplňuji, že rozhodně nekupovat. Mám ji již čtyři roky a pojezd byl opravován třikrát z toho vyměňováno ovládací lanko pojezdu také dvakrát. Jedná se o sekačku se startérem, kterou používám třikrát ročně na sečení rovné plochy, celkem za rok ujede 2,5 hodiny. Upozorňuji také, že MF nezajišťuje servis ani náhradní díly neprodá, pokud budete chtít používat stroj i po uplynutí záruky musíte si díly vyrobit sami (jak je zmíněno i výše v diskuzi). Šetřete zdraví a peníze a vyhněte se sekačkám Toro.

               
PetrT30 - (11) - 126.70 (?), 4.3.2013 19:41

Minulý týden jsem v mntfldu objednával věci do této (TORO) sekačky a žádný problém.

Objednal jsem- klíňák, svíčku, vzduch. filtr, ozubené soukolí do převodovky k ADS a ještě pár drobností.

   
host - 171.51 (?), 17.6.2013 18:34

Mám sekačku TORO 55 ADS s el. zapalováním a mohu ze sedmileté zkušenosti s provozem této sekačky tvrdit, že zvládne při nadstavení bočního pohozu sečení i metrové trávy. Nemohu si ji vynachválit a zatím nikdo z mých sousedů, kteří mají jiné typy sekaček, tuto trávu nejsou schopni s jejich stroji posekat. Musí použít kosu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika