Zkušenost s motorovými sekačkami Toro



      
Svarc - (49) - 49.235 (?) 
14.8.2010 21:22

Nevím, nevím,jen že tato skvělá sekačka nemá ložiskový kolečka.Sousedi(2 ženský) ji mají také už asi 2 nebo 3 roky a jsou spokojeni a taky ji kupovali v akci za 9500Kč(sleva byla 5000Kč).Míra

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 203.194 (?), 14.8.2010 21:48

Teď jsem našel ještě sekačky od MOTORJIKOV LTS 448SH tak zvažuji jak se vyhnout Mountfieldu.

            
host - 185.33 (?), 15.8.2010 8:14

Měl jsem LTS 448 ještě s motorem Tecumseh.Používal jsem ji 15 let na okrasnou zahradu o rozloze 2000 m2..Letos jsem ji daroval a pokračuje v další práci!!.Za tu dobu jen drobné opravy(pružina na startovacím lanku...).Skvělý stroj! Teď jsem ji nahradil Riderem z Mountfildu XF 140HD a po roce rovněž spokojenost.

      
host - 248.186 (?), 2.4.2015 18:30

do kosacky 4820pd bw sa tankuje len cisty benzin bez prisad?

   
host - 29.164 (?), 15.8.2010 13:07

Dlouho jsem nad Torovkou váhal a měl jsem i zajištěného dovozce z USA, ale nakonec jsem dal přednost Jonseredu a jejich v ČR nejvyššímu modelu 2153CDMAE. Manželky velmi ocení elektrické startování a pojezd, který je mimochodem velmi rychlý, pomocí plynu je perfektní. Do ADS je zapotřebí se opravdu trochu opřít, aby to jelo (žena měla pravdu :-))).Trochu mě překvapil pohon na přední kola, ale jezdí to v pohodě.

Kdo chce super trávu, potřebuje samozřejmě vřetenovku a mnohem více :-))

      
host - 96.121 (?), 24.8.2010 20:37

koupil jsem letos sekačku toro 55 ADS mohu porovnavat měl jsem TDL 484 koupil jsem kvůli většímu zaběru a větší výkon.jsem absolutně zklamaný ucpavá se otvor na výhoz travy do koše seču každý týden a ještě se nepodařilo naplnit plný koš bez ucpaní.mulčovaní nedokonalé než se ucpe kryt nutno často čistit.kladně hodnotím boční výhoz i pojezd sekačky.na vyšší výkon motoru mohli být vyšší otáčky. podotýkám že seču za sucha na rovině 1800m již 30 let 3sekačka a upřímě lituji vyhozených peněz

         
host - 150.114 (?), 26.9.2010 20:09

Vlasnim asi mesiac Toro 48. kolieska nemaju loziska len mosadzne puzdra no nejako to necitim ako problem , nakolko to koliesko nema 6000 otacok za minutu takze musi vydrzat. samozrejmostou je ze bude treba davat vacsi pozor aby som ho narazenim do stromu ci inde neposkodil.   ADS pojazd je uplne super, to klobuk dole. prerastenejsiu travu treba kosit na dva krat nakolko kosacku zabija, no to mi ale aj robila stara kosacka Jonsered. normalnu vysku kosenia zvlada fantasticky pri vyssej pojazdovej rychlosti ako stary jonsered takze som spokojny, jedine co mi vadi je debilne nastavovanie vysky kosenia ktore sa nastavuje dvoma packami nakolko v amerike asi este nepoznaju central. no bohuzial sa to nastavovanie nastavuje aj dost tazko, teda treba pri nom vyvinut vacsiu silu.inak som spokojny a tesim sa z nej.

            
host - 127.115 (?), 20.10.2010 11:08

Pokud sekáte kraj trávníku, který navazuje na jinou výškovou úroveň tak se kolečka na jedné straně dají výš a korpus jede rovně. To s centrálem nelze.

   
host - 116.194 (?), 1.12.2010 21:24

Jsem již 4. rokem majitelem sekačky Toro 50 ADS. Sekám zahradu o ploše cca 2000 m2 (žádný angličan) cca každou druhou neděli (tráva bývá už hodně přerostlá). Trávu sekám s jedním přejezdem a mulčuji. Mulčuji proto, že bych neustále vysypával koš. Navíc se ústí koše, vzhledem k sekání přerostlé trávy, občas ucpalo. Kvalita mulčování je perfektní, za sekačkou není vůbec poznat, že trávu sekám a zapravuji do trávy a navíc odpadá neustálé vysypávání koše, což max. oceňuji. Pokuď je ale trávy opravdu moc a je mokrá, občas se za sekačkou vytvoří žmolky, které druhým přejezdem bezproblému odstraním. Koš na sběr trávy používám pouze na podzim při sběru listí, mulčovač dokáže perfekně rozsekat listí, a tak maximálně naplnit koš, lepší vysavač a drtič listí neznám. Systém ADS, na to jak je jednoduchý, funguje perfekně. Když najedu do vysoké trávy, uberu si na pojezdu, abych motor neudusil, a pak zase pokračují dál. Soused co má klasickou sekačku s pojezdem, tak udusí motor nebo motor dusí na nízké otáčky, a to už podle zvuku poznáte, že to není ono. Na sekání musí být prostě konstantí otáčky.

Sekačku Toro 50 ADS bych po vlastních zkušeností neměnil. Každý rok vyměním pouze olej v motoru, nechám nabrousit nůž a namažu pojezd, to vše. Škoda, že ji už nemá M. v nabídce. Myslím, že se opravdu povedla. Model 55 bych už nebral. Motor 6HP na záběr 55 cm a sekání přerostlé trávy se mi zdá málo.

      
host - 108.131 (?), 17.3.2011 18:55

Taky se malinko připojím do diskuse mám Toro 55 ADS šestým rokem a můžu říct že jí nedám nic za darmo sekačka skvělá maximálně využívám boční výhoz a co se týče sbírání tak nemám taky výhrady.  Ale ten POJEZD můžu s klidným srdcem říct že je to normální prasečina na ložiskách vůle a pokud se vám ložisko uvolní z domku? dá-li se to tak nazvat tak nazdar jednak to není hned poznat a dá vám to najevo až totálně zničené ozubení, futra v převodové skřince a samozřejmě vymletá hřídel.Nedokážu si ani představit co by to stálo nový.Měl jsem tu čest si timto vším projít a díky tomu že jsem si náhradní díly vyrobyl sám z pořádných matriálů jak má být a né z těch jejich slitin tak si myslím že můj opravený pojezd je nezničitelný.Základ každé sekačky je olej a pokud možno neohnout klikovou hřídel.Taky dobrý

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika