Zahradní traktor - rozprostření posečené trávy - deflektor



host - 20.204 (?)
27.2.2016 7:07

Ahoj

Deflektor je tam proto, aby vyhazovanou trávu od sekacího ústrojí srážel, především když fouká vítr a proto je takto tvarovaný.Řešení je jednoduché - zadní i boční části - ty které nejvíc sráží trávu k zemi si nech udělat stavitelné (na pantíky) a budeš si regulovat jak libo -  každý klempíř ti to udělá za 1-2 hodiny.Já si též nekupoval deflektor za několik tisíc a na koleně si jejj udělal z kusu staršího pozinkovaného plechu za pár korun.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 142.9 (?), 18.6.2015 8:39

Deflektor to je, ale rozptylovat trávu rovnoměrně po celé šířce záběru rozhodně nebude!

      
host - 25.2 (?), 18.6.2015 9:56
Souhlasím s panem Vysloužilem. Je to prostě výhoda dnešní doby, uspěšní si pořídí nemovitost s pozemkem, a relativní izolovaností od okolí a sousedu. Díky své uspěšné vytíženosti, ale nemají čas na udržbu pozemku, a svádí to na zásady eco. Blbost! - Vymstí se to. Navrhované kompromisní řešení, také není všespasitelné, lidé s málem času a zaneprázdněností nemají bunky na kompostování!!! Jediné řešení vidím v tomto případě pozemek zabetonovat a používat přenosnou kontejnerovanou zelen. - Čím bude delší interval v udržbě tím bude přírodní odpad vyšší, objemnější a náročnější na likvidaci.
   
host - 142.9 (?), 18.6.2015 8:37

Tak už jsem si vyrobil svůj deflektor pro rozptýlení posečené trávy po celé šířce záběru a to rovnoměrně. Originál deflektor je nepoužitelný  - řádkuje! Dalo mi to dost práce (25 hod protože je tosamý radius), ale výsledek stojí za to. Pravdaou je, že žebra v deflektoru jsem musel předělávat znovu po prvním vyzkoušení. Tráva totiž vyletuje z tunelu do deflektoru více k jedné straně.

      
host - 61.60 (?), 18.6.2015 23:51

Mám pozemek cca 2000 m2, sekám 1x za měsíc, bez koše i bez deflektoru, krásně se to rozptyluje a po krátké době nasadím koš a posekanou trávu do něj perfektně seberu. Pokud trochu fouká, tak jezdím po větru, takže za krk, ani jinam mi tráva nelétá. Případná maličkost se lehce smete. K čemu nějaká další pracná, anebo drahá zařízení. Podotýkám, že seču sám a pozemek je osamocený, bazpečnost je tedy zajištěna.  

         
host - 142.9 (?), 19.6.2015 8:03

Jak se říká proti gustu žádný dišputát :D

Já jen doplním, že tráva odletuje bez deflektoru klidněi 10 m za traktor. Takže zomítáte ploty, nafoukáte to do záhonů a keřů, na terasy a i k sousedovi a ještě budete vždy přejíždět, abyste jel po větru. A rovnoměrně rozprostřené to rozhodně nebude...

Tak ať se dílo daří!

            
host - 61.60 (?), 19.6.2015 19:18

Každý holt víme své.

Mě se dílo daří. Tráva přerostlá a hustá, po jaru rychle rostoucí, nikdy nelétá až10 m. Já jsem nikdy nikomu nic "neohodil", ani nejsem nijak "znečistěn" trávou. Jde to opravdu v pohodě, mohu přiložit dokumentní foto. Podle mne to je opravdu jediný způsob, jak se s problémem na větších travních plochách vypořídat. Úplně rovnoměrně rozprostřené to samozřejmě nikdy nebude - záleží na větru a také se musí podle něj jezdit - to je vše. Uvadlá tráva se pak do koše velmi dobře sbírá.

Tak tedy zkuste, a ať se také dílo daří i Vám!

               
host - 209.82 (?), 22.6.2015 6:30

Každá liška chválí svůj ocas.

Určitě si malinko vymýšlíte.

 Sekal jsem bez deflektoru a měl jsem ohozené všechny stromy, záhony, složené metry dřeva, složené cihly, sousedovic stodolu a prostě všechno. To, že mi při otáčce proti větru padalo za límec, je to nejmenší.

Tento sport můžete provozovat na velké volné ploše, ale ne na zahradě mezi sousedy.

                  
host - 59.177 (?), 22.6.2015 21:13

Přesne tak, sečení bez deflektoru je nesmysl, tráva lítá po plotech, stromech, záhonech, sousedech, za krk ap., na foru se mudruje více jak je zdrávo.

   
host - 20.204 (?), 27.2.2016 7:07

Ahoj

Deflektor je tam proto, aby vyhazovanou trávu od sekacího ústrojí srážel, především když fouká vítr a proto je takto tvarovaný.Řešení je jednoduché - zadní i boční části - ty které nejvíc sráží trávu k zemi si nech udělat stavitelné (na pantíky) a budeš si regulovat jak libo -  každý klempíř ti to udělá za 1-2 hodiny.Já si též nekupoval deflektor za několik tisíc a na koleně si jejj udělal z kusu staršího pozinkovaného plechu za pár korun.

      
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 27.2.2016 21:36

Já řešil podobný problém, ale chtěl jsem posekanou trávu dostat do káry, protože objem koše je malý a neustálé vysypávání koše zdržovalo. Vyrobil jsem si tunel kterým se posekaná tráva fouká do káry. Pouze v zatáčkách se tunel dostane mimo káru, takže se na to buď vykašlu pokud není čas, nebo obvod, kde se otáčím poseču s košem. Do káry se vejde odhadem 5 až 6 kušů a tu pak vyhrnu na kompost.
IvanHorseman

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika