Výběr vysavače na listí



host - 79.212 (?)
29.10.2010 14:18

Súhlasím s názorom, že ak ide o veľa lístia, hrable sú oveĺa efektívnejšie a aj sa s nimi človek oveĺa menej narobí.  9 rokov som lístie v záhrade zbieral iba záhradným traktorom do koša. Tento rok ho nahradil robot Automower a ten si s lístím neporadí. Kúpil som elektrický vysávač Husqvarna s drtičom lístia.  Ako tak to funguje na orechové listy, ktoré sú veĺké, dlho sa držia na strome a keď spadnú na zem sú pomerne vysušené /ľahké/. Listy pod marhulami sú však oveľa menšie aj mokrejšie a tam to bolo čisté trápenie.  Aj tie orechové už iba nafúkam k plotu do riadku a potom ich rukami natlačím do veĺkých plastových vriec.  Zaberie to iba zlomok času ako keby som to vysával a drtil. Jediná výhoda vysávača je môžnosť vycucať lístie medzi tujami ktoré mám nasadené pozdĺž celého plotu. Medzi ne sa hrablami nedostanem.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 60.26 (?), 24.10.2010 16:00

take jsem byl v tomto rozhodovani nakonec jsem koupil ten co jste si vybral vy tornado za 4215 a jsem velmi spokojeny vysava i listi z orechu a kastanu to elektricky nedokazal kdyz mam listi hodne tak je pro mne rychlejsi ho nafoukat do radku a posbirat sekackou do kose

      
host - 161.11 (?), 13.11.2011 13:03
Funguje vysavač efektivně na velké dlážděné plochy? Máme malou firmu a k tomu dům a zahradu. Postupně vznikly docela velké dlážděné plochy a chodníky. Pokud bych to měl zametat, je to tak na hodinu práce, navíc máme poblíž ořechy a lípu. Tím pádem je nutné zametat dosti často.
   
host - 79.212 (?), 29.10.2010 14:18

Súhlasím s názorom, že ak ide o veľa lístia, hrable sú oveĺa efektívnejšie a aj sa s nimi človek oveĺa menej narobí.  9 rokov som lístie v záhrade zbieral iba záhradným traktorom do koša. Tento rok ho nahradil robot Automower a ten si s lístím neporadí. Kúpil som elektrický vysávač Husqvarna s drtičom lístia.  Ako tak to funguje na orechové listy, ktoré sú veĺké, dlho sa držia na strome a keď spadnú na zem sú pomerne vysušené /ľahké/. Listy pod marhulami sú však oveľa menšie aj mokrejšie a tam to bolo čisté trápenie.  Aj tie orechové už iba nafúkam k plotu do riadku a potom ich rukami natlačím do veĺkých plastových vriec.  Zaberie to iba zlomok času ako keby som to vysával a drtil. Jediná výhoda vysávača je môžnosť vycucať lístie medzi tujami ktoré mám nasadené pozdĺž celého plotu. Medzi ne sa hrablami nedostanem.  

      
host - 217.145 (?), 29.10.2010 19:45

vela listia hrable, lopata a ruky

malo listia kosacka

vysavac pre tych co maju vela penazi

PS: automover a vretenovky maju tu nevyhodu, ze nedobre zberaju listie.

         
host - 79.46 (?), 1.11.2010 8:46

doplním : "vysavac pre tych co maju vela penazi a CHCÚ SA VEĽA NAROBIŤť"

            
host - 217.151 (?), 1.11.2010 10:20

este to rozviniem : "vysavac pre tych co maju vela penazi a CHCÚ SA VEĽA NAROBIŤ a maju vela miesta v dielni ci garazi"

               
host - 15.114 (?), 2.11.2010 19:49

Taky jsem si myslel že je to zbytečnost ale pak jsem si půjčil kombinaci vysavač/fukar Hecht 926 a přesvědčilo mne to. Mám zámkovou dlažbu a stále jsem ji zametal cca 80m nájezd do garáže a garáž. Po vyzkoušení jsem si jej došel koupit a používám prakticky jen fukar Otázka uklidu cca 80m je otázka 20- 30s a ne 10minut otravného zametání hrubé dlažby zvláště ted na podzim když padá listí je to denní rutina

                  
host - 57.30 (?), 2.11.2010 20:23

To je velmi slušný sportovní výkon i bez fukaru. Odpovídá to rychlosti 9,6 až 14,4 km/h.

                     
host - 147.16 (?), 8.11.2011 17:59

Má někdo zkušenost se sběračem listí z OBI? Pro je cena 750 Kč. Proti však plastová vrtulka a hluk 102 dB. Ještě ho mohu do 14 dnů vrátit. Teď je suco, listí suché, mohlo by to pěkně listy chroustat. Mám obavu však z kamínků. Díky R.

                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 8.11.2011 18:44

Kamínků se bát nemusíte, ty vysavač nenasaje až k vrtuli. Vysavače v této cenové relaci mívají poměrně vysoký příkon (až 2,4 kW) a spíše odchází dráty. Nečekejte od něj obrovský výkon a především nesmrtelnost. Vrtuli ničí nasáté dřevo a mokrá kůra tím, že se zaseknou mezi vrtuli a obal. Vlivem vysokého výkonu to ani nepoznáte, až to začne smrdět. Ale vrtule vydrží hodně a nová stojí kolem 120 Kč. Mě vydržel podobný vysavač asi 5 let. Neznám vysavač s kovovou vrtulí. Ale některé mají na vrtuli kovové nože na rozsekání vysátého materiálu. Dnes mám motorový, ale to už je jiná cenová relace.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika