výběr sekačky



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
5.8.2008 14:11
Pokud je to ve stejné cenové relaci, tak bude kvalita podobná. Jinak je obrovský rozdíl mezi kluznými pouzdry z kovu, z plastu, kuličkovými ložisky a dvojitými kuličkovými ložisky. Z těchto možností jsou jednoduchá kuličková ložiska nejhorší. To je jedna z věcí, která by mne zajímala. Za další by mne zajímala rychlost pojezdu, min. a max. výška střihu vs. ta, kterou požaduji, velikost otvoru do koše a také celkové dílenské zpracování konkrétního výrobku, tj., jak je obroben, svařen, odjehlen, nabarven, zkompetován, jak do sebe zapadají jednotlivé díly, jak je pevné uchycení držadla, pevnost a velikost koleček, robustnost případného centrálního nastavení výšky střihu. Někteří prodejci vám zapůjčí sekačku k vyzkoušení (před obchodem) - toto rozhodlo, že jsem nakonec koupil sekačku, kterou jsem na počátku vlastně vůbec nechtěl :-). To jsou věci, na které se při koupi ptám, a ne každý prodejce na ně dokáže (chce) odpovědět.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 107.159 (?), 5.8.2008 9:51, zobrazeno: 6992x

Dobrý den, prosím o radu, hledám travní sekačku v ceně asi do 8000,- benzínovou s pojezdem,  můžete mi nějakou doporučit?

Dívala jsem se na Alko classic 46 br a Stiga cmi 46 ba

Děkuji

   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 5.8.2008 13:11

Výběr je poměrně široký. Záleži na tom, co preferujete. Lepší značku, větší výkon motoru, menší hmotnost, větší záběr, mulčování, centrální stavění výšky,  ložiska, aj.

      
host - 107.159 (?), 5.8.2008 13:17

zahrada je asi 1000 m2, většina je v rovině, zvláštní požadavky nemám, akorát co jsem studovala na internetu, tak motor briggs, s pojezdem, bez mulčování, nastavení centrální nemusí... taková obyčejnější sekačka, ale aby byla spolehlivá

         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 5.8.2008 13:42

Zajděte do nejbližší prodejny, ať nemáte problémy se záručním servisem, nechte si poradit. Řekněte, že tu stejnou sekačku nabízejí na internetu o 1000 Kč levnější (asi se nezmýlíte), ať Vám dají aspoň 5% slevu.
  Jinak těžko radit, málokdo vyzkoušel všechny sekačky, co na trhu jsou. Myslím, že je to jako se vším, velké rozdíly ve strojích stejných parametrlů a cenových relací nejspíš nebudou.

            
host - 107.159 (?), 5.8.2008 13:50

a dalo by se třeba říct, která z těchto značek je kvalitnější  : stiga, al-ko nebo partner? 

               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.8.2008 14:11
Pokud je to ve stejné cenové relaci, tak bude kvalita podobná. Jinak je obrovský rozdíl mezi kluznými pouzdry z kovu, z plastu, kuličkovými ložisky a dvojitými kuličkovými ložisky. Z těchto možností jsou jednoduchá kuličková ložiska nejhorší. To je jedna z věcí, která by mne zajímala. Za další by mne zajímala rychlost pojezdu, min. a max. výška střihu vs. ta, kterou požaduji, velikost otvoru do koše a také celkové dílenské zpracování konkrétního výrobku, tj., jak je obroben, svařen, odjehlen, nabarven, zkompetován, jak do sebe zapadají jednotlivé díly, jak je pevné uchycení držadla, pevnost a velikost koleček, robustnost případného centrálního nastavení výšky střihu. Někteří prodejci vám zapůjčí sekačku k vyzkoušení (před obchodem) - toto rozhodlo, že jsem nakonec koupil sekačku, kterou jsem na počátku vlastně vůbec nechtěl :-). To jsou věci, na které se při koupi ptám, a ne každý prodejce na ně dokáže (chce) odpovědět.
   
host - 107.159 (?), 6.8.2008 13:05

díky za rady, radši si doopravdy zajdeme do nějaké prodejny, abysme si ty sekačky mohli "omakat", která nám bude pasovat

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika